Jeschke (Čáp)

Souček, Dufek, Voženílek, Junek, Chaloupka, Vácha

Perutek, Veselý, Šimoníček, Březina ''A'', Smékal, Janoušek, Luštinec ''C'', Koutník, Chytráček ''A'', Kozák, Zítka

V Trutnově jednoznačné vítězství

Ve 31.kole 2.ligy cestovali sokolovští hokejisté do Trutnova, kde se utkali s místním celkem „Draků“. V utkání byli jasnými pány na ledě a po dobrém výkonu, v čele s třígolovým střelcem Vaňkem, zvítězili suverénně 1:7 po třetinách 0:3, 1:2 a 0:2.

Hned od prvního vhazování bylo jasné, že druhý tým tabulky nepřijel do Podkrkonoší jenom na výlet a hosté se do domácích hokejistů pustili ve velkém tempu. V první pětiminutovce neměli trutnovští prakticky puk na hokejce a hrstka věrných sokolovských fanoušků ( kteří jezdí za mužstvem na každé venkovní utkání) jenom čekala, kdy padne první gól do domácí klece. Dočkali se v čase 06:16, když se kotouč po ose Kvapil – Račanský dostal k Luďkovi Škopovi a ten ukázkově zakončil – 0:1. Na konci osmé minuty předložili Flek s Vránou puk do mezikruží Dominikovi Vaňkovi a ten pěknou střelou zvýšil na 0:2. V polovině 13. minuty zpracoval Rohanovu přihrávku Luděk Škop a po krátkém slalomu mezi domácími obránci zvýšil na 0:3. Trenéři domácího celku reagovali oddechovým časem, aby svým svěřencům vlili trochu nové krve do těla. Baníkovci ze své ofenzivní hry ale neustoupili, do konce první části ale již neskórovali.

V úvodu druhého dějství se domácí přece je trochu vzchopili a několikrát zahrozili před Hruškou brankou. Byli to ale hosté, kteří se prosadili gólově. Novák vyslal do samostatného nájezdu Jakuba Fleka a ten prostřelil Jeschkeho – 0:4. Na začátku 34.minuty zajásal i trutnovský stadion, když domácí Smékalem snížili na 1:4. Ti poté byli iniciativnější, avšak do gólových šancí se přes pevnou obranu hostů jen těžko propracovávali. Osm vteřin před druhou sirénou sokolovští využili přesilovou hru, když po pěkné kombinaci s Troškou a Vránou zvýšil na 1:5 Dominik Vaněk.

O přestávce napomenul trenér Antonik své svěřence, aby produkovali účelný hokej a neuchylovali se k jakýmsi exhibičním kouskům. Ti se vrátili zpět ke své hře a protože i domácí chtěli uhrát co nejlepší výsledek, hrálo se v úvodu třetí dvacetiminutovky nahoru dolů, ale bez jakýchkoliv zakončení. V úvodu 44.minuty se prosadili do koncovky hosté. V útočné třetině si vyměnili puk Flek se Šikem, ten našel dobře postaveného Jakuba Vránu a ten poslal kotouč za Jeschkeova záda pošesté – 1:6. Baníkovci měli v závěru ještě několik příležitostí, prosadil se ale už jen Dominik Vaněk, když v 60.minutě zvýšil po asistencích Fleka s Vránou v přesilové hře na 1:7.

Sokolovské borce čeká o víkendu přímý souboj o první místo s pražskou Kobrou a tak doufejme, že jim výborná forma i nadále vydrží.

Utkání se mělo hrát na sokolovském zimním stadionu v sobotu 14.2. od 17.30 hodin. Zápas však byl přeložen na středu 18.2.2015 od 18.00 z důvodu chřipkové epidemie v týmu Kobry Praha. O definitivním termínu zápasu vás budeme informovat.