20. kolo   20.12.2014 - 17.30
PVVVP
Rozhodčí: Slavka – Kříž, Maťašovský, tresty: 5:6
Vyloučení - 2 min.: 5:6
Mimořádné tresty: nařízeno trestné střílení proti týmu Žďáru - T. Rohan neproměnil

Sláma (Vlach)

Staněk, Beneš, Pleva, Pilný, Smejkal, Kolda, Vítek M.

Krupka, Kaňka, Padělek, Kunstmüller, Gregar, Plachý "C", Vítek D., Štěpánek, Havel, Kotlík, Bureš

Martin Sobotka

Výborně! Baník ve Žďáru vybojoval tři body

K poslednímu utkání 2. ligy ČR v tomto kalendářním roce zajížděli v sobotu sokolovští hokejisté do Žďáru nad Sázavou, kde se utkali s místním celkem „Plamenů“. A spravili si chuť po zpackaném středečním zápase s Bílinou, když po dobrém výkonu a dobře organizované obranné hře zvítězili 1:3 po třetinách 1:1, 0:2 a 0:0.

Už úvod utkání naznačil, jakým směrem se jeho vývoj bude odbývat. Obě mužstva k výbornému bruslení připojila i pevné vysunuté obrany a tak první střela na branku byla k vidění v polovině 4. minuty, kdy si puk osahal nejprve sokolovský Hruška a hned z protiútoku jeho protějšek Sláma. Baníkovci byli ale přece jen nebezpečnější a nutili dobrým forčekinkem domácí obránce k rychlé rozehrávce, z čehož občas pramenily chyby žďárských. V čase 6:44 domácí ztratili v pravém koutu obranného pásma puk, Škop ho posunul na Račanského, který našel v mezikruží Ivana Říhu a ten bez váhání umístněnou střelou poslal hosty do vedení – 0:1. Baník se dostal do mírné převahy a v osmé minutě měl možnost první přesilovky. I když se sokolovští usídlili v obranném pásmu domácích, nijak výrazně Slámu v brance domácích neohrozili. Stejně tak dopadla i další přesilová situace v 16. minutě. Naopak domácí po první nevyužité početní výhodě tu druhou v závěru třetiny využili, když v čase 19:20 dorazil Kaňkův pokus Štěpánek – 1:1.

Ve druhé třetině už byl Baník aktivnější a domácí měli plné ruce práce s bleskurychlými výpady hostujících útočníků. Ve 26. minutě hráli domácí opět přesilovku, ale na čtveřici hostů si nepřišli, ba právě naopak. Vrána vybojoval u modré kotouč, společně s ním vystartoval Jakub Flek, který obdržel na milimetr přesnou přihrávku a z levé strany nedal kličkou domácímu gólmanovi žádnou šanci – 1:2. V dalším časovém sledu měla obě mužstva několik příležitostí, ale oba brankáři vytáhli pár skvělých zákroků. Baníkovci udeřili v polovině 38. minuty. Při přechodu do středního pásma zakombinovali Schusser s Csamangem, ten našel na levém křídle najetého Aleše Půlpána a ten se prosadili přízemní střelou k pravé tyči – 1:3. Tak také vypadalo skóre po 40ti minutách.

Ve třetí třetině domácí přidali a na ledě to bylo znát. Více stříleli a Hruška si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Byl ale vždy na svém místě a žádný převrat ve skóre nedopustil. Domácí byli stále aktivní, ale s ubíhajícím časem jakoby jim ubývaly síly. O hru bez brankáře se připravili sami, když v polovině 58. minuty byl vyloučen Pleva za hákování. Naopak, sokolovští měli v závěru dvakrát opakující se možnost - nejprve se do úniku dostal Tomáš Rohan, který ale faulovaný svou možnost nevyužil. Následné trestné střílení sice provedl výborně, puk však za zády Slámy neskončil. Do konce základní hrací doby se již nic nestalo a tak si sokolovští asi zaslouženě odvezli z ledu žďárských Plamenů tři body.

Baník tak ukončí kalendářní rok na třetím místě se ziskem 41 bodů a všichni se můžeme těšit na další druholigové boje po Novém roce. Nejprve v sobotu 3. ledna zajíždí sokolovští na horký led HC Tábor a poté se na domácím ledě střetnou o týden později 10.1. od 17.30 s týmem HC Řisuty.