Fučík, Veselý, Havlůj, Brettschneider, Machač, Bittner, Jirkovský, Polák

Zdeněk, Zika "C", Procházka, Kýhos, Přeučil, Salač, Štěpánek, Sekerka, Petráš, Piewak, Vrba

Miroslav Kanis

Ve třetím zápase porazil Baník Bílinu 7:1

Ve třetím utkání čtvrtfinálové série zvítězil Baník nad Bílinou 7:1. Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, zdání klame. Utkání bylo velmi těžké a o konečném skóre rozhodla především třetí třetina, kterou domácí vyhráli 5:1.

Baník nastoupil do třetího zápasu již s uzdraveným Flekem a v bráně tentokrát s Honzíkem, jenž si tak přispal vůbec první start v play-off.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, obrany byly pozorné a tak se ani jedno mužstvo nedostávalo do větší příležitosti. Více zákroků si připsal hostující Horák, jenž však pokusy likvidoval s přehledem.

V sedmé minutě byl vyloučen první hráč a to na straně hostí. Brzy se ale síly na ledě vyrovnaly, neboť na trestnou lavici putoval i Schusser. V 8. minutě pak padl první gól. Při hře 4 na 4 po buly vystřelil od modré čáry Novák a Kamil Tvrdek tečoval puk za záda Horáka – 1:0. Poté si připsal několik zákroků i Honzík, ale daleko nebezpečnější byl na druhé straně pokus Dobřemysla.

Ke slovu se také postupně dostávala Bílina a Honzík byl ve stále větší permanenci. Největší šanci měl hostující Petráš, ale Honzík jeho nájezd vychytal. Závěr patřil Drakům, kteří si vypracovali tlak. Ale nakonec mohli zvýšit své vedení domácí, když po pěkné kombinaci zakončoval Tomáš Rohan. Skóre se však neměnilo a tak mužstva odcházela do šaten za stavu 1:0.

Vstup do druhé třetiny měla lepší Bílina, která si od 23. minuty zahrála přesilovou hru. Jenže v oslabení již tradičně ujel Flek, byl faulován Havlůjem a pískalo se trestné střílení. To ale domácí útočník neproměnil.

Ve 27. minutě mohl vyrovnat nebezpečný Petráš, jenž se prokličkoval až před Honzíka, ale domácí brankář vyřešil i následnou situaci, kdy se puk nebezpečně odrazil před bránu. O chvíli později neudržel nervy na uzdě Havlůj, jenž krosčekoval Račanského a Baník tak hrál přesilovou hru. V ní sice neskóroval, ale po návratu vyloučeného hráče Vrána ideálně načasoval přihrávku před bránu na Dominika Vaňka, jenž nezaváhal – 2:0. Do konce druhé třetiny se skóre již neměnilo a Baník tak před třetím dějstvím vedl o dva góly.

Třetí třetina pak byla na góly nejbohatší. Hned v úvodu obdržela bílinská střídačka trest a Baník trestal. Na konci 42. minuty nejprve v přesilové hře Přindiš sestřelil pukem do nohy Procházku, rozhodčí nechal hru pokračovat a po přihrávce Dobřemysla se proti oslabenému týmu hostí prosadil Tomáš Rohan – 3:0.

Přesilovou hru ale zanedlouho využili i hosté. Baník hrál nejprve ve třech, to se ještě ubránil, ale následně se kotouč odrazil od mantinelu přímo před Jakuba Zdeňka, jenž dostal puk pod Honzíka a dle hlavního rozhodčího také za brankovou čáru – 3:1. Hosté vycítili šanci na zdramatizování zápasu a vrhli se do útoku. V 50. minutě se však Baník vymanil z tlaku, Troška posunul puk do středního pásma, kde se ho chopil Vaněk, jenž v situaci dva na jednoho přihrál Jakubovi Flekovi a ten prostřelil Horáka – 4:1. O dvě minuty později se situace opakovala. Tentokrát se do přečíslení dostal Vrána s Vaňkem, kdy první jmenovaný parádní zadovkou našel hokejku Dominika Vaňka, který zamířil přesně a navýšil na 5:1.

Baník si tak vypracoval nadějné vedení, které ještě zvýraznil. Pomohla mu k tomu i nedisciplinovanost nejzkušenějších hráčů soupeře. Nejprve obdržel osobní trest Havlůj a v 57. minutě pak v oslabení zbytečně fauloval Zika, jenž následně obdržel také osobní trest a Baník hrál přesilovku 5 na 3. Ve dvojnásobné početní výhodě přihrál Kuběna přes brankoviště Jakubovi Flekovi, který odkrytou bránu trefil – 6:1. V pokračující přesilovce pak od modré čáry vypálil Tomáš Kvapil a tvrdá rána se zastavila až v síti – 7:1. V úplném závěru byl ještě vyloučen T. Rohan, ale skóre se již neměnilo.

Baník sice zvítězil rozdílem šesti gólů, ale vítězství se nerodilo vůbec lehce. V závěru měl ale více sil Sokolov a přidal góly. Na výhře má podíl i brankář Honzík, jenž svou premiéru v play-off zvládl a svůj tým podržel.

Čtvrté utkání se hraje na ledě Bíliny a to v úterý 17.3.2015. Baník zde může sérii ukončit, zápas to však bude velmi náročný. Na utkání se vypravuje také autobus pro fanoušky. Místa si lze rezervovat u p. Webera (tel. 777 341 323) či na facebooku HC Baník Sokolov.