Fučík, Veselý, Havlůj, Brettschneider, Machač, Bittner

Zdeněk, Zika "C", Procházka, Kýhos, T. Přeučil, Salač, Štěpánek, Sekerka, Petráš, Jirkovský, Piewak, Vrba

Kanis

Baník zahájil čtvrtfinále vítězstvím

Do čtvrtfinálové série vstoupil lépe Sokolov, jenž v prvním utkání porazil Bílinu 7:2 po třetinách 3:1, 1:0 a 3:1. Druhý zápas se hraje v pátek na ledě severočechů.

Baník do utkání nastoupil bez zraněných Kvapila, Šika a Fleka a také se změnami v útocích. Do první formace byl zařazen mladý Štěpán Csamangó, jenž se odvděčil velmi dobrým výkonem a dvěma góly.

Do zápasu vstoupil Baník výborně. Již v první minutě přihrál Dobřemysl napříč obraným pásmem rozjetému Štěpánovi Csamangóvi, jenž od modré vyzkoušel pozornost gólmana a puk si našel cestu za brankovou čáru – 1:0. Druhou asistenci u gólu si připsal brankář Hruška. Bílina mohla odpovědět vzápětí, ale Hruška nebezpečný pokus zblízka kryl. V 5. minutě se skóre měnilo znovu a opět na straně domácích. Troška dlouhou přihrávkou poslal do sóla rozjetého Tomáše Rohana, jenž nezaváhal a střelou pod víko zvýšil vedení Baníku – 2:0. Následně si domácí zahráli první přesilovou hru, která zůstala nevyužita. Stejně tak dopadla šance Tomáše Rohana z 11. minuty. Následně hrál v oslabení i Baník a poté co na trestnou lavici putoval i Martin Rohan, měli hosté výhodu přesilové hry 5 na 3. A Bílina trestala. Štěpán Štěpánek obdržel přihrávku do prostoru před bránou a prostřelil Hrušku – 2:1. Baník však do první přestávky přidal třetí, uklidňující gól. První útok si vytvořil tlak, následně zachytil puk na modré čáře Martin Rohan, našel Pavla Kuběnu, jenž měl dostatek času zamířit a střela byla přesná – 3:1.

I úvod druhého dějství byl ze strany Sokolova vydařený. Tomáš Rohan se prohnal obranou Bíliny a Lukáš Vrána z blízka překonal Horáka počtvrté – 4:1. Baník se poté i nadále tlačil dopředu a blízko dalšímu gólu byli všichni členové čtvrtého útoku. Postupně však neuspěli Říha, Račanský, Škop a znovu Říha. Na druhé straně zahrozil hostující Salač, ale ani jemu se nepodařilo skórovat. Na konci 32. minuty byl vyloučen hostující Přeučil a Baník byl v následné přesilovce gólu velmi blízko. Nejprve trefil tyč Martin Rohan, po něm byl stejně úspěšný jeho bratr Tomáš a třetí brankovou konstrukci během minuty trefil opět Tomáš Rohan. Po návratu z trestné lavice mohl snížit Přeučil, ale Hruška jeho nájezd vychytal. Stejně úspěšný byl i brankář Bíliny, jenž si poradil s únikem Račanského v oslabení. Po dvou třetinách tak byl stav 4:1 pro domácí.

Na začátku třetí třetiny měli domácí výhodu několika přesilovek, ale stav se neměnil a to ani ve více než minutové přesilové hře 5 na 3. Naopak ve 48. minutě se v oslabení prosadili hosté. Martin Rohan nešťastně uklouzl a ošklivě narazil do mantinelu. Bílina toho využila, Salač přihrál před bránu Vladimírovi Kýhosovi a ten snížil na 4:2. O minutu později docílili branky i domácí, ale gól nemohl být uznán pro předchozí přihrávku rukou. Následně své šance neproměnili Švec a Škop. Hosté vycítili šanci na zkorigování skóre, ale Baník drama nepřipustil. V 55. minutě zabojoval ve středním pásmu Tomáš Rohan, zavezl puk do útočné třetiny, nabil Lukášovi Vránovi a ten se nemýlil – 5:2. Zanedlouho se ochozy radovaly znovu. Dobřemysl našel dobře postaveného Štěpána Csamanga, jenž vymetl pavučiny v bráně Horáka – 6:2. To již Baník dohrával bez Martina Rohana, jenž odkulhal do šaten. Do konce zápasu přidal Sokolov ještě jeden gól. Tvrdek se prohnal kolem mantinelu, snažil se najít před bránou Sýkoru, puk se ale odrazil k Markovi Švecovi, jenž uklidil kotouč do brány a uzavřel účet zápasu – 7:2.

Baník v zápase splnil roli favorita, zaslouženě zvítězil. Ale Bílina naznačila svoje možnosti a v pátek na ledě severočechů nečeká sokolovský celek vůbec lehký úkol. Třetí zápas se pak odehraje opět na sokolovském ledě a to v neděli 15.3.2015 od 17.30.