Brázdil (21. Matoušek)

Rittig, Kříž, Kulich, Knesl, Kuzďas Adam, Herna, Dvořák

Eis, Král, Brzák, Šimek, Bičiště, Protivný, Velechvský, Wszolek, Dulovec, Kadlec, Kuzďas Jakub

Baník v Nymburku nezaváhal

Poslední výjezd základní části 2. ligy ČR zavedl sokolovské hokejisty do středočeského Nymburka. Ten obývá střed tabulky a v poslední době má velmi nepravidelné výkony. Baníkovci nicméně byli na utkání dobře připraveni a bezpečně, poměrně suverénním výkonem zvítězili 2:7 po třetinách 0:3, 2:1 a 0:3.

Utkání samotné začalo opatrně se zabezpečenými obranami a nejvíce soubojů o puk se odehrávalo ve středním pásmu. V úvodní desetiminutovce to nebyl určitě žádný střelecký festival a oba gólmani si kotouč osahávali jen sporadicky. Ve 12. minutě už bylo všechno jinak. Nejprve našel zpoza branky skvěle Tomáš Rohan Marka Švece a ten přízemní střelou poslal hosty do vedení – 0:1. Prakticky hned poté dostali sokolovští možnost první přesilové hry. Okamžitě po buly získal puk Luděk Škop a z pravé strany prostřelil domácího brankáře – 0:2. Hráči Baníku se dostali do pohody a svého soupeře tlačili do těžké defenzivy, byli všude o krok rychleji. Vypracovali si i několik sólových nájezdů, zejména šance Tomáše Rohana a Jakuba Fleka pramenily z přebruslení domácích obránců, brankář Brázdil si s nimi ale poradil. Skóre se měnilo až v polovině 19. minuty. Šik našel v mezikruží Luďka Škopa, ten se skvěle uvolnil a s pomocí levé tyče poslal hosty do tříbrankového vedení – 0:3. Tímto výsledkem také skončila první dvacetiminutovka.

Ve druhé části se domácí vzchopili, byli důraznější ve forčekinku a hráli více do těla. Byli to ale hosté, kteří se dostali do své gólové příležitosti. V čase 23:54 sehráli opět dobře přesilovou hru a Dominik Vaněk po asistenci Fleka zvýšil na 0:4. Vypadalo to, že utkání bude jen otázka skóre, ale sokolovští si ho v jeho polovině zbytečně zkomplikovali. Ve 31. a ve 33. minutě domácí borci dvakrát udeřili z přesilových her, když byl dvakrát krátce po sobě vyloučen Přindiš. Střelecky se prosadili Ondřej KřížDavid Protivný – 2:4. Poté se střídaly příležitosti na obou stranách, zejména hosté měli lepší přechod do rychlého protiútoku, na skóre se do konce třetiny ale již nic nezměnilo.

O přestávce trenér Antonik svým svěřencům připomněl, že je třeba hrát zodpovědně bez zbytečných vyloučení a vrátit se ke hře z první poloviny utkání. To se Baníku podařilo a ve třetím dějství již jeho hráči na ledové ploše víceméně kralovali. A přidali i pěkné góly. V čase 46:56 našel v útočném pásmu Dobřemysl Tomáše Rohana a ten bez váhání zvýšil na 2:5. O tři minuty později Baníkovci využili další přesilovou hru. Po pěkné souhře Fleka s Vaňkem zakončoval Vojtěch Šik – 2:6. Utkání se dohrávalo za neustále převahy Sokolova a jeho hráči v závěru využili čtvrtou přesilovku, když po ose Tvrdek – Martin Rohan zakončoval Tomáš Rohan na konečných 2:7.

Sokolovští vyhráli zcela zaslouženě po dobrém kolektivním výkonu.

Ve středu 25. února hostí od 18.00 HC Baník Sokolov na svém ledě celek HC Stadion Vrchlabí a to bude tečka za základní částí letošního ročníku 2. ligy ČR.

V sobotu 28.2. od 17.30 bude Baník na domácí půdě hrát první utkání play-off. Pravděpodobným soupeřem mu bude buď HC Klášterec n/O nebo HC Klatovy. Přesně to budeme vědět až po odehrání posledního kola základní části.