Pohanka, Vondráček Robin, Pašek, Mareček, Stangar, Kisliuk, Bártl, Zdeněk

Petr Neč

Starší žáci remizovali s Energií

Baník - Karlovy Vary 6:6

V pátek 30.01.2015, v době pololetních prázdnin, využili starší žáci svého volna a sehráli další nadstavbové utkání. Po minulém utkání s Tachovem jsme opět měli na programu dne tým, který velmi dobře známe, a to karlovarskou Energii. Poslední vzájemné utkání jsme poměrně vysokým rozdílem vyhráli, zatímco z tohoto duelu jsme odcházeli se smírným skóre. Myslím si, že remíza byla spravedlivá a tak jako se hra přelévala od brány k bráně, přelévalo se také skóre a troufnu si tvrdit, nebylo dnes lepšího týmu. Obě mužstva odehrála povedené utkání.

První minuty utkání se hrály v tempu, hrálo se nahoru dolů, hra se přelévala a oba brankáři museli být neustále ve střehu. První branková šance přišla v čase 4:27, karlovarský Nikolas Mareček prostřelil Matyáše Pitoňáka v bráně a poprvé dnes měnil skóre, 0:1. Matyáš však v 9. minutě vytahuje pěkný zákrok a drží svůj tým stále jen v jednobrankovém manku. V 10. minutě zvoní tyč, opět naší brány. I naši hráči se dostávají před karlovarského Vondráčka a ohrožují jeho svatyni, avšak stále neúspěšně. V čase 11:38 se na obou stranách počet hráčů na ledě zúží na 4, ale ani to branku nepřineslo. První jásot na střídačce Baníku přišel v čase 16:46, kdy dnešní oslavenec Jirka Ticháček si dává ten nejhezčí dárek ke svým 12. narozeninám a po pěkné individuální akci překonává Vondráčka a vyrovnává, 1:1. Dlouho nám však radost nevydržela a v čase 18:22 karlovarští opět strhávají vedení na svou stranu, 1:2. V čase 19:59 ještě hosté zahrozili, ale Matyáš Pitoňák střelu zneškodnil svou lapačkou. Siréna oznamující konec první třetiny je tady a skóre Baník vs. Energie vyznívá lépe pro Energii - 1:2.

Jdeme do kabin. V kabině probíhá tradiční rozebírání první třetiny mezi hráči a ze všech stran je slyšet odhodlání…

Druhá třetina nebyla nijak moc záživná. Viděli jsme pouze jednu branku, ani střel na bránu nebylo tak jako v úvodní a závěrečné třetině. Přesto byla tato třetina šťastnější pro domácí. Hned v úvodu, přesně v čase 21:15, nezaváhá Dan Denk a i on srovnává skóre, 2:2. Asistenci u této branky si připisuje Matěj Opatrný. Ve druhé třetině jsme se 2x bránili v oslabení a jednou jsme hráli přesilovou hru. Ani my, ani soupeř početní výhody nevyužíváme. V čase 31:28 střídáme brankáře a do branky se staví Honza Charvát. Honza dochytal třetinu bez větších problémů a za vyrovnaného skóre 2:2 můžeme jít do posledního dějství.

Třetí třetina byla výživná na střely na branku, ale také na branky. Utkání se dramatizovalo do samého konce. První branku této třetiny dává domácí Venca Hnízdil po pěkné akci, kdy Ondra Dimitrov našel Zdendu Trocha, který nadvakrát střílel na branku, avšak ani jednou úspěšně, puk se odráží k dobře postavenému Vencovi, který už Vondráčkovi v bráně šanci nedává a my poprvé v dnešním utkání vedeme, 3:2. Ale karlovarští „koušou“ a radost nám bohužel nevydržela dlouho. V čase 42:09 dnes poprvé Honza Charvát inkasuje a je opět srovnáno, 3:3. A v čase 45:59 ve vlastním oslabení, po naší chybě v našem obranném pásmu, dává Nikolas Mareček svůj další gól a Vary zase vedou - 3:4. Avšak karlovarský Horváth také fauluje a oslabuje svůj tým dvě vteřiny poté, co na led naskočil Matyáš Motl, který si odpykával trest před ním. Tentokrát jsme byli pozorní, nechybovali jsme a usadili jsme se v útočném pásmu. Souhra Troch, Dimitrov, Jiroušek byla pěkně sehraná a Vojta Jiroušek bombou od modré nedává Vondráčkovi šanci a tak se Zdeněk Horváth může vrátit zpět do hry po pár vteřinách odpykaného trestu. A máme zase srovnáno, 4:4. Netrvá dlouho a znova ochozy oslavují domácí branku. Opět Dan Denk, který byl dnes 2x úspěšný, našel recept na karlovarskou branku a Baník opět vede, 5:4. Asistenci u této branky si připisují Pepa Blecha a Matěj Opatrný. Ale jak jsem již na začátku zmiňovala, o branky nebyla ve třetí třetině nouze a utkání bylo napínavé až do samého konce. Ve 48. minutě měl vítěznou branku na své holi Zdenda Troch, který se dostal od naší modré do brejku, avšak tato pěkná akce neskončila tak, jak bychom si všichni přáli a stadion jen zašuměl. Napínavosti přidala další branka Energie, kdy Zdeněk Horváth napravil své zaváhání v podobě potrestaného vyloučení a i on překonává Honzu Charváta a opět ztrácíme vedení, 5:5. Dokonce necháváme karlovarské, aby v čase 53:40 opět o branku vedli, Nikolas Mareček tak završuje svůj hattrick a vrací Energii vedení - 5:6. Avšak prohra by byla dnes opravdu nespravedlivá a kluci bojovali jako lvi. Honza nás v bráně podržel a kluci se hecovali, aby se ještě do konce třetiny minimálně jednou na straně domácích skóre měnilo. A povedlo se. Srovnávací branku vsítil Zdenda Troch, který dostal pěkný pas od Venci Hnízdila do jízdy a tentokrát Zdenda nezaváhal a stadion opět burácí, je vyrovnáno, 6:6. Do konce třetí třetiny zbývá 5 minut. Je potřeba hrát důsledně, dodržovat pokyny trenérů a toto skóre si uhlídat, případně ještě vsítit. Avšak nejspíše stejné pokyny dostala i hostující střídačka, a tak se již do konce utkání nic neměnilo. Rozcházeli jsme se tedy smírně, což zcela jistě bylo pro oba týmy spravedlivé.

Příští utkání hrajeme již v neděli 1.2. 2015, kdy vyrážíme směr Ústí nad Labem. Držíme palce.