Zich, Kořínek, Tržil, Popelka, R. Procházka, Kozlík, Brabec

Voříšek "C", Šperger "A", Dvořák "A", Tomšík, Jasanský, Milotínský, Lazorišák, Mazanec, Košťál, Šanda.

Brabec

Baník Vajgaru nedal šanci

Ve 12. kole druhé hokejové ligy přijel do Sokolova soupeř z Jindřichova Hradce. Baník po dvou zápasech, ve kterých naplno nebodoval, chtěl uspět za tři body a to se povedlo. Domácí byli v zápase jednoznačně lepší, svého protivníka vysoce přestříleli a zvítězili 6:2.

Utkání začali domácí poměrně svižně. Již ve druhé minutě šli do početní výhody, skóre se však ještě neměnilo. To přišlo až v 7. minutě. Jakub Flek pronikl po levé straně do útočné třetiny, povedenou střelou poslal Baník do vedení a zároveň potvrdil svou střeleckou formu – 1:0. Zanedlouho se stav měnil znovu. Václav Dobřemysl potvrdil svůj přehled, natáhl se na modré čáře po puku a vzápětí přistrčil kotouč najíždějícímu Markovi Švecovi, jenž v samostatném nájezdu nezaváhal – 2:0. Baník byl při chuti i nadále, hosty ale podržel brankář Fogl. Hosté na druhé straně hrozili spíše sporadicky, Hruška však byl pozorný, a když Přindiš svou bombou trefil jen tyč, šlo se do kabin za dvougólového vedení domácích.

Na začátku druhé třetiny hrál Baník přesilovku, vypracoval si sice šance, ale početní výhodu nevyužil. Stejně tak zůstalo nepotrestáno vyloučení matadora Zdeňka Špergera. Třetí gól přidal Baník ve 30. minutě. Jakub Flek opět potvrdil své kvality, prohnal se kolem obránce, předložil Dominikovi Vaňkovi ideální přihrávku, která skončila střelou do odkryté brány – 3:0. O chvíli později bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji. Luděk Škop obkroužil celé útočné pásmo a po sérii několika kliček se dostal až před brankáře, který také nakonec nebyl překážkou – 4:0. Baník hrozil i nadále, ale ve druhé třetině již další gól nepřidal. Hruška si sice připsal několik zásahů, ale hráči Vajgaru se do větší příležitosti nedostali.

I ve třetím dějství pokračovala převaha domácích, kteří ve 44. minutě přidali pátý gól. Po asistencích Vrány a Fleka se trefil Dominik Vaněk, který tak zaznamenal druhý gól v zápase – 5:0. Skóre mohlo ještě dále narůstat, ale Fogl, navzdory inkasovaným gólům chytal výborně. Proti akci Luďka Škopa však byl krátký i hradecký gólman a novic v dresu Sokolova po další pěkné akci zaznamenal také svůj druhý gól v utkání – 6:0.

V 53. minutě se dočkali i hosté. David Troška totiž zaznamenal první gól v mistrovském utkání za Baník. Bohužel však mladý obránce skóroval do vlastní sítě, když usměrnil přihrávku Marka Dvořáka za záda Hrušky. Na obranu beka Baníku však nutno poznamenat, že Troška se snažil odehrát puk před dalším dojíždějícím útočníkem a kotouč musel zasáhnout – 6:1. Skóre se pak naposledy měnilo v poslední minutě třetí třetiny. Při hře 4 na 4 se oba sokolovští obránci spolu s jedním útočníkem vydali na zteč, jenže po ztrátě puku dostal přihrávku do jízdy Ota Lazorišák a svůj nájezd proměnil – 6:2. To však nic nemohlo změnit na jednoznačném vítězství Baníku.

Sokolov byl v zápase lepším týmem. Svého protivníka Baník přestřílel v poměru 56:17 a nebýt hostujícího gólmana, byl by rozdíl ve skóre ještě vyšší.

Další zápas hraje Baník opět doma a to v sobotu 22.11.2014, kdy se na sokolovském zimním stadionu představí nováček soutěže, celek Trutnova. Zápas začíná v tradičních 17.30 hodin.