Kříž "A", Herna, Kulich, Knesl, Cicvárek, Kuzďas, Rittig, Pokorný

Král "C", Dvořák, K. Bičiště "A", Šimek, Dulovec, Kadlec, Brzák, Velechovský

P. Bičiště

Baník po hattricku Fleka porazil Nymburk

V 16. kole druhé hokejové ligy hostil Baník nevyzpytatelného soupeře z Nymburka. Tři body nakonec zůstaly na západě Čech, když Sokolov zvítězil 4:2 po třetinách 1:0, 2:2 a 1:0.

Baník nastoupil k utkání s uzdraveným Vojtěchem Šikem a také s dalším obráncem Janem Tomečkem, jenž v letošní sezoně odehrál za extraligové Karlovy Vary již 23 utkání. V útoku naopak opět chyběl Marek Švec, kvůli zranění z posledního domácího utkání. Sokolov tak v tomto zápase hrál pouze na tři pětice.

Sokolov do utkání doslova vlétl a byl ho plný led. Hostující gólman Brázdil se v bráně Nymburka rozhodně nenudil a od začátku musel čelit velkému množství střel. První velkou šanci měl Baník již po dvaceti vteřinách, vyražený kotouč však Dobřemysl do opuštěné brány nedopravil. Hosté se dostali ke slovu v 6. minutě, kdy obránci zapomněli na Brzáka, jenž střílel do protipohybu Hrušky, kotouč nakonec ale skončil jen těsně vedle tyče domácí svatyně. Ještě v téže minutě se diváci dočkali prvního gólu. Jakub Flek dostal přihrávku do jízdy, prohnal se kolem obránce a svůj nájezd zakončil střelou mezi betony Brázdila – 1:0. Ve zbytku první třetiny se hrálo prakticky na jednu bránu, Baník se dostal do spousty šancí, ale žádnou neproměnil a tak si do šaten odnášel pouze jednogólový náskok. O převaze domácích vypovídá i počet střel na bránu v první periodě – 22:4.

Ve druhé třetině nebyla převaha Sokolova již tak výrazná. Na začátku 23. minuty byl vyloučen první hráč a to na straně domácích. Při přesilové hře se hosté vůbec poprvé v zápase dostali na delší dobu do útočného pásma, gól však z početní výhody nevytěžili. Brzy přišla další přesilová hra pro Nymburk, jenže ta dopadla pro hosty ještě hůře. Jakub Flek se totiž ujal puku, nabral rychlost, z obránce Středočechů doslova udělal kužel a svůj samostatný nájezd opět proměnil – 2:0. Ve 30. minutě zničehonic ale udeřilo také na druhé straně. Po vyhraném buly se ke střele dostal Martin Dulovec a překonal Hrušku – 2:1.

Po vstřeleném gólu hosté ožili a čím dál více se dostávali do hry. Jenže ve 33. minutě se v brejku dostal před obránce Vrána, byl faulován a rozhodčí nemohl nic jiného, než nařídit trestné střílení. V něm zvolil Lukáš Vrána zakončení bekhendem a byl úspěšný – 3:2. Zvýšit skóre mohl o chvíli později v přesilové hře Tomáš Rohan, jenž pálil v dobré pozici po ukázkové kombinaci celé první pětky, ale gólman Brázdil tentokrát svůj tým podržel. Vzápětí, ještě při oslabení, se do úniku dostali dva hráči Nymburka, kteří postupovali na jediného obránce. Král vzal zakončení na sebe a trefil tyč. Zanedlouho se ale kapitán Středočechů dočkal, když se Lukáš Král dostal před obránce, objel bránu a dostal puk za záda Hrušky – 3:2. Baník tak po dvou třetinách znovu vedl jen o gól.

Třetí dvacetiminutovka byla spíše ve znamení urputného boje. Nymburk cítil svoji šanci, Baník naopak nechtěl dopustit srovnání skóre. Další gól nepřinesly ani přesilové hry a zápas spěl do koncovky. Hosté se připravovali na závěrečný tlak, ale sami se o něj připravili svoji chybou. Nymburk totiž špatně střídal, čehož si všiml čárový rozhodčí a následovalo vyloučení. V oslabení se Středočeši dostali do útočného pásma a vybojovali buly. Před vhazováním si nymburští vzali oddechový čas a odvolali svého gólmana. K ohrožení Hrušky se však hosté nedostali, Baník naopak mohl několikrát ohrozit prázdnou bránu. Nejblíže ke gólu měl Flek, jenže Knesl střelu mířicí do opuštěné klece dokázal ze vzduchu srazit do bezpečí. Jakub Flek se nakonec ale hattricku dočkal. Po přihrávce Sýkory se Flek dostal za obránce a puk bezpečně dovezl do prázdné brány – 4:2. Sokolovský rychlík tak zaznamenal již devatenáctý gól v sezoně.

Baník nakonec doma získal všechny tři body, které jsou velmi cenné. Po jednoznačné převaze v první třetině se totiž utkání v dalším průběhu zdramatizovalo a hráči o výsledek museli bojovat do posledních vteřin.

Další utkání hrají hokejisté Sokolova v sobotu 06.12.2014 na ledě Vrchlabí. Doma se Baník představí v předehrávaném zápase 21. kola, kdy se ve středu 10.12.2014 na sokolovském zimním stadionu odehraje tradiční derby, soupeřem od 18.00 bude rival z Klášterce.