Filipovský, Klement, Kaltenböck, Hříbal, Saska, Molnár "A", Vegner

Hašek "A", Volráb, Fojt, Faigl, Oliverius "C", Vacek, Drnec, Chamrád, Bačák, Chovanec, Kment, Bezpalec

Chládek

Baník po vítězství nad Děčínem získal další 3 body

V sedmém kole druhé hokejové ligy porazil Baník svého tradičního soupeře z Děčína 4:2 po třetinách 2:1, 0:0, 2:1. Dvakrát se střelecky prosadil Pavel Kuběna, po jednom gólu zaznamenali Václav Dobřemysl a Tomáš Sýkora.

Pod dohledem Radka Dudy a opět již se zkušeným Romanem Proškem v sestavě nastoupili hokejisté Sokolov proti Děčínu.

Hosté vstoupili do utkání faulem a Sokolov tak měl hned v úvodu výhodu přesilové hry, tu však nevyužil. Již od začátku oběma týmům dělal problémy nekvalitní led, který byl příčinou mnoha nepřesností. V 7. minutě usedl na trestnou lavici děčínský Klement a Baník si tak znovu zahrál přesilovou hru. V ní dostal na modré čáře nabito Roman Prošek, vypálil, před bránou byl puk tečován a Václav Dobřemysl pohotově uklidil puk do brány – 1:0.

Následně si vzal slovo Děčín. Domácí hráči nedokázali několikrát za sebou dostat puk ze své třetiny a dostali se tak pod obrovský tlak. Jenže v bráně stál Petr Hruška, který skvělým zákrokem vychytal tutovku Volrába. Vzápětí měl sokolovský gólman i štěstí, když pokus Hříbala orazítkoval břevno.

Ve 14. minutě bylo vyrovnáno. Baník vyprodukoval v obranné třetině další chybu a hosté trestali. Nenápadná střela Daniela Volrába přes několik hráčů propadla do brány – 1:1. V 16. minutě navíc Hříbal nahodil puk na bránu a kotouč znovu olízl konstrukci Hruškovy brány.

V závěru první třetiny si první přesilovou hru zahrál i Děčín, ale neúspěšně. Navíc si hosté nepohlídali Kuběnu, který se přímo z trestné lavici osamocený hnal na Lavingera. Pavel Kuběna svůj nájezd zkušeně proměnil, publikum propuklo v jásot, ale zároveň hosté vehementně reklamovali, že gól padl již po konci první třetiny. Navzdory protestům Děčína (možná oprávněných) hlavní rozhodčí gól uznal a Baník tak šel do kabin s vedením 2:1.

Druhá třetina byla rozkouskována četnými vyloučeními. V permanenci tak byli oba brankáři, ale výraznější šance nepřicházela ani na jedné straně. Pokusy z větší vzdálenosti oba gólmani s přehledem kryli a velké množství střel bylo i zblokováno. Po dvou třetinách byl tedy stav nezměněn.

Do třetí třetiny vstoupil Baník v oslabení, ale to mu vůbec nevadilo. Hned v úvodu se totiž na zteč vydala dvojice Kuběna - Dobřemysl, kdy první jmenovaný pěkně našel domácího kapitána, jenž mohl zakončovat, ale Václav Dobřemysl geniálně předložil puk zpátky Pavlovi Kuběnovi, jenž již trefoval jen prázdnou bránu a vzápětí mohl smeknout pomyslný klobouk jako poděkování za krásnou přihrávku – 3:1.

Dvoubrankové vedení domácí tým povzbudilo a přineslo potřebný klid. Několik náznaků šancí zůstalo nevyužito a to mohlo sokolovské mrzet. Na rozmezí 50. minuty se totiž Děčín opět dostal do velkého tlaku, ale Hruška odolával.

V 55. minutě se Baník vymanil z obranného pásma a trojice útočníků se dostala do přečíslení na jediného obránce. Flek s Vránou zakombinovali a Tomáš Sýkora zakončoval úspěšně – 4:1. Zanedlouho mohlo být ještě veseleji, jenže Přindiš bombou od modré trefil tyč. Následně pak nebyl v brejku úspěšný Vrána.

Poslední slovo nakonec měl Děčín. V přesilové hře našel Oliverius křižnou přihrávkou Ondřeje Hříbala, který ranou z voleje překonal Hrušku – 4:2. V závěru se hosté ještě pokusili přidat kontaktní gól, ale Baník si již výhru pohlídal a mohl slavit zisk dalších tří bodů.

Další zápas čeká Baník na ledě Klatov. Zápas se hraje v sobotu 25.10.2014. Doma Sokolov nastoupí netradičně v úterý 28.10.2014, kdy od 18.00 budeme hostit současného lídra, tým Kolína.