Beneš, Vítek, Pleva "A", Pilný, Smejkal, Kolda

Plachý "C", Kunstmüller, Padělek, Man, Vítek, Dítě, Krupka, V. Říha, Gregar, Zídek, Hron

Martin Sobotka

Baník porazil Žďár jednoznačně 5:0

Ve druhém kole nové sezony porazil Baník na svém ledě Žďár nad Sázavou jednoznačně 5:0 po třetinách 2:0, 2:0 a 1:0. Sokolov byl po celý zápas lepším týmem a zaslouženě zvítězil. O góly se podělili Václav Dobřemysl, Marek Švec, Kamil Tvrdek, Lukáš Vrána a Tomáš Sýkora.

Již s Kamilem Tvrdkem, kterému bylo vyřízeno roční hostování, se Baník představil poprvé před svými fanoušky. Ještě před samotným utkáním pogratulovali zástupci klubu k 70. narozeninám bývalému skvělému gólmanovi Baníku Milanovi Šmejkalovi. Od zástupců Karlovarského krajského svazu ledního hokeje pak ocenění převzal i kapitán domácích Václav Dobřemysl za oddanost klubu.

Zápas začal pro Baník výborně. Hned v první minutě obránci Žďáru vyrobili obrovskou chybu a Švec s Dobřemyslem ujížděli na samotného gólmana. První jmenovaný předložil puk Václavovi Dobřemyslovi a ten střílel do odkryté brány – 1:0. Baník rychlý gól povzbudil a od samého úvodu byl domácí celek lepším týmem. Převaze Baníku pomohly i přesilové hry, ty však zůstaly nevyužity. Skóre se měnilo až ve 13. minutě, kdy bojovníci Sýkora se Švecem vydolovali kotouč u mantinelu, následně Dobřemysl našel na modré čáře Proška, jehož tvrdá střela byla tečována Markem Švecem a skončila za zády Slámy – 2:0. Hruška v první třetině příliš práce neměl. Co obranou prošlo, sokolovský gólman vyřešil a stav po první třetině byl tak 2:0.

Do druhé třetiny vstoupil Baník v oslabení, v něm se ale hosté neprosadili. Sokolov se do hry dostával o něco pomaleji, ale postupem času začal přebírat iniciativu a na ledě kraloval. Ve 28. minutě navíc domácí využili přesilovou hru, když se po akci celého útoku trefil Kamil Tvrdek – 3:0. Uklidňující čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat a když ve 31. minutě překvapil Slámu svým pokusem Lukáš Vrána, žďárský tým vystřídal gólmany – 4:0. Své vedení mohl Baník ještě navýšit, ale další šance zůstaly nevyužity. Nutno podotknout, že hráči svými akcemi bavili diváky. Na druhé straně musel Hruška řešit několik závarů, ale stále držel čisté konto. Hra nakonec byla ve druhé třetině přerušena, neboť na ledě se objevila trhlina a rozhodčí tak nařídil úpravu plochy.

Poté, co byly dohrány poslední minuty druhé třetiny, si brankáři vyměnili strany a ihned začala třetina třetí. A začátek třetího dějství Baníku vyšel. Ve 43. minutě ujel po levé straně Tomáš Sýkora a propálil Vlacha – 5:0. O vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto a domácí tým se snažil co nejvíce pobavit diváky. To se dařilo a sokolovští hokejisté několikrát sklidili potlesk spokojeného publika. V bráně si nakonec připsal čisté konto pozorný Petr Hruška a když dalším gólem neskončila ani velká šance Tvrdka a v posledních vteřinách pomohla Žďáru tyč, Baník se mohl radovat z jednoznačného vítězství 5:0.

Sokolov byl v zápase jednoznačně lepším týmem a tři body si do tabulky zapsal naprosto zaslouženě. Na zisk se Baník pokusí navázat v derby s Kláštercem, které se hraje v sobotu 4. 10. 2014 na ledě soupeře. Doma se Západočeši představí opět ve středu 8. 10. 2014, kdy do Sokolova přijede nebezpečný Tábor.