T. Černý, Havran, Semrád, Hlaveš, M. Dvořák, Heršálek "A", Hájek

Kelner, Mrkvička, Seidl, Krätzer, Boháč, Matušík "C", Mařík, Zayml, Barbora, Pechánek

Tomáš Matušík

Proti Baníku neuspěl ani vedoucí Tábor

V 5. kole druhé ligy Baník přivítal vedoucí tým, celek HC Tábor. V kvalitním zápase a po napínavém průběhu nakonec vítězství slavili hokejisté Sokolova po výsledku 4:2 a po třetinách 1:1, 2:0, 1:1.

Do Sokolova tentokrát dorazil silný protivník, který byl posledním přemožitelem Baníku v druhé lize. To bylo v listopadu 2013 a od té doby drželi domácí sérii 27 zápasů bez druholigové prohry. A své kvality prokazovali hosté od samotného začátku.

Husité začali utkání lépe. Hosté dobře bruslili a při každé akci byli nebezpeční. Ve čtvrté minutě se před Hrušku probil Mrkvička, v zakončení však neuspěl. Následovala první přesilovka domácích, která zůstala nevyužita. V 7. minutě se již Tábor radoval. Baníkovci nedokázali dostat puk z vlastní třetiny, čehož využila soupeřova druhá útočná formace a po parádní akci všech tří útočníků skóroval Jakub Matušík – 0:1.

Následně si v početní výhodě zahráli i hosté, ale paradoxně největší příležitost měl Sokolov, přečíslení tří hráčů na jediného obránce však domácí nedovedli do úspěšného konce. Zanedlouho se ocitli v šanci Zayml s Barborou, ale Hrušku nepřekonali. V 16. minutě měl vyrovnání na hokejce Říha, pro kterého vybojoval puk Račanský, jenže domácí útočník byl brankáři již moc blízko a neuspěl. V závěru třetí třetiny postupně na trestnou lavici putovali Semrád, Černý a Havran a Baník měl k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3. V ní však všechny pokusy Klestil kryl. Až když byl Tábor ve čtyřech, šikovně tečoval Rohanovu střelu Lukáš Vrána a bylo vyrovnáno – 1:1. V poslední vteřině mohl ještě poslat Baník do vedení Švec, ale chybu obránců hostí napravil svým zákrokem Klestil.

Do druhé třetiny vstoupili hosté vlažněji a tentokrát byl aktivnější sokolovský tým. Ten již do druhého dějství nastoupil bez Romana Proška. Větší příležitost však nepřicházela a s pokusy z dálky si poradil Klestil. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Boháč, ale Baník celé dvě minuty v početní výhodě nestrávil. Ve 28. minutě totiž Přindiš dohrál protihráče a následně byl na zemi atakován soupeřem. K překvapení všech byl vyloučen sokolovský bek a to dostalo publikum do varu. Na obrátkách nabrala i hra samotná, přitvrdilo se a hokej měl říz.

Ve 34. minutě visel gól na vlásku. Před Hruškou se dostalo k zakončení několik hráčů, největší příležitost měl Mařík, ale sokolovský gólman svůj celek podržel. Ve 36. minutě se do nájezdu dostal Flek, při zakončení byl atakován, ale rozhodčí posoudil zákrok jako dovolený. Na začátku 39. minuty již ale rozhodčí hosty potrestal, když vyloučil Barboru. V přesilové hře se puk dostal k volnému Adamovi Schusserovi, jenž napoprvé kotouč téměř netrefil, ale brankář reagoval na nápřah, a když se Schusser dostal ke kotouči znovu, na domácího beka zívala prázdná brána, čehož pohotově využil – 2:1.

To však nebylo ještě vše. Ve 40. minutě Zayml úplně zbytečně mimo hru fauloval Nováka, kterého se vydali mstít ostatní hráči. Následně se strhla mela, ze které vykrystalizovala dvojička Švec – Krätzer. A tito hráči si to rozdali mezi sebou v bitce. V ní kraloval sokolovský útočník, který nedal svému soupeři příliš šancí a v pěstním souboji jednoznačně zvítězil. To samozřejmě ocenili i diváci, kteří mladému bijci aplaudovali. Rozhodčí nakonec poslal oba rváče do šaten s trestem 5+OK. Na trestnou lavici za předchozí faul putoval i Zayml. A Baník přesilovou hru využil. Na modré čáře si Martin Rohan všimnul rozjetého Pavla Kuběny, nasměroval mu na hokejku krásnou přihrávku a Kuběna umístil puk pod břevno – 3:1. Za potlesku diváků tak odcházeli domácí do šaten s dvougólovým vedením.

Třetí část začala šancí Tábora. Domácí chybovali v rozehrávce, ale Maříka nakonec vychytal Hruška. Následně Baník přežil další oslabení a poté mohl zvýšit náskok Tvrdek, ale narazil na připraveného Klestila. Na druhé straně se pak zaskvěl i Hruška, jenž vychytal Semráda.

V 53. minutě však hosté zápas zdramatizovali. Tábor se dostal do přečíslení, čehož využil Luboš Heršálek a povedenou střelou trefil šibenici – 3:2. Kohouti vycítili šanci a na ledě bylo pořádně živo. Na začátku 56. minuty navíc smolař utkání Mařík nastřelil břevno.

Baníkovci na ledě bojovali a rvali se v každém souboji. To se jim nakonec vyplatilo. V předposlední minutě uhrál cenné vteřiny v útočném pásmu druhý útok a Táboru čas ubíhal. Hosté se však ještě pokoušeli nadechnout k závěrečnému tlaku. Jenže kotouče se ujal Štěpán Csamangó, proletěl kolem mantinelu, ještě před modrou čárou napřáhl a bombou prostřelil Klestila – 4:2. Stadion explodoval nadšením a všem bylo jasné, že body zůstanou v Sokolově.

V závěrečných vteřinách při aplausu tribun se Tábor sice vydal na zteč, ale nakonec to byl hostující brankář, který musel zasahovat proti šanci Kuběny. Že se skóre již neměnilo, domácím vadit nemuselo. Baník totiž slavil vítězství 4:2.

Soupeř v zápase prokázal své kvality. Ve vyrovnaném utkání Baníkovci ale po celou dobu bojovali, projevili větší chuť po vítězství a úspěch se dostavil.

Sokolov tak zvítězil ve 28. druholigovém utkání v řadě a v průběžné tabulce se propracoval již na druhou příčku za vedoucí Kolín, který má však o jeden odehraný zápas více.

Další utkání hraje Baník v sobotu 11.10.2014 ve Slaném proti týmu Řisut. Doma se pak sokolovští hokejisté představí v sobotu 18.10.2014, kdy od 17.30 hostíme Děčín.