Trutnov - Klatovy 4:3

Soupiska HC Lední Medvědi Pelhřimov

Čekal

Jelínek, D. Kasalý, Mečiar, Kolář, Srdínko, Jeník

Kopic, Votápek, Beneš, Marek Hadrava, Třetina, Martin Hadrava, Bezděk, Plachý, Kubát "C", Kadlec, F. Kasalý, Tolkner

Padělek

Po přestřelce získal Baník dva body

Sokolovští hokejisté hostili Pelhřimov, celku z Vysočiny se podařil ve třetí třetině obrat, Baník srovnal v power-play a v nastavení dal vítězný gól na 7:6
V 11. kole druhé hokejové ligy zavítal do Sokolova třináctý Pelhřimov.

Domácí začali velmi aktivně a od úvodu ovládali hru. V polovině čtvrté minuty získali první přesilovou hru, kterou zužitkoval střelou od modré čáry Martin Rohan - 1:0.

Na začátku 8. minuty putoval na trestnou lavici další hráč hostí, tato početní výhoda se však Baníku příliš nepovedla. Přesto mohl zvýšit Flek, který se prosmýkl až před gólmana Čekala, ale jeho lapačka ho nenechala skórovat. Nevyužité příležitosti domácí dlouho litovat nemuseli, půl minuty po návratu vyloučeného Mečiara na led dotlačil puk do klece Ledních medvědů Račanský.

Hosté se dostávali k ohrožení Honzíkovy branky jen sporadicky. Poprvé vystrčili drápky ve 12. minutě, Kubát ale v brejku střílel nad horní tyčku. Ve 14. minutě se ale přece jen podařilo Pelhřimovu snížit Mečiarem po nahození od pravého mantinelu - 2:1.

V 16. minutě ale vrátil Baníku dvoubrankové vedení Flek, kterému stačilo po střílené přihrávce Račanského od levého mantinelu před brankou Ledních Medvědů jen správně naštelovat hůl k tomu, aby puk zaplul pod víko 3:1.

Zdálo se, že domácí mají zápas plně pod kontrolou. Tím spíše, že zvládli i oslabení o Přindiše v závěru třetiny. Naopak v poslední minutě mohli soupeře z Vysočiny dorazit, slibné přečíslení však nevyužili a tak se kotouče chopili hosté a z bleskového protiútoku předvedli svou útočnou sílu. Osm vteřin před první sirénou snížili Plachým na kontaktních 3:2.

Branka do šatny Pelhřimov řádně povzbudila. Od druhé třetiny hosté zlepšili bruslení po celé ledové ploše a přes další šance Baníku - po gólu volala zejména příležitost Račanského - hráli vyrovnanější partii. Ve 28. minutě ale ukázal při vlastním oslabení všem záda domácí rychlík Flek a zvýšil na 4:2.

Zlomový moment? Nikoliv, i když to tak dlouho vypadalo. Tím spíše, že Pelhřimovu nebyla uznána branka kvůli posunuté svatyni Baníku a k regulérnímu gólu Ledním medvědům nepomohla ani dvouminutová přesilovka 5 na 3. I když v ní musel začarovat brankář Honzík, který lapil fantasticky zejména dorážku po gólovce útočníka Třetiny.

V úvodu třetí části hry hosté pálili do tyčky sokolovské branky. Zápletka přišla o chvíli později. Vše odstartoval faul pelhřimovského Koláře na domácího Švece, útočník Baníku si ostrý zákrok nenechal líbit a navrch k vzájemnému trestu tak dostal i osobní desetiminutový. Vzápětí putoval ven i jeho spoluhráč Sýkora a hosté s výhodou 4 na 3 naložili podle svých představ, Votápek snížil na 4:3.

Po pauze, kterou vyvolaly zmatky ohledně toho, kdo že se to má z domácích hráčů vrátit po inkasované brance z trestné lavice na led (na světelné tabuli se provinění neobjevilo), se pokračovalo. Při hře 4 na 4 ale srovnal stav s notnou dávkou štěstí hostující Plachý - 4:4.

Velkou radost hostů ale utnul po dalších 34 vteřinách Novák, který ze středu modré čáry napálil odražený puk pohotově na branku a puk skončil znovu za Čekalem - 5:4.

Jenže mladý obránce Baníku svůj vstřelený gól v 52. minutě vymazal, když při přesilové hře vyrobil chybu a Bezděk nabídnutou šanci využil - 5:5.

To nebylo vše. Tisícovku diváků v ochozech zmrazil v 54. minutě Hadrava, který poprvé v utkání poslal hosty do vedení a Honzíka v domácí brance nahradil Hruška.

Začala honba sokolovského celku alespoň za remízou. Následnou přesilovku Baníku z 56. minuty sice ukončilo přísné vyloučení domácího Nováka, přesto se Sokolovu podařilo nakonec vyrovnat.

Hru bez brankáře totiž vylepšilo v čase 59:05 vyloučení Kopice, jenž vyhodil kotouč z vlastní třetiny do hlediště a 11 vteřin před třetí sirénou dopravil kotouč do klece Pelhřimova Kuběna, který u levé tyčky našel nejrychleji kotouč odražený po tvrdé střele Bičánka od modré čáry - 6:6.

Prodloužení potom ukončil v 64. minutě svou střelou Novák, kterému parádně nabil zpětnou přihrávkou Říha, a zajistil tak Baníku druhý, prémiový bod.