Hrdlička, Jáchym, Mála, Diviš, Toman, Nguyen, Pala, Toušek, Vlastník

Radek Nerad

Mikuláš Antonik, Jan Michna

V Klášterci s čistým kontem a Baník vede 2:0 na zápasy

Ve druhém utkání osmifinále zvítězil Baník na ledě Klášterce 0:3 po třetinách 0:1, 0:2, 0:0. V sérii tak Sokolov vede 2:0 a ve středu může být rozhodnuto.

Na sever Čech, jak již bývá zvykem, dorazilo velké množství sokolovských fanoušků, kteří svému týmu vytvořili naprosto domácí prostředí.

Baník nastoupil bez obránce Kvapila, ale již s Kamilem Tvrdkem, kterému byly umožněny starty v play-off. Klášterec pak měl k dispozici pouze 14 hráčů do pole.

Sokolovští diváci se v ochozech ještě nestačili pořádně seřadit a už slavili první gól. V první minutě totiž u mantinelu zabojoval Kuběna, jenž se prosadil v souboji s dvěma protihráči, následně se k puku dostal před bránou Tomáš Rohan a nedal gólmanovi šanci. Po vstřeleném gólu Baník i nadále pokračoval v aktivní hře, Kaššák však tentokrát vycházel ze soubojů vítězně. Domácí výrazněji zahrozili v 7. minutě, jenže Hruška velké šance pochytal. I nadále měl Sokolov více ze hry, zákroky si ale připisovali oba brankáři. Zvýšit vedení hostí mohl v 15. minutě Říha, na Kaššáka však nevyzrál. Ačkoliv byl Sokolov v první třetině aktivnější, přesilovky hrál jen Klášterec, v závěru dokonce dvojnásobnou, ale Baníkovci bránili skvěle a soupeře nepustili do žádné šance. Po prvních dvaceti minutách tak svítil na ukazateli stav 0:1.

Na začátku druhého dějství měl výhodu přesilové hry konečně i Baník a hned trestal. Flek vyslal od modré čáry pokus na bránu, před kterou operoval Lukáš Vrána, jenž dokázal puk usměrnit za záda Kaššáka - 0:2. Následně hrál přesilové hry znovu i Klášterec, ale nejnebezpečnější byl v oslabení Flek, jenž se dostal do úniku, Kaššáka však nepřekonal. Na druhé straně pak sokolovská obrana zapomněla na Vlastníka, jeho sólový nájezd ale Hruška chytil.

Ve 37. minutě měl obrovskou šanci Sýkora, jenž mířil do odkryté brány, pokus však nakonec byl zblokován. Velkou příležitost na snížení skóre měli domácí ve 38. minutě, kdy jel Toušek trestné střílení. Jenže Hruška se překonat nenechal a udržel čisté konto. Stav se ve druhé třetině nakonec ještě měnil na sokolovské straně. Tentokrát to byl Baník, jenž měl výhodu přesilové hry 5 na 3 a nezaváhal. Dobřemysl naznačil střelu, na kterou reagovala celá klášterecká obrana v čele s brankářem. Sokolovský kapitán však nezištně přihrál puk zcela volnému Kamilovi Tvrdkovi, který neměl problém trefit úplně prázdnou bránu – 0:3.

Do třetí třetiny nastupoval Baník s vědomím nadějného vedení a mohl tak hrát v klidu. Sokolov hru kontroloval a především nepouštěl soupeře do žádné větší šance. Baník však také nevyužil další přesilovou hru 5 na 3, která se po půlminutě změnila na početní výhodu 4 na 3. Více vzruchu přinesla až 54. minuta, kdy Tomáš Rohan v oslabení trefil břevno a vzápětí se dostal do velké šance, Kaššáka ale neprostřelil. V 56. minutě pak břevno nastřelil i Vrána, a aby toho nebylo málo, zanedlouho mířil do tyče i Flek. Zápas Baník dohrával v oslabení, Hruška si však čisté konto nenechal vzít a naopak Tomáš Rohan s Dobřemyslem mohli v úplném závěru přidat čtvrtý gól. Jenže Kaššák předvedl tři neskutečné zákroky, které by zcela jistě aspirovaly na „Zlatou helmu“ a skóre se tak již neměnilo.

Baník, mohutně podporovaný svými fanoušky, zvítězil v Klášterci 3:0. Domácí tým se sice snažil, ale Sokolov měl utkání od samého začátku pod kontrolou a zcela zaslouženě zvítězil.

Další utkání osmifinálové série se hraje ve středu 4.3.2015 na sokolovském zimním stadionu. V případě výhry by Baník slavil postup mezi nejlepších osm týmů. Zápas začíná v 18.00.