• 0:1, 1:0, 2:1
13. kolo   12.11.2014 - 18.00
PPVSNVV
Rozhodčí: Luczków – Beránek, Klouček, tresty: 12:25
Vyloučení - 2 min.: 9:20, 5 min.: 1:1, 10 min. (OT): 2:4, do konce utkání (OK): 1:1
Mimořádné tresty: Zeman, Brokeš (JAB) 10 min OT, Demel (JAB) 5+OK - Kuběna, M. Rohan, T. Rohan, Sýkora (SOK) 10 min OT, Dobřemysl (SOK) 5+OK

Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham

Šulc, Bříška, Tondr L., Nevyhoštěný, Demel "C", Homolka, Pulec, Brokeš, Frk, Mulač, Šír

Jiří Kubsch

V Jablonci vyšel Baník bodově naprázdno

Utkání 13. kola 2. ligy ČR ze svátečního pondělí mezi HC Vlci Jablonec n/N a HC Baník Sokolov si obě mužstva po vzájemné domluvě předehrála ve středu 12.11. na ZS v Jablonci. Utkání se ale příliš nevyvedlo a tak místo hokeje byly spíše k vidění některé „divadelní“ kousky domácích hráčů a ne příliš přesvědčivý výkon hlavního sudího. Přestože Baník ubránil až na jednu výjimku všechna oslabení, z toho 5x ve třech, nakonec si odvezl prohru 3:2 po třetinách 0:1, 1:0 a 2:1.

Na rozměry malém kluzišti začali domácí se snahou co nejvíce potrápit první celek tabulky a případně získat nějaké body. V první desetiminutovce byli střelecky aktivnější a tak měl Hruška v brance Sokolova možnost dokonale se rozchytat. Ve druhé polovině 1. třetiny se hra srovnala, Baníkovci se v této části hry ubránili dvěma oslabením, v kterých si paradoxně vytvořili své největší příležitosti. V čase 15:38 se ujali dokonce vedení při přesilovce soupeře. Vaněk se na pravé straně hřiště dostal do útočného pásma a po jeho střele dorazil puk do branky Jakub Flek – 0:1. Do konce třetiny měla ještě obě mužstva několik možností k úpravě skóre, ale oba brankáři svá mužstva podrželi.

Ve druhém dějství už hra ztratila na plynulosti, na malém hřišti bylo více osobních soubojů, což je logické. Domácí hráči toho uměli dokonale využít a rozhodčí v některých nepřehledných situacích raději alibisticky vylučoval. V polovině 25. minuty se při ojedinělé hře pět na pět podařilo jabloneckým Vlkům vyrovnat, když Brokešovu střelu tečoval do vlastní branky sokolovský Vrána – 1:1. Pak se hra rozdrolila na hru v oslabení hostů, různě buď ve čtyřech nebo ve třech. Některá vyloučení samozřejmě vyplývala ze hry, některá byla zbytečná či po „filmových“ ukázkách domácích. Vyvrcholením byl závěr druhé dvacetiminutovky, kdy došlo k bitce většího počtu hráčů.

Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu. Pouze malý úsek hry pět na pět a opět stejný scénář. V čase 42:35 se domácí ujali vedení, když kotouč do branky hostů dopravil Mulač – 2:1. Baníkovci ale další svá oslabení ubránili celkem v pohodě. Ve svých početních nevýhodách dokonce vyráželi k nebezpečným protiútokům a jablonecký brankář Stejskal měl víc práce než jeho hostující protějšek. V polovině 52. minuty se sokolovským opět ve čtyřech podařilo vyrovnat, když po asistencích Vrány a Kuběny skóroval agilní „štírek“ Kuba Flek – 2:2. Hra ale byla pořád neurovnaná, padaly i další vyšší tresty – většinou na straně hostů. V 58. minutě domácí hráči ale využili jednu ze svých mnoha přesilovek, když Abrahamově střele, která šla vedle, nechtěně změnil směr sokolovský obránce Přindiš a Hruška již nestačil zareagovat – 3:2. Baník poté ještě zkusil hru v šesti, ale domácí se závěrečnému tlaku ubránili a připsali si do tabulky cenné tři body.

Další mistrovské utkání odehrají sokolovští hokejisté na domácím ledě, a to v sobotu 15.11. od 17.30, když hostí celek KLH Vajgar Jindřichův Hradec.