Přeučil, Zika, Sekerka, Procházka, Zdeněk, Böhm, Piewak, Šrámek, Brandejský, Trübenekr, Salač, Smolík

Miroslav Kanis

Mikuláš Antonik, Jan Michna

V prvním zápase získal Baník dva body

Baník vstoupil do nového ročníku druhé ligy zápasem v Bílině. V utkání se ujali vedení domácí, ve druhé třetině ale Jakub Flek dvěma góly skóre otočil na stranu Sokolova. Bílina však do konce druhé dvacetiminutovky srovnala na 2:2. Ve třetí třetině, ani v prodloužení gól nepadl a o vítězi musely rozhodnout nájezdy. Za Baník byl úspěšný Václav Dobřemysl i Pavel Kuběna, a když domácí proměnili pouze jeden nájezd, získal Sokolov bonusový druhý bod.

Po vyloučení Berounských Medvědů ze soutěže začali sokolovští hokejisté soutěž až druhým kolem, ve kterém se střetli na bílinském ledě s domácím týmem HC Draci Bílina. Ve vyrovnaném utkání, ve kterém velmi nekvalitní led viditelně dělal problémy více hostům než domácím, nakonec zvítězili Baníkovci 2:3 až po samostatných nájezdech a po třetinách 1:0, 2:2 a 0:0.

Utkání začalo podle předpokladů, domácí se snažili aktivním forčekinkem narušovat rozehrávku hostů, ti zase spoléhali na rychlé protiútoky. Obě obrany však pracovaly kvalitně a tak se, co se koncovky týče, dlouho na ledě nic nedělo. V polovině 10.minuty se ale hosté dopustili hrubky při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu, na modré zachytil puk Veselý a poslal domácí do vedení – 1:0. Draci ani sokolovští své další příležitosti již nevyužili, a to ani v přesilových hrách, a tak první dvacetiminutovka skončila jednobrankovým vedením domácích borců.

Ve druhé části hry se už začínal více prosazovat Baník a tak se také měnilo skóre. V čase 24:21 našel skvěle dlouhým přihrávkovým lobem Martin Rohan Jakuba Fleka a ten v koncovce nezaváhal a vyrovnal – 1:1. Hostů bylo najednou plné hřiště a domácí měli plné ruce práce pokrýt agilní sokolovské hráče. Na konci 27.minuty našel Přindiš diagonální přihrávkou ve středním pásmu opět Jakuba Fleka a ten z pravé strany prostřelil domácího brankáře ke vzdálenější tyči – 1:2. V tu chvíli se zdálo, že Baník naprosto převzal otěže zápasu a bude jen otázka času, kdy přijdou další góly. Jenže hosté si situaci zkomplikovali sami, když ve 34.minutě ve vlastním oslabení, když jejich rozehrávku či vyhození z obranného pásma zachytili Böhm z Procházkou a ten z mezikruží prostřelili Hrušku – 2:2. Do konce druhého dějství měli domácí i hosté ještě několik slibných příležitostí, ale žádná se neujala.

Ve 3.třetině šlo do tuhého, jedna chyba mohla rozhodnout výsledek celého utkání. Více snaživější o koncovku byli domácí, hosté však až nějaká menší zaváhání bránili dobře a nedovolili Drakům nějak významně ohrozit branku. S přibývajícím časem měli ale i sokolovští dobré příležitosti ke skórování, ale Chabr v brance domácích kouzlil. V poslední desetiminutovce základní hrací doby měli bílinští výhodu dvou přesilových her, ale hosté se ubránili a tak se šlo do prodloužení.

Prodloužení začali domácí přesilovou hrou 4 na 3, která přešla z konce základní hrací doby. Sokolovští však byli pozorní a celkem v pohodě se ubránili. Poté se hra víceméně odvíjela ve středním pásmu, domácí zahrozili ještě nebezpečnou střelou od modré a to bylo vše – rozhodnout musely až samostatné nájezdy. Jako první začali domácí a úspěšně, proměnil Procházka. Za hosty naopak neproměnil Jakub Flek. Druhou sérii načal za Draky Zika, Hruška ho však vychytal. Venca Dobřemysl proměnil svým typickým způsobem a tak před poslední sérií byl stav 1:1. V té neproměnil domácí Zdeněk a za Baník naopak prostřelil domácího gólmana Pavel Kuběna a rozhodl, že si hosté odvezou druhý bonusový bod.

Vítězství to je velmi cenné, protože bílinští Draci byli velmi dobrý soupeř.

Ve 3.kole 2.ligy ČR se představí Baník na domácím ledě, když v sobotu 27.9. od 17.30 hodin hostí velmi silný celek z Vysočiny – SKLH Žďár nad Sázavou.