Procházka, Zdeněk, Salač, Přeučil, Kýhos, Štěpánek, Petráš, Sekerka, Piewak, Zika

Miroslav Kanis

Mikuláš Antonik, Jan Michna

Baník porazil Bílinu potřetí a postupuje do semifinále!

Ve čtvrtém čtvrtfinále play-off 2. ligy ČR zvítězili sokolovští hokejisté na ledě Draků z Bíliny a celkově vyhráli v sérii 3:1 na zápasy. V utkání se ale hodně natrápili a výborně hrající Bílina byla více než zdatným soupeřem. Nakonec si gólem v poslední minutě základní části odvezli hosté vítězství 2:3 po třetinách 0:2, 2:0 a 0:1.

Utkání samotné začalo opatrně s pevnými obranami a oba soupeři spíše vyčkávali na chybu toho druhého. Baník byl v úvodu aktivnějším celkem a přes dobrou obrannou hru domácích si vytvořil více příležitostí. V čase 03:16 výborně tečoval Schusserovu střelu od modré Pavel Kuběna a poslal sokolovské do vedení – 0:1. O minutu později, v polovině 5. minuty, převzal od Tvrdka puk Marek Švec, rychlým průnikem se dostal až před branku Horáka a mezi jeho nohama se kotouč dokutálel do branky – 0:2. Hosté si i poté vytvořili několik dalších solidních šancí, brankář domácích byl vždy na místě. Ve druhé desetiminutovce první periody začínali mít mírně navrch domácí, naopak Baníkovci si mnohými nepřesnostmi značně komplikovali život. Draci stříleli z každé možné pozice a tak se Honzík v sokolovské brance rozhodně nenudil. Do konce 20. minuty se stav však nezměnil.

Druhá třetina začala podobným scénářem. Na mnohých hráčích hostů byla vidět zbytečná nervozita, rozehrávka byla velmi nepřesná a na každý přechod do protiútoku se sokolovští hodně nadřeli. Naopak domácí pokračovali ve své aktivitě a na rozměry malém kluzišti jim puk chodil od holí daleko jednodušeji a přesněji. Odměnou za jejich snahu byl rozdílový gól, jehož autorem byl ve hře 4 na 4 Tomáš Přeučil – 1:2. Domácí cítili, že je Baník těchto fázích hry zranitelný a jejich snaha byla korunována na konci 35. minuty, když puk ve mlýnici před Honzíkovou brankou jako první našel Martin Sekerka a dorazil ho do sítě hostující branky – 2:2. Další šlamastice zabránil dobrými zákroky Honzík a do šaten tedy odcházela mužstva za vyrovnaného stavu.

Tím pádem vyvrcholení celého utkání a případně celé série měla přinést až třetí třetina. Baník se trochu zmátořil po nepovedené druhé dvacetiminutovce a o třetí branku do jedné či druhé sítě byl k vidění na ledě neúprosný boj. Domácí měli v úvodu několik šancí, ale komplikovali si situaci několika vyloučeními. Přesilovky byly ale v tomto utkání pro oba celky tabu a tak vyrovnaný stav pokračoval do závěrečného úseku utkání. Domácím docházely síly, ale hosté své šance neproměnili, dvakrát zvonila tyč Horákovy branky. Baník si svůj rozhodující úder schoval až na poslední minutu základní hrací doby. Na útočné modré převzal kotouč od Schussera neúnavný Tomáš Rohan, zavezl ho do útočného pásma, kde našel v mezikruží výborně najetého Jakuba Fleka z druhé vlny a ten perfektní střelou bekhendem nedal Horákovi žádnou šanci – 2:3. V závěru utkání zkusili domácí ještě hru bez brankáře, ale sokolovští již vyrovnání nedovolili. Stínem závěru utkání byla strkanice při podávání rukou, vyvolaná hráčem Bíliny Petrášem.

Sokolovští tak postoupili do semifinále, kde vyzvou při předpokladu, že Kobra zvládne v pátek své páté utkání, mužstvo HC Vlci Jablonec n/N. Při selhání Kobry Praha bude soupeřem Baníku celek HC Děčín. V každém případě se však první utkání semifinále 2. ligy hraje na sokolovském ledě v neděli 22. března od 17.30.

Děkujeme všem příznivcům HC Baník Sokolov, kteří přijeli podpořit svůj celek v obou čtvrtfinálových utkáních na ledě soupeře.