Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Dvořák, Hájek

Kellner, Mrkvička, Seidl, Kolomý, Boháč, Mařík, Blažek, Zayml, Březina, Šimák

Tomáš Matušík

Baník vstoupil do roku 2015 vítězstvím na nájezdy

První výjezd za soupeřem v Novém roce 2015 přivedl sokolovské hokejisty do Tábora, kde se střetli s místním velmi silným celkem Kohoutů. Podle očekávání se hrál velmi kvalitní hokej, ve kterém byli - hlavně v závěru - šťastnější hosté, kteří zvítězili po samostatných nájezdech 3:4 po třetinách 1:1, 1:0 a 1:2.

Před velmi početnou návštěvou (ve které se neztratila ani malá skupinka sokolovských příznivců) rozehráli tuto partii skvěle hostující hráči. Po třiatřiceti vteřinách rozehrál dlouhou přihrávkou M. Rohan na Kuběnu, ten se natlačil před domácí branku. Jeho pokus domácí brankář Panec stihl zlikvidovat, na dorážku Václava Dobřemysla z ideální střelecké pozice už ale zareagovat nestihl – 0:1. To byl pro Baník výborný začátek a hlavně předzvěst velkého souboje těchto dvou celků. V dalším průběhu hry se oba týmy snažily o souvislejší nátlakovou hru, obrany ovšem pracovaly bezvadně a tak to v prvních sedmi minutách rozhodně nebyl žádný střelecký festival. V polovině 8. minuty dostali Kohouti možnost první přesilové hry a velmi dobře ji zužitkovali. Ani ne po dvaceti vteřinách sehráli výborně svůj nacvičený vzorec a na ránu Seidla z pravé strany byl Hruška krátký – 1:1. Poté si zahráli v početní převaze i hosté, ale i když se hodně snažili, výborně bránící čtyřku domácích nepřebili. V samém závěru první části se strhla v hostujícím obranném pásmu poměrně ostrá potyčka a oba celky si do šaten odnesly po třech dvouminutových trestech.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí a tak v jeho úvodu měl více práce Hruška. V polovině utkání, kdy oba celky měly za sebou několik slibných střeleckých příležitostí, se podařilo skórovat domácím. Při chybě v obranné práci hostů se k puku dostal domácí štírek Blažek, jeho akci Hruška vyřešil, nicméně odražený puk do branky nohou posunul vracející se Přindiš. Sokolovští měli poté opět možnost přesilové hry, zle zatápěli okolo Pancovy branky, ale domácí se nakonec ubránili. Do konce třetiny ještě několikrát obě mužstva prověřila brankáře svých protivníků, stav utkání se však neměnil.

Třetí dvacetiminutovka byla svým průběhem velmi podobná těm předchozím, počtem vstřelených branek a střeleckých možností byla určitě nejzajímavější. Domácí ustáli opět početní oslabení, poté měli sami možnost na zvýšení skóre po nájezdu dvou na jednoho, které ale vyřešili Hruška bravurním zásahem lapačkou. Na konci 48. minuty už ale táborský stadion jásal. Buly v obranné třetině sokolovských vyhráli domácí a bomba domácího obránce Havrana skončila v síti hostující branky – 3:1. Baníkovci se nenechali deprimovat a o necelé dvě minuty na to zareagovali krásnou akcí. Říha s Půlpánem vyzvali k brejku Lukáše Vránu a ten, ač faulován, zavěsil do šibenice – 3:2. Pro tým hostů to byl velmi povzbuzující okamžik a domácí mužstvo se v závěrečné desetiminutovce základní hrací doby úplně sesypalo. Toho samozřejmě hosté využili a v čase 55:19 bylo vyrovnáno. Kuběna zavezl po pravé straně kotouč do obranného pásma Kohoutů, nahodil ho před branku domácích, kam si skvěle najel Martin Rohan a bylo zcela po zásluze vyrovnáno – 3:3. Do konce třetí třetiny sahali hosté několikrát po zisku tří bodů, domácí brankář byl však vždy na místě.

O bonusovém bodu mělo tedy rozhodnout buď prodloužení, nebo samostatné nájezdy. A protože v prodloužení vybrané čtveřice hráčů obou celků víceméně splnily hlavně své obranné úkoly a tak se nic významného neudálo, na řadu přišly nájezdy. V nich byl úspěšný pouze sokolovský Lukáš Vrána a druhý bod putoval do Sokolova. Za domácí byli neúspěšní Mařík, Mrkvička a Boháč, za hosty potom Přindiš a Škop.

Další utkání 2. ligy ČR hraje Baník na svém stadionu v sobotu 10. ledna od 17.30, kdy se utká s týmem HC Řisuty.