Loučka "C", Žižka, Strejček, Kunrt, Koblitz, Drobný, Bohuslávek

Hrdlička "A", Jáchym, Mála, Tatár, Toušek, Bečvář "A", Diviš, Toman, Váňa

Radek Nerad

Baník v derby porazil Klášterec 4:2

V předehrávce 21. kola druhé hokejové ligy zvítězil Baník na vlastním ledě nad Kláštercem 4:2 po třetinách 1:0, 1:0, 2:2. Vítězstvím si Sokolov upevnil druhé místo v tabulce.

Oproti minulému utkání mohli trenéři Antonik a Michna počítat se Švecem, Vránou, Škopem a již také s Proškem. Naopak na soupisce se neobjevil Flek, jenž se propracoval do základní sestavy Karlových Varů. Baník měl hned v první minutě výhodu přesilové hry, ale neprosadil se v ní, stejně jako v další početní výhodě, kdy šel Klášterec dokonce do tří. Hostující brankář Kaššák si připsal několik zákroků, ale žádnou zapeklitější situaci řešit nemusel.

V první třetině se sice hrál poměrně svižný hokej, byl ale také plný nepřesností. Baník měl více ze hry, do vážnější šance se ale nedostával. Hosté pak téměř vůbec nehrozili a dostali se ke střelbě pouze sporadicky. Nejnebezpečnější byl pokus Jáchyma, ale Hruška si bez problému poradil. Skóre se měnilo poprvé až v 18. minutě, kdy střelu Tomáše Rohana tečoval Pavel Kuběna do protipohybu brankáře a Baník vedl 1:0. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Druhé dějství bylo zpočátku velmi podobné tomu předchozímu. Bylo k vidění mnoho nepřesností, ale postupem času se výkon Baníku zlepšoval a domácí hráči si vypracovávali znatelnou převahu. Několikrát se ke slovu dostal i Klášterec, ale Hruška byl pozorný proti pokusům Žižky či Mály. Od poloviny zápasu zvýšil Sokolov aktivitu a Kaššák se rozhodně nenudil, ale klášterecký brankář stále odolával a to i v přesilových hrách. Na druhé straně měl šanci Jáchym, jenž se dostával sám před Hrušku, hostující útočník však vysoko přestřelil.

Ve 39. minutě se ochozy konečně dočkaly. S chutí hrající Petr Přindiš se rozjel ze středního pásma, prohnal se kolem obránců, dostal se do sólového nájezdu a dokázal ho proměnit – 2:0. Druhý gól tak na hokejky Sokolova přinesl větší klid před třetí třetinou.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupil Baník ve vysokém tempu a domácích hráčů byl plný led. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Hrdlička a Sokolov přesilovou hru dokázal využít. Po přihrávce svého bratra od modré vystřelil Martin Rohan a povedená rána se zastavila až v síti – 3:0. Jenže hosté brzy snížili. Ve 47. minutě byli postupně vyloučeni Csamangó a Schusser. Klášterec tak měl výhodu přesilové hry 5 na 3 a trestal. Michal Žižka na modré čáře napřáhl a bombou se trefil do šibenice – 3:1. Hosté po vstřeleném gólu mírně ožili, což hokeji rozhodně prospělo.

V 53. minutě pak přidal další gól opět obránce, podruhé v zápase Petr Přindiš, jenž razantní střelou překonal Kaššáka z dálky. Třígólové vedení však vydrželo Baníku pouze několik vteřin. Brankář Kaššák rozehrál do středního pásma, kde se kotouč odrazil od nohou Přindiše k rozjetému Františkovi Málovi, jenž svou střelou trefil Proškovu hokejku a puk zapadl za záda Hrušky – 4:2.

Hosté sice vycítili šanci na zvrat utkání, ale Sokolov drama nechtěl připustit a měl hru pod kontrolou. Navíc Klášterec doplácel na svou nedisciplinovanost a musel se bránit dalším oslabením. V 59. minutě byl vyloučen i domácí Přindiš a poté hosté zkusili power-play, ale v té k ničemu důležitému nedošlo. Baník tak dovedl zápas do vítězného konce.

V zápase měl Baník daleko více ze hry, ačkoliv v některých fázích utkání hra nemusela být pro diváka tak pohledná. Hosté přijeli do Sokolova prakticky jen bránit a vytěžili z minima maximum. Domácí svého protivníka vysoce přestříleli, bohužel však nebyli produktivní, když tři ze čtyř gólů Baníku nakonec zařídili obránci.

Tři získané body se ale počítají a díky nim stáhl Sokolov ztrátu na první Kobru na rozdíl tří bodů, pražané však mají zápas k dobru. V dalším kole druhé ligy má Baník volno a v dalším zápase se představí doma ve středu 17.12.2014, kdy od 18.00 bude soupeřem Bílina.