Šanda, Procházka, Potěchin, Jon, Dvořák, Tržil

Trummer, Šperger, Mazanec, Lazorišák, Macháček, Košťál, Jasanský, Milotinský, Voříšek

Mikuláš Antonik, Jan Michna

Baník v Hradci nastřílel 7 gólů

V rámci 29. kola 2. ligy ČR cestovali sokolovští hokejisté do jihočeského Jindřichova Hradce. V utkání splnili roli favorita a zvítězili vysoko 2:7 po třetinách 0:3, 1:3 a 1:1.

Baník začal poměrně sebevědomě a tak měli domácí hned od začátku v čele s brankářem Kůdelou plné ruce práce. Hned na začátku 2. minuty měli hosté navíc výhodu přesilové hry, která byla na 35 vteřin i dvojnásobná. Ačkoliv sokolovští zatlačili svého soupeře do hluboké defenzivy, gólově se neprosadili. Do listiny střelců zaznamenali první zápis až v desáté minutě, kdy se po pěkné kombinaci se Šikem a Vránou prosadil Marek Švec – 0:1. O minutu později našel Tvrdek v mezikruží Tomáše Rohana a ten potvrdil svou střeleckou formu z poslední doby – 0:2. Poté se dostali k několika zakončením i domácí, ale jejich akce končily buď na zformované obraně sokolovských nebo na brankáři Hruškovi. V 18. minutě zavezl do útočného pásma puk Petr Přindiš, z téměř nulového úhlu ho nastřelil na branku a ten skončil za pomoci teče domácího obránce za Kůdelovými zády – 0:3. V závěru prvního dějství si zahráli přesilovku domácí, usadili se v obranném pásmu Baníku, ale v koncovce se neprosadili.

Druhou dvacetiminutovku začali domácí odvážněji a tak si v jejím úvodu Hruška připsal několik těžších zákroků. V čase 25:47 nepokryla hradecká obrana Tomáše Rohana, který přesnou střelou, opět z prostoru mezi kruhy, zavěsil pod horní tyčku – 0:4. V čase 28:06 se při početní výhodě domácích prosadil před brankou Sokolova Vladimír Macháček a blafákem snížil na 1:4. V polovině 31. minuty naopak využil svou přesilovku Baník. Po pěkné kombinaci Dobřemysla s Kuběnou zakončoval přesnou ranou pod víko Kamil Tvrdek – 1:5. V čase 37:54 se hosté dostali k úspěšné koncovce pošesté. Tomáš Rohan tvrdě vystřelil na Kůdelovu branku, ten vyrazil pouze před sebe a puk hbitě do branky dorazil Jaromír Kverka – 1:6. Baník tak měl po 40ti minutách celkem pohodlný náskok.

Ve třetí třetině již hosté hru kontrolovali a vědomi si svého vysokého vedení zkoušeli různé kombinační prvky, některé z nich byly pro oko diváka velmi pohledné. V obraně však byli pozorní a tak se domácí do nějakých vyložených gólových příležitostí nedostávali. V 54. minutě zavezl do obranného pásma domácích kotouč Přindiš, kde ho vzorně předložil Alešovi Půlpánovi a ten nekompromisně zakončil – 1:7. V 58. minutě měl Baník ještě možnost přesilové hry, ale po nedorozumění v obraně hostů se dostal ke slovu velezkušený domácí útočník Zdeněk Šperger a upravil skóre na závěrečných 2:7.

V dalším kole 2. ligy hraje Baník na domácím ledě, když v sobotu 7. února hostí celek HC Vlci Jablonec nad Nisou.