Evan, Šteiner, Ton "A", R. Verbík, Cafourek, Švaříček

Antončík, Čurda, Pohl, Kučera, Malý, Novák, Slanina, T. Půlpán, Strnad, Kocman "C", Kalla

Miloslav Šeba

Baník porazil Kobru a vede ligu!

Šlágr druhé ligy. To byla dohrávka 32. kola mezi sokolovským Baníkem a pražskou Kobrou. V duelu plném emocí se z výhry radovali domácí, kteří zvítězili 4:2 po třetinách 2:0, 0:1 a 2:1.

Před slušnou návštěvou a ve skvělé atmosféře začalo utkání mezi první Kobrou a druhým Baníkem. Obě mužstva navzdory špatnému ledu velmi dobře bruslila a zápas tak měl od začátku výborné tempo. Oba týmy nejprve vyzkoušely pozornost soupeřova gólmana, ale postupně začal iniciativu přebírat s chutí hrající Sokolov, jenž zasypal Bílka několika nebezpečnými pokusy. Větší příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve se obranou proháčkoval Kuběna, vzápětí se před Bílkem odehrál obrovský závar, ale pokaždé vyšel ze soubojů vítězně hostující gólman. V 10. minutě brankář Kobry chyboval při snaze rozehrát puk a na Fleka zívala prázdná brána, sokolovský střelec ale tentokrát minul. Stejně tak skončila i velká šance Vaňka. Kobra si větší příležitost nepřipravila a to ani v přesilové hře. Skóre se nakonec měnilo až v 18. minutě. Půlpán pěkně prostrčil přihrávku na Přindiše, jehož pokus ještě Bílek kryl, ale následně se puk odrazil k Petrovi Račanskému, jenž neměl problém dorazit kotouč za brankovou čáru – 1:0. O další minutu později bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji. Při hře 4 na 4 využili Martin Rohan s Jakubem Flekem upadnutí hostujícího obránce a druhý jmenovaný rychlý brejk zakončil – 2:0. Následně se oba týmy odebraly do šaten, neboť utkání bylo přerušeno pro díru v ledu.

Po dohrávce první třetiny si brankáři vyměnili strany a ihned začalo druhé dějství. Do něho lépe vstoupili hosté, kteří se na dlouhé chvíle usadili v útočné třetině. Následně byla hra často přerušována a trochu ztratila tempo. Problémy také i nadále dělal nekvalitní led a znovu se musel zápas přerušovat, aby byla ledová plocha upravena. Kobra měla ve druhé třetině výhodu několika přesilových her, ale největší šanci měl domácí Flek, který již tradičně ujel v oslabení. Tentokrát ale domácí rychlík gólmana nepřekonal. Ve 36. minutě byl dost přísně vyloučen Kvapil a v přesilové hře se gólu dočkali i hosté. Puk za záda Hrušky dostal Dominik Novák – 2:1. Zbytek druhé třetiny byl ve znamení emocí, neboť domácí publikum výrazně nesouhlasilo s výroky rozhodčích. Stav se však ve druhé dvacetiminutovce již neměnil.

Začátek třetího dějství patřil domácím. Ve 44. minutě měl v přesilové hře obrovskou příležitost Dobřemysl, ale ležícího Bílka nepřekonal. Zanedlouho si ale domácí kapitán spravil chuť, když zavezl puk do útočné třetiny, předal ho Pavlovi Kuběnovi, jenž se prosadil proti hostujícímu obránci a překonal Bílka – 3:1. Sokolovský stadion se dostal ještě více do varu a na ledě se bylo stále na co koukat. Baník toužil přidat ještě další góly a tak stále útočil. Navíc v 55. minutě si nedisciplinovaně počínal hostující kapitán Kocman, jenž zbytečně oslabil svůj tým a Baník trestal. Luděk Škop podržel puk, objel bránu a naservíroval přihrávku Kamilovi Tvrdkovi, jenž odkrytý cíl bez problému trefil – 4:1.

V závěru se Sokolov bránil dalšímu oslabení, ale do brejku se znovu dostal Flek. Jenže ani tentokrát neuspěl. V 59. minutě na trestnou lavici putoval i Tvrdek a hosté tak měli výhodu přesilové hry 5 na 3. Baník se dobře bránil, ale v momentě kdy na led skákal čtvrtý domácí hráč, Kobra přeci jen skórovala. Úspěšným střelcem byl znovu Dominik Novák. V nervózním závěru se stav utkání již neměnil a Baník si tak připsal tři body do druholigové tabulky, čímž se posunul do čela soutěže.

Vítězství Baníku bylo zcela zasloužené a hráči po utkání sklidili bouřlivý aplaus od diváků. Do konce základní části chybí ještě dva zápasy. V sobotu Baník hraje v Nymburku a základní část uzavře domácí utkání s Vrchlabím, které se hraje ve středu 25.02.2015 od 18.00.

V sobotu 28.02.2015 pak již začne play-off...