VVVVSN
VPPPPPP
Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Kokrment, tresty: 7:9
Vyloučení - 2 min.: 6:7, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Přindiš (SOK) - 10 min. OT, proti týmu Moravských Budějovic 2x nařízeno trestné střílení - T. Rohan 2x proměnil
Střely: 48:20, počet diváků: 746
  • 07:29 Vrána
  • 15:50 Sýkora (Škop, Půlpán A.)
  • 21:15 Forman (Randa, Telesz)
  • 24:53 Rohan T. - TS
  • 31:54 Rohan T. (Vrána, Vaněk)
  • 32:11 Schusser (Škop, Šik)
  • 33:10 Rohan T. - TS
  • 39:31 Kuběna (Dobřemysl, Švec)
  • 40:52 Rohan T. (Vrána, Vaněk)
  • 46:45 Švec (Dobřemysl, Rohan M.)
  • 52:05 Přidal (Sobotka, Jakeš)
  • 58:00 Říha (Račanský, Schusser)
Nymburk - Tábor 1:7
Bílina - Pelhřimov 5:1
Trutnov - Děčín 1:2
Kobra Praha - Řisuty 6:2
Jablonec - Klatovy 5:4 PP
Jindř. Hradec - Kolín 1:7
Vrchlabí - Klášterec n/O 8:3

Trenéři:

Mikuláš Antonik, Jan Michna
Soupiska HC Moravské Budějovice 2005

Šťastný (34. Máj)

Jakeš "C", Sobotka, Randa, Sechovec, Forman, Pelikán, Latner

Přidal, Matějka "A", Barták, Lupač, Gottlieb, Telesz, Horký, Vlašín, Mikeš

Trenér:

Rudolf Cakl

Baník rozstřílel Moravské Budějovice

Ve 27. kole druhé hokejové ligy si Baník s chutí zastřílel. Na vlastním ledě porazil Moravské Budějovice 10:2 po třetinách 2:0, 5:1 a 3:1. Čtyřmi góly se zaskvěl Tomáš Rohan, který se dvakrát prosadil z trestného střílení.

Pro sobotní utkání s Moravskými Budějovicemi nebyli k dispozici Kverka s Flekem, kteří v pátek hráli extraligu v dresu Karlových Varů, navrátilec Tvrdek ještě nebyl zdravotně zcela v pořádku, a tak rychle odstoupil ze hry. Hlavní problém však působili před duelem brankáři, vypadli rovnou oba. K nemocné jedničce Hruškovi se totiž přidala i momentální dvojka, Honzík, který dohrával v Kolíně se zraněním. A tak trenéři nakonec sáhli do sousedních Karlových Varů, z jejichž rozpadlé juniorky si stáhli Fučíka.

Domácí začali ve velkém stylu. Hosté nedokázali po dlouhé cestě z Vysočiny zachytávat nápor Baníku, na polovinu sokolovského celku se dostávali velmi sporadicky. Když už se jim podařilo zavést kotouč do třetiny Baníku, nedopadlo to dobře. Na modré čáře vyrobili v 8. minutě drobnou chybu, o puk je obral Vrána a svůj úprk po levém křídle zakončil přesnou střelou z hranice kruhu – 1:0. Při hře čtyři na čtyři v 11. minutě vystrčily Moravské Budějovice poprvé svá „žihadla", pěknou kombinaci zakončoval Vlašín, ale ani napodruhé již sedícího Fučíka nepřekonal. A tak mohli znovu udeřit domácí. Škop v útočné třetině přistrčil kotouč doleva na najíždějícího Sýkoru a ten ho nasměroval pod víko – 2:0. Hosté se sice ještě jednou ocitli sami před Fučíkem, ale jinak se stále hrálo za zřetelné převahy domácího celku. V závěru první dvacetiminutovky měli hosté ještě štěstí, po Švecově teči puk jen těsně minul odkrytou část jejich branky.

Do druhé třetiny „žihadla" vstoupila daleko aktivněji. Domácí celek sevřela v jejich obranném pásmu a po 75ti vteřinách snížila Formanem, 2:1. Hosté vytušili šanci a dál pokračovali v útočné snaze. Jenže domácí měli Tomáše Rohana. Ten se ve 25. minutě prosmýkl mezi hostujícími obránci a ti museli jeho průnik zastavit faulem. A tak dostal rychlonohý útočník k dispozici již tradičně trestné střílení. Při tom po zkušenostech z minulé soboty nic nevymýšlel a se svou střelou tentokrát uspěl – 3:1. Domácí dvoubrankové vedení uklidnilo a převzali znovu otěže zápasu. A konečně se začalo dařit i střelecky. Ve 32. minutě přidal Tomáš Rohan další gól po přihrávce Kuběny. A hosty, kteří se stále snažili hrát, dorazil po dalších 17ti vteřinách Schusser – 5:1. Aby se nám to nepletlo, za necelou minutu bylo nařízeno proti hostům další trestné střílení, tušíte správně, opět po průniku Tomáše Rohana. Ten znovu vsadil na střelu a ta se opět povedla. Sokolovský útočník vymetl pravý horní růžek moravskobudějovické klece, 6:1. Tři góly během 76 vteřin byly moc na brankáře Máje, ten se po opuštění klece musel na střídačce ještě uklidnit několika údery hokejkou o zem. Domácí ale nepolevovali a i nový muž v hostující svatyni Šťastný musel ve druhé třetině vytahovat puk ze své branky, když 29 vteřin před druhou sirénou využil Kuběna přihrávku Dobřemysla od zadního mantinelu – 7:1.

Přes vysoké skóre měl dohrávaný zápas stále slušné tempo, i zásluhou hostí. Již po 52 vteřinách se počtvrté trefil Tomáš Rohan. Ve 47. minutě při hře čtyři na čtyři si počíhal u pravé tyčky na přihrávku Dobřemysla Švec, 9:1. V 53. minutě hosté korigovali stav, nahození od modré čáry proskotačilo až za Fučíka. V 59. minutě potom baníkovci vyslyšeli požadavek ochozů na desítku, Račanského nabídku tečoval přesně pod víko Říha – 10:2.

Domácí sklidili za svůj střelecký koncert po utkání bouřlivý aplaus tribun.