Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý

Jakubec "C", Filip, Šťastný, Vlach, Bláha, Matějka, Jirků, Urban, Fořt, Oppelt, Marks, Srnský

Josef Řeháček

Baník ve Vrchlabí bodoval naplno!

Supervýkon v nekompletní sestavě předvedli hokejisté Sokolova v podkrkonošském Vrchlabí, kde zejména po velmi dobře zorganizované obranné hře zvítězili 3:5 po třetinách 1:0, 1:1 a 1:4

V úplném začátku utkání začali domácí podle předpokladů velmi aktivně a tak si puk ve svých rukavicích osahal nejprve sokolovský Hruška. Hosté se rozjížděli po dlouhé cestě trochu pomaleji, ale se stoupající tendencí. Na začátku sedmé minuty měl velkou příležitost domácí veterán Jakubec, ale Hruška byl pozorný. Mezitím už se několikrát blýskl dobrými zákroky i domácí gólman Neužil. V 11. minutě se domácím podařilo jít do vedení. Autorem branky byl domácí útočník Šťastný, kterému se po hře u zadního mantinelu otevřela klec u pravé tyčky a bez problémů skóroval - 1:0. V polovině 15. minuty dostal hostující útočník Vaněk trest 5 minut plus do konce utkání a domácím se až do konce první dvacetiminutovky naskytla příležitost přesilové hry. Až na jednu příležitost domácího Filipa sehráli hosté oslabení skvěle a domácím prakticky nedovolili Hrušku ohrozit.

Ve druhé třetině se už motor sokolovského týmu začal rozbíhat naplno a Neužil v brance domácích několikrát zachránil své mužstvo od pohromy. Nedáš – dostaneš. Psali jsme to zde už několikrát, protože paradoxně vstřelili svůj druhý gól domácí hráči, kteří se ve 28. minutě po pěkné kombinaci Fořta s Jirků dostali do dvoubrankového náskoku. Baníkovce to však nijak nedeprimovalo a o minutu později po asistenci Přindiše krásným blafákem do bekhendu snížil Petr Koblasa – 2:1. Do konce třetiny měli hosté již velkou převahu, ale v koncovce vždy narazili na pozorného Neužila. V poslední minutě měl obrovskou příležitost Venca Dobřemysl, ale jeho čas přišel později.

Třetí dějství začínali domácí přesilovkou, protože pár vteřin před koncem 2. třetiny byl za běžný přestupek vyloučen hostující Koblasa. Toto oslabení odehráli sokolovští naprosto excelentně. Nejenže nepustili domácí mužstvo do jakékoliv šance, ale dvěma vstřelenými góly naprosto ochromili atmosféru na vrchlabském zimním stadionu. Nejprve po 40ti vteřinách vybojoval puk Venca Dobřemysl, ujel přes celé hřiště a blafákem nedal Neužilovi žádnou šanci – 2:2. Ihned po vhazování Tomáš Rohan využil obrovské chyby domácího beka a překvapil bezmocného Neužila – 2:3. V podstatě hned po vstřelení vedoucí branky byl vyloučen sokolovský hráč za hákování a domácí s velkým štěstím z přesilovky vyrovnali. Střelcem branky byl Jirků – 3:3. Na začátku 46. minuty byl ale vyloučený domácí hráč rovněž za hákování a také hosté využili svou přesilovku. Po souhře Dobřemysla, Přindiše a Tomáše Rohana posledně jmenovaný strhl vedení opět na stranu Baníku – 3:4. Po vstřelené čtvrté brance hosté zbytek utkání sehráli velmi dobře, až by se chtělo říci zkušeně, a domácí borce v podstatě již k ničemu nepustili. Naopak při závěrečné power-play dokončil střelou do prázdné branky krásnou práci celého týmu kapitán Venca Dobřemysl – 3:5.

Bez zraněných Proška, Švece, Vrány a hlavně elitního střelce Jakuba Fleka, který si svými výkony řekl o místo v sestavě Energie, sehráli sokolovští super zápas a poprávu se těšili ze tří získaných bodů.

Další utkání hraje Baník doma, a to ve středu 10.12. od 18.00, kdy hostí v podkrušnohorském derby celek HC Klášterec nad Ohří.