Koblitz, Zicho, Krstev, Žižka, Strejček, Váňa

Schönauer, Freiberg, Bečvář, Toman, Řepík, Jáchym, Mála, Hrdlička, Nguyen, Andres, Diviš, Toman J., Průša

Radek Nerad

V derby zvítězil Baník

Ve 4. kole druhé ligy zvítězil Baník v derby na ledě Klášterce. Po bezbrankové první třetině položil Sokolov základ svému vítězství v rozmezí 21. – 26. minuty, kdy vstřelil tři góly. Do konce prostřední části hry přidal Baník další gól a vedl 4:0. Ve třetí třetině se dočkali i domácí, kteří vstřelili tři góly. Sokolov si ale výhru pohlídal a po vítězství 6:3 si připsal další tři body do tabulky.

Hornický hokejový stroj jede naplno. Hráči druholigového Baníku Sokolov vyhráli i třetí zápas nově rozehrané sezony. Z podkrušnohorského derby v Klášterci vytěžili další tři body po výhře 6:3.

V úvodu duelu byli aktivnější domácí. Hrálo se převážně v obranném pásmu Baníku, kde se hosté soustředili na důslednou obranu. To však platilo pouze do 8. minuty. Potom začal Sokolov pomalu přebírat iniciativu na své hole. Baníkovci byli nebezpečnější a několikrát zle zatopili před domácí klecí. Skórovat se jim však v úvodní dvacetiminutovce nepodařilo. Po gólu volala zejména šance ve 20. minutě, kdy po chybě domácí defenzivy hosté netrefili prázdnou branku Klášterce.

Vše si sokolovští hokejisté vynahradili ve druhé třetině. Již po 24 vteřinách hry poslal horníky do vedení při vlastním oslabení Dobřemysl. Za další dvě minuty využil Baník krátkou dvojnásobnou početní výhodu Tvrdkem, a když na začátku 26. minuty zvýšil na 3:0 pro hosty Švec, bylo prakticky rozhodnuto.

Poté sice nastřelil tyčku sokolovské svatyně domácí Freiberg, ale ve 34. minutě přišel s rychlou odpovědí hostující Flek, který upravil stav již na 0:4.
Klášterci se podařilo snížit na začátku třetí třetiny Nguyenem. Jakékoliv myšlenky na zvrat však důrazně utnul po dalších pouhých 23 vteřinách svou druhou brankou v utkání sokolovský Švec – 1:5.
Zbytek zápasu, ve kterém bylo jasno o vítězi, přinesl ještě tři branky. V 50. minutě snížil na 2:5 domácí Strejček, v 54. minutě využil po osmi vteřinách přesilovou hru hostí Sýkora a gólový účet utkání uzavřel v 55. minutě klášterecký Toman – 3:6.

Se závěrečnou sirénou vypukly v sokolovském táboře společné oslavy hráčů a zhruba stovky fanoušků Baníku, kteří vytvořili hostům na zimním stadionu tradičně domácí prostředí.
K dalšímu zápasu nastoupí sokolovští hráči ve středu na domácím ledě proti Táboru, úvodní buly je na programu v 18 hodin.