SHC Klatovy
VPSNVP
Rozhodčí: Kostourek – Coubal, Kokrment, tresty: 8:14
Vyloučení - 2 min.: 7:11, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Hobl (KLT) - OK za nesportovní chování, Blumentrit (KLT) - TS za krosček - T. Rohan neproměnil, Beran (KLT) - TS za sekání - T. Rohan neproměnil

Martinec, Blumentrit, Žáček, Bouček, Nejdl, Reiniger

Hobl "A", Bastl, Beran, Pacanda, Kubeš "C", Topinka, Pejchar, Vondryska, Pondělík, Pitel, Kepka

Radek Mužík

Baník porazil Klatovy 6:3

Další tři body do druholigové tabulky si Baník připsal v utkání s Klatovy, Sokolov zvítězil na domácím ledě 6:3. Hattrick zaznamenal Jaromír Kverka, jenž se po delší době objevil v sestavě Baníku.
Předposlední celek skupiny Západ přijel na hornický led s posíleným kádrem, mimo jiné s třetím gólmanem extraligové Plzně Polívkou a útočníkem Beranem, který nastoupil letos k 22 duelům v dresu „indiánů“, a také zlepšenou formou. Borci z Pošumaví vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů. Na Baník to však v sobotu nestačilo.

Domácí začali pěkně od podlahy. Již po 38 vteřinách si vynutili první faul a následnou přesilovou hru zužitkoval za 12 vteřin svou tečí Tomáš Rohan. Z tlaku Baníku se hosté vymanili až ve 4. minutě, po jejich akci se znovu ozvala píšťalka hlavního rozhodčího. Následnou početní výhodu ale Klatovy v gól nepřetavily.

Po jejím skončení začala znovu narůstat převaha sokolovského celku. Na konci 11. minuty si hosté vypomohli dalším nedovoleným zákrokem. A domácí trestali, i když s notnou dávkou štěstí. Finální nahrávku Sýkory si do vlastní klece srazil obránce Klatov Bouček.

Ve 13. minutě to bylo 3:0, Baník využil i svou třetí přesilovku. Sólo Tomáše Rohana zakončil povedeným blafákem navrátilec Kverka.

Závěr první části potom zpestřila drobná „výměna názorů“, do níž se zapojilo více hráčů, na trestnou lavici zamířil domácí Jeník a hostující Beran, úvodní dvacetiminutovka se tak dohrávala ve čtyřech.

Druhá třetina začala znovu velmi svižně. Po 55 vteřinách hry bylo nařízeno trestné střílení za faul na Tomáše Rohana při zakončování akce. Sokolovský útočník ale na Polívku nevyzrál.

Ve 25. minutě se hostům podařilo snížit, když se u levé tyčky chopil odraženého kotouče Topinka – 3:1. A pro domácí mohlo být ještě hůře. Následující přesilovou hru ale „horníci" přestáli a naopak při vlastní početní výhodě ve 33. minutě znovu udeřili, na 4:1 zvyšoval Kverka.

Tříbrankový náskok přinesl na domácí hole znovu uklidnění. Navýšit skóre se ale do druhé sirény již nepodařilo. Ke gólu nevedly vyložené šance Kuběny, Půlpána, Kverky ani dvojnásobná početní výhoda. Jednou hostům pomohla tyč.

Na začátku třetí třetiny se začala trestná lavice znovu plnit klatovskými hráči. Hobl byl dokonce za nesportovní chování poslán do kabin. Další přesilovku pět na tři domácí sice nevyužili, ale ve 45. minutě potrestal Beranovo vražení zezadu na mantinel, po kterém se těžce zvedal z ledu kapitán Baníku Dobřemysl – kdo jiný než Kverka. Ten tak zkompletoval čistý hattrick, 5:1.

V 53. minutě mohl jasné vedení Sokolova pojistit Tomáš Rohan, ale ani z druhého trestného střílení dobře chytajícího Polívku nepřekonal.

Do rozhodnutého zápasu se ale přece jen vloudila dramatická koncovka. Hosté v 54. a 55. minutě potrestali dvě vyloučení domácích hráčů, když se trefili Pacanda a Vondryska – 5:3.

Další korekci stavu však odmítl gólman Baníku Hruška, který v 56. minutě vychytal samostatný únik Klepla při vlastním oslabení.

Na konci 58. minuty se potom hosté odhodlali při vhazování v obranném pásmu Sokolova ke hře bez brankáře. Domácí ale náporu hostí s mohutnou podporou svých fanoušků odolali. Nakonec ještě přenesli hru před opuštěnou svatyni Klatov a Šik stanovil konečnou podobu výsledku – 6:3.

K dalšímu zápasu zamíří sokolovští hokejisté ve středu do Kolína.