Dufek, Souček, Kozák, Voženílek, Karlík, Junek, Chaloupka, Antonín

Veselý, Janoušek, Březina "A", Bartoš, Kastner, Luštinec "C", Poulíček, Chytráček "A", Zítka, Perutek

Jiří Malinský, Radovan Biegl

Trutnov na Baník nevyzrál

Ve 14. kole druhé hokejové ligy přijel do Sokolova nováček soutěže z Trutnova. Hosté v posledních pěti kolech čtyřikrát vyhráli, tentokrát se však domů vrací s prázdnou, když Baník nedopustil překvapení a zvítězil 6:1 po třetinách 2:0, 2:0 a 2:1.

Hosté na západ Čech dorazili i s gólmanem Radovanem Bieglem, jenž v Trutnově působí jako trenér, ale zároveň stále jako aktivní hráč. Bývalý reprezentant do zápasu nezasáhl a zůstal na střídačce, i tak zápas však pořádně prožíval. Do sokolovské sestavy se pak vrátili Petr Koblasa a Štěpán Csamangó.

Hosté vstoupili do utkání nebojácně a ačkoliv již ve druhé minutě hráli oslabení, byli v začátku domácím vyrovnaným soupeřem. V prvních deseti minutách se diváci větší šance nedočkali, přestože oba gólmani museli likvidovat několik střel. Na začátku 12. minuty již ale sokolovské ochozy jásaly. Kečkeš přihrál Jakubovi Flekovi, jenž tvrdou střelou prostřelil brankáře Čápa – 1:0. Sokolovský štírek znovu potvrdil svou střeleckou formu a zaznamenal desátý gól v posledních pěti utkáních. V 17. minutě hráli hosté v šesti, proti čemuž protestovali, ale rozhodčí viděl správně a Trutnov šel znovu do oslabení. V přesilové hře vybídl Schusser ke střele Petra Koblasu, jenž bombou z dálky zvýšil na 2:0. Po první třetině tak měl Baník nadějný náskok.

Do druhého dějství vstoupil Sokolov aktivně. Ve 21. minutě se do úniku dostal Flek, při zakončení byl faulován a pískalo se trestné střílení. V něm však Flek na Čápa nevyzrál a hostující gólman své mužstvo podržel. Na druhé straně následně zahrozili i trutnovští, ale Hruška byl pozorný. Další zákroky si sokolovský gólman připsal při vyloučení Sýkory a také on podržel svůj tým. Baník se však také dostával do příležitostí a byl to především aktivní Flek, jenž trutnovskou obranu zlobil. Ani sokolovskému nejproduktivnějšímu hráči se však nepovedlo zvýšit vedení domácích.

Následně měli na chvíli více ze hry hosté a to především díky jejich přesilovkám. Proti střelám však úspěšně stál Petr Hruška, jenž nepřipustil snížení stavu. Nutno však také pochválit domácí hráče za obětavost. Ve 38. minutě se domácí z tlaku vymanili a po chybě obránce Trutnova se puku ujal Lukáš Vrána, jenž povedenou střelou překonal Čápa potřetí – 3:0. Další gól pak na sebe nenechal dlouho čekat. V útočném pásmu dobře zapracoval Kuběna, jenž zpoza brány ideálně nabil Petrovi Koblasovi, jenž se nerozpakoval a propálil brankáře – 4:0. Stejným stavem skončila druhá třetina.

Do třetí dvacetiminutovky vstupoval Baník již jen se třemi útočnými formacemi, když mimo hru zůstali Dobřemysl, Koblasa a Csamangó. Ve 44. minutě byl již Hruška překonán, sokolovského gólmana, ale zastoupil domácí bek, který vytáhl puk z brankové čáry. Hosté se snažili aspoň o čestný úspěch, ale Hruška byl proti a především hostující Poulíček musel být z baníkovského gólmana nešťastný.

Ke slovu se tak znovu přihlásili domácí. V 52. minutě se do brejku dostal Švec, jenž byl při střele seknut Březinou a nemohlo následovat nic jiného než druhé střílení. K němu se ale faulovaný hráč nemohl postavit, neboť „sekera“ hostujícího hráče byla natolik razantní, že způsobila Švecovi zranění ruky a domácí bojovník musel ze hry odstoupit. Trestného střílení se tak ujal Petr Přindiš, jenž si počínal nekompromisně (stejně jako ve hře v celém utkání), nic nevymýšlel a bombou prostřelil Čápa popáté – 5:0. Poté se přecijen dočkali i hosté. Při vyloučení Račanského po pěkné akci zakončoval do odkryté brány Lukáš Kastner, jenž snížil na 5:1.

Trutnov v závěru ještě přitvrdil, následkem toho byla i přesilová hra domácích 5 na 3. Ta ale zůstala nevyužita. Skóre se však ještě měnilo. Pavel Kuběna nejprve svou bombou málem přepůlil břevno, stejný hráč se nakonec gólu přeci jen dočkal, když v čase 59:32 překonal Čápa a stanovil výsledek na konečných 6:1. Po závěrečném klaksonu tak znovu mohla následovat radost domácích a tradiční děkovačka.

Baník byl v utkání lepším týmem a zvítězil zaslouženě, Trutnov však v Sokolově nezanechal špatný dojem. Jeho hráči se snažili, ale v útoku hosté nebyli tak nebezpeční jako domácí.

Vítězstvím se Baník udržel na druhém místě a ve středu si to rozdá v přímém souboji o první příčku na ledě pražské Kobry. Doma pak hraje Sokolov opět v sobotu 29.11., kdy na západ Čech přijede tým Nymburka. Zápas začne v 17.30.