Pácal, Muláček, Hanzl, Skokan, Nedbal, Březina, Kulhánek, J. Procházka

Semirád, Šafránek, Jankovský, Morkes "A", Kadlec "A", Ježek, 3, Kozák, Mejzr, Zumr, Malý "C", Valášek, Šifta

Rác

Sokolov dobyt... Kolín si ze západu Čech odváží dva body

Po jedenácti měsících si soupeř odváží ze Sokolova druholigovou výhru. O první domácí porážku od listopadu 2013 se postarali hokejisté Kolína, kteří v Sokolově zvítězili 2:3 po samostatných nájezdech. Domácí sice Kolín vysoko přestříleli, ale hostující gólman Moravec inkasoval pouze dvakrát.

Již od prvních minut bylo zřejmé, že dnešní zápas bude diváky bavit. Obě mužstva od začátku velmi dobře bruslila a hokej měl říz. Baník v úvodu vyslal na Moravce několik střel, ale blíže k prvnímu gólu měli hosté. V 5. minutě se totiž před Hruškou zjevil kolínský Jankovský a gólman Baníku zkrotil střelu pouze koncem lapačky, naštěstí pro domácí puk skončil těsně vedle tyče sokolovské brány. V 7. minutě Západočeši chybovali v defenzivě, sami se dostali pod tlak, čehož využil hostující Malý, který našel Pavla Šiftu, jenž si najel před Hrušku a úspěšně ho prostřelil – 0:1. V 10. minutě pak mohli hosté přidat další gól. V oslabení se Kolín dostal do přečíslení a v situaci dvou hráčů na jednoho trefil obránce Šafránek tyč.

Následně převzali iniciativu domácí a to poměrně výrazně. Hostující brankář Moravec se ocitl v ohni střel, ale odolával, ačkoliv někdy i s notnou dávkou štěstí. Šanci neproměnil ani Schusser, jenž si sjel před bránu, ale při zakončení již byl blízko brankáři. Z převahy v druhé polovině první třetiny Baník nakonec nic nevytěžil a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1.

Druhou třetinu začal Baník přesilovou hrou. Ostřelování Moravce však opět skončilo neúspěšně. Naopak málem udeřilo na druhé straně, když před Hruškou zůstal osamocený hostující útočník, ale domácí gólman své mužstvo podržel. Ve 27. minutě byl vyloučen hostující Valášek a Baník si znovu vytvořil obrovský tlak. V čase 28:23 se pak sokolovští fanoušci konečně mohli radovat ze vstřeleného gólu. Od modré čáry pálil Přindiš, před Moravcem byl puk několikrát tečován, nakonec se kotouč odrazil k volnému Tomášovi Sýkorovi, který ho dostal do odkryté brány – 1:1.

Baník ještě zvýšil obrátky a přišly další šance. Ve 34. minutě mohl domácí poslat do vedení Dobřemysl, prudkou přihrávku však mezi tři tyče neumístil. Skórovat se v dalších dobrých příležitostech nepodařilo Švecovi, Dobřemyslovi, Tvrdkovi a ve velké šanci ani Proškovi. Kolín na druhé straně také vyslal na Hrušku několik střel, ale skóre se již ve druhé třetině neměnilo.

Hned v úvodních vteřinách třetí třetiny se do šance dostal Sýkora, ale znovu byl úspěšnější kolínský brankář. Baník se snažil strhnout vedení na svou stranu, jenže proti sokolovským střelcům stál Moravec, který v bráně čaroval a několikrát při kolínském gólmanovi stálo i štěstí. Druhý gól měl na hokejce například T. Rohan, ale Moravce nepřekonal a při dorážce byl faulován. Další oslabení pak Kolín ubránil. A za neproměněné šance přišel trest. V 50. minutě při signalizovaném vyloučení hosté přečíslili domácí defenzivu a Martin Mejzr překonal Hrušku – 1:2.

Následně byl vyloučen Přindiš, ale přesilovka hostí netrvala dlouho. Za půl minuty totiž fauloval Kulhánek a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. To vyhovovalo Baníku, který soupeře ještě více zmáčkl, ale výsledkem byla pouze nastřelená tyč, kterou ranou od modré čáry trefil Kvapil. Poté si Baník zahrál i krátkou přesilovku 5 na 3, ta však zůstala ještě nevyužita. V 54. minutě již početní výhoda byla úspěšná. Střelu Proška od modré čáry tečoval na brankovišti Dominik Vaněk a bylo srovnáno – 2:2. A sokolovský stadion byl ve varu.

Za mohutného povzbuzování tribun se Baník znovu dostal do tlaku, měl i další přesilovou hru, ale domácí stále naráželi na výborného Moravce. Své šance neproměnili ani Tvrdek s Kuběnou. V úplném závěru si Kolín již remízu pohlídal a zápas tak šel do prodloužení.

V nastaveném čase gól nepadl, ačkoliv k němu měli domácí velmi blízko. Vrána totiž přebruslil obránce, dostal se do úniku, ale Moravce nakonec nepřekonal. Rozhodnutí tak musely přinést samostatné nájezdy.

V první sérii Hruška vychytal betony Šafránka a na druhé straně byl úspěšný Flek. Následně však proměnili své nájezdy kolínští Malý a Pavel Šifta, zatímco za domácí neuspěli Dobřemysl s Kuběnou. Ze zisku bonusového druhého bodu se tak se svými věrnými fanoušky radovali hosté z Kolína.

Hosté podali na západě Čech velmi dobrý výkon a potvrdili své kvality, Baník ale měl v zápase více ze hry a svého soupeře vysoko přestřílel (53:24). Hosty však podržel gólman Moravec, který má největší podíl na výhře svého mužstva.

Další zápas odehrají Baníkovci na ledě Moravských Budějovic a to v sobotu 01.11.2014. Doma pak sokolovští hokejisté hrají v sobotu 08.11.2014, kdy od 17.30 nastoupí proti týmu Pelhřimova.