Petrmichl "A", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham

Šulc, Bříška, L. Tondr "C", Mulač, Brokeš, Nevyhoštěný "A", Pulec, Peřina, Frk, Žďárský

Kubsch, Cinibulk

První semifinále jednoznačně pro Baník

První semifinálový duel mezi Baníkem a Jabloncem, který se odehrál na západě Čech, byl jasnou záležitostí domácích hokejistů. Sokolov zvítězil přesvědčivě 7:2 po třetinách 3:0, 3:1 a 1:1.

Sokolovské trenérské duo Antonik – Michna již tentokrát mohlo do utkání nasadit i uzdravené Martina Rohana se Šikem. Mimo sestavu tak zůstali Gombár, Škop a Půlpán. V brance dostal příležitost opět Honzík a znovu se prezentoval velmi kvalitním výkonem.

Začátek utkání byl svižný a obě mužstva rychle prověřila soupeřova brankáře. Následně začal iniciativu přebírat Baník, který se čím dál častěji dostával před bránu Jablonce. První gól nenechal na sebe dlouho čekat, ve 4. minutě si Tomáš Rohan vyjel od mantinelu do prostoru kruhu a povedenou střelou o brankovou konstrukci nedal Stejskalovi šanci – 1:0.

Po inkasovaném gólu mohli hosté srovnat ve dvou přesilových hrách, které sehráli velmi slušně, ale obětavě bránící Baníkovci odolali a odměnou jim byl druhý gól v síti Jablonce. Tomáš Rohan vybojoval puk na obránci soupeře, byl faulován, ale dokázal kotouč ještě předat Dobřemyslovi, jenž celou akci vyšperkoval přihrávkou na Dominika Vaňka, který střílel do odkryté brány – 2:0. Zanedlouho se slušně zaplněné ochozy radovaly znovu. Flek se prohnal kolem obránců, pálil vedle, ale puk se odrazil k Vaňkovi, jenž se neukvapil, přihrál volnému Lukášovi Vránovi a ten neměl problém trefit poloprázdnou bránu – 3:0.

V 15. minutě se pak ke slovu dostali i hosté, ale Honzík skvělým zákrokem betonem soupeře vychytal. V závěru první třetiny pak měl dvě přesilové hry i Baník, ale nesehrál je tak dobře jako protivník a stav se již v první dvacetiminutovce neměnil.

I do druhého dějství vstoupil Baník s chutí. Nejprve měl šanci Dobřemysl, ale gól přišel až na začátku 23. minuty. Domácí se dostali do přečíslení, Kamil Tvrdek si narazil se Sýkorou a umístil puk do brány – 4:0. A sokolovští i nadále na ledě dominovali. Ve 27. minutě si Tvrdek v rohu počkal na najetého Petra „Psa“ Přindiše, který krásnou střelou překonal Stejskala popáté – 5:0.

Hosté se připomněli až ke konci druhé třetiny, kdy Baník trochu polevil a Jablonec toho využil hned k několika nebezpečným akcím. Nakonec se Vlci dočkali i gólu, když se po druhé dorážce prosadil Jan Šulc. Do konce druhé třetiny ale Sokolov přidal ještě jeden gól, když nejprve tutovku spálil Vaněk, ale ve 40. minutě po dalším přečíslení Dobřemysl našel Tomáše Rohana, jenž pálil vedle, avšak po odrazu puku od mantinelu Václav Dobřemysl z ostrého úhlu trefil odkrytou bránu – 6:1.

Do poslední třetiny šel Baník s vědomím svého náskoku, ale také bez zraněného Tvrdka. Domácí se nikam již hnát nemuseli a kontrolovali hru. Hosté se do šancí nedostávali a o vítězi tak již nebylo pochyb. Navíc ve 48. minutě Přindiš přihrál Štěpánovi Jeníkovi, který zkusil štěstí od modré čáry a po teči jednoho z jabloneckých hráčů skončil kotouč v síti Stejskala – 7:1.

Šance na zkorigování skóre se Jablonci naskytla ve 49. minutě, ale Honzík lapil nájezd i následnou dorážku Vlků. Na druhé straně pak další Dobřemyslovu nabídku neuklidil do brány Tomáš Rohan. To ale Baníkovce mrzet nemuselo. Sice v 59. minutě měli hosté poslední slovo, když se po kličce v útočném pásmu prosadil Jan Petrmichl, ale to neznamenalo nic jiného než zkorigování skóre v jednoznačném zápase – 7:2.

Baník byl, kromě přesilových her, lepší ve všech směrech a vítězství je naprosto zasloužené. Sokolov vede v sérii 1:0, výhru však není radno přeceňovat. V Jablonci nečeká Baník nic jednoduchého a na malém kluzišti budou domácí velmi nepříjemným protivníkem. Za zmínku stojí i dnešní kvalitní výkon sudích, kdy poprvé v letošním play-off rozhodovala dvojice hlavních rozhodčích.

Na severu Čech se hraje v úterý 24.03.2015 od 18.00. Doma se Baník představí opět ve čtvrtek 26.03. 2015 od 18.00, kdy bude na pořadu dne třetí semifinále play-off.