Pácal, Muláček, Kulhánek, Petira, Hanzl, Skokan, Barták, Nedbal

Semirád, Valášek, Morkes "C", Jankovský, Šafránek "A", Zumr, Malý, Hlavatý, Klíma, Šifta, Kadlec "A"

Václav Rác

Na ledě silného Kolína bodoval Baník naplno

Mezi šlágry 26. kola 2. ligy ČR určitě patřil souboj hokejistů SC Kolín a HC Baník Sokolov. A přesně tak to ve středu na kolínském zimním stadionu vypadalo. Výborný hokej, mnoho šancí a skvělá divácká kulisa. Baníkovci šli za vítězstvím nakonec přece jen o něco víc a zvítězili 2:4 po třetinách 0:1, 1:0 a 1:3.

Kolínští Kozlové se hned po úvodním vhazování pustili do svého soupeře zhurta a zasypali v úvodní desetiminutovce Honzíkovu branku několika těžkými ranami a šancemi. Sokolovští ale úvodní nápor přečkali bez újmy a postupně se čím dál více usazovali v obranném pásmu Kozlů. V čase 12:00 vypálil od modré čáry Martin Rohan, puk před brankou vydoloval Kuběna a Marek Švec do prázdné branky napodruhé poslal hosty do vedení – 0:1. V závěru třetiny několikrát zahrozili opět domácí hráči, ale Honzíkovo konto zůstalo čisté.

Ve druhé třetině pokračoval pro diváky velmi atraktivní souboj ve stopách té první. Obě mužstva dobře bránila, ale útočníci obou celků nezůstávali pozadu a z jakýchkoliv pozic se snažili ohrožovat branky soupeře. Obraz hry vypadal tak, že chvíli měli soustřednější tlak hosté a chvíli zase domácí. Šťastnější ve druhé periodě byli domácí Kozlové. V čase 27:36 zachytil mezi kruhy kotouč Semirád, po jeho střele dorážel neúspěšně Malý, ale puk nakonec došťouchal do branky hostů Valášek – 1:1. Do konce druhé dvacetiminutovky měli poté více šancí hosté, zejména Tomáš Rohan, který dostal nabito od Kverky, ale Sejpal jeho střelu vychytal a o chvíli později, po nedorozumění mezi domácími obránci a brankářem, netrefil z mezikruží prázdnou branku Venca Dobřemysl. Do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

V posledním dějství už to byl souboj kdo z koho. Kozlové se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale sokolovští působili vyzrálejším dojmem a v prostoru před Sejpalovou brankou byli nebezpečnější. Na začátku 43. minuty šli opět do vedení hosté. Puk z hokejky Tomáše Sýkory si srazil do vlastní branky domácí obránce Hanzl – 1:2. V padesáté první minutě po chybné rozehrávce hostujících beků dopravil kotouč do Honzíkovy branky domácí kapitán Šafránek a bylo vyrovnáno – 2:2. Zlomový okamžik přišel v 54. minutě. Nejdříve ještě ve hře 4 na 4 měli velkou příležitost domácí, hosté se poté dostali do útočného pásma (to už měli k dispozici 50 vteřin přesilové hry) a v předbrankovém prostoru dostal od Vaňka přihrávku Tomáš Rohan, který nekompromisně zavěsil do šibenice – 2:3. Kozlům se již ale potřetí vyrovnat nepodařilo, naopak při závěrečné power-play inkasovali do prázdné branky, když se přes celé hřiště s přehledem trefil Pavel Kuběna – 2:4. Baník si tak odvezl z Kolína cenné tři body a upevnil si druhé místo v tabulce.

Další mistrovské utkání odehrají sokolovští na domácím ledě, a to v sobotu 24. ledna od 17.30, kdy hostí celek HC Moravské Budějovice 2005.