• 48:23 Martin Hadrava (Marek Hadrava, Kadlec)
Kolín - Jablonec 2:1
Soupiska HC Lední Medvědi Pelhřimov

Vajner (Čekal)

Adam, D. Kasalý, Mečiar, Srdínko, Šidák

F. Kasalý, Marek Hadrava, Kubát, Třetina, Kadlec, Votápek, Martin Hadrava, Kopic, Siřiště, Kuchta

Ivan Padělek

Tři body i z Pelhřimova

V dalším kole 2. ligy ČR se sokolovští hokejisté utkali v Pelhřimově s místním celkem Medvědů. Domácí předvedli výborný výkon, který neodpovídá jejich postavení v tabulce, na favorizované hosty to však nestačilo. Po vyrovnaném boji zejména v první a třetí třetině, zvítězil nakonec Baník 2:3 po třetinách 0:0, 0:3 a 2:0.

Začátek utkání byl vyrovnaný, domácí medvědi se prezentovali bojovnou hrou, ale šance byly na obou stranách. Pak se začal prezentovat šancemi i hostující Sokolov, zvláště v 8. minutě, kdy velkou šanci hostí neproměnil Rohan. O chvíli později přišla další šance hostí, když na Vajnera ujížděl Říha, ale se svou střelou mezi betony neuspěl. Následně mohl vstřelit úvodní gól utkání Pelhřimov, jenže útočné akci Hadravy s Třetinou chyběla přesnost v přihrávce. V 11. minutě se Sokolovu naskytla první přesilovka. Sokolovští hráči od modré ostřelovali domácí klec, ale žádná rána se neujala. Největší šanci měl v početní výhodě Flek, ale v úniku 2 na 1 neproměnil velkou šanci. Následoval tlak Sokolova, který zakončil závar před Vajnerem, ale gól nepadl. Pak následovala přesilová hra Pelhřimova, v níž si medvědi žádnou větší šanci nevytvořili a tak nadále platil bezbrankový stav. Do konce třetiny se pak odehrávala vyrovnaná partie. I když se hostům ještě na konci třetiny naskytla početní výhoda, gól už žádný nepadl. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Začátek druhého dějství ozdobila rána Rohana, ale domácí brankář byl připravený. Na druhé straně prověřil hostujícího Hrušku Mečiar, ale ani tato střela neskončila brankou. Následoval tlak domácích medvědů. V něm měl největší šanci Martin Hadrava, který v úniku dva na jednoho zvolil střelu, ale hostujícího brankáře překonat nedokázal. Následovala Kuchtova střela, která jen o kousek minula sokolovskou bránu. Na druhé straně měli šanci hosté, ale Vajner byl pozorný a dokázal udržet puk před brankovou čárou. O chvíli později se však hosté již radovali. Tomáš Rohan vystřelil a jeho střela skončila až za zády Vajnera – 0:1. O chvíli později bylo pro domácí ještě hůře. Jakub Flek ztečoval šikovně ránu Šika do sítě a hosté tak rázem vedli už o dva góly – 0:2. Následovala střela Adama, ale ta se neujala a o chvíli později dostali domácí výhodu jednoho muže v poli. V této přesilové hře vyslali domácí na hostujícího brankáře několik střel, ale žádná z nich neskončila gólem. Utkání pokračovalo přesilovou hrou hostí. V jejím úvodu se domácí dostali do úniku, ale bohužel pro ně akce skončila nepřesnou přihrávkou. Dále měli šance hosté, ale všechny je dokázal zlikvidovat Vajner a tak zůstal stav utkání pořád stejný. Po přesilové hře měli šanci bratři Hadravové, ovšem Marek trefil pouze tyč hostující branky. A tak udeřili na druhé straně hosté. Petr Račanský předvedl svůj oblíbený výjezd zpoza branky, důraz na brankovišti a nadvakrát dotlačil puk do domácí sítě – 0:3. Do konce třetiny se již žádné větší šance na obou stranách nezrodily a tak šel do kabin Sokolov s tříbrankovým vedením.

Třetí třetina začínala přesilovou hrou domácích, v níž si dokázali medvědi vytvořit několik šancí, ale žádná z nich neskončila gólem. Ve 43. minutě měli velkou šanci domácí, ovšem Filip Kasalý trefil pouze břevno. Následovala přesilovka domácích. V té si ale Medvědi nedokázali vytvořit žádné větší šance, a tak si Sokolov i nadále udržel své tříbrankové vedení. O chvíli později mohli hosté zvýšit svůj náskok, ale Mečiar dobře vyřešil přečíslení dva na jednoho. O chvíli později se však už Medvědi radovali. Martin Hadrava dokázal puk protlačit do branky – 1:3. Následovaly šance hostí, se kterými si však dokázal poradit skvěle chytající Vajner. Následovala přesilová hra domácích, v té si však Medvědi nedokázali vytvořit žádné větší šance, a tak si Sokolov podržel své dvoubrankové vedení. O chvíli později byli na obou stranách vyloučeni hráči, tudíž se pokračovalo ve hře 4 na 4. V této herní situaci se více dařilo domácím. V 58. minutě si Miroslav Kopic najel před hostujícího brankáře a překonal Hrušku – 2:3. Necelou minutu a půl před koncem vyhodil hostující hráč puk mimo hřiště a domácím se tak naskytla výborná šance na srovnání. Pelhřimovští zvolili hru bez brankáře, domácí však při power-play v koncovce nic nevymysleli a Sokolov si tak odváží všechny tři body. Baník se tentokrát na vítězství hodně nadřel, ale body si určitě zasloužil. V dalším utkání sokolovští cestují ve středu 4.2. do Jindřichova Hradce, kde se od 18.00 utkají s místním HC Vajgar Jindřichův Hradec.