Tondr M., Šulc, Bříška, Tondr L., Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Žďárský, Homolka, Hric

Tomáš Demel

Jaromír Carvan

Z Jablonce s prázdnou

Utkání, které sehrálo mužstvo Baníku v Jablonci, bylo plné chyb a tak si domácí Vlci připisují plný počet bodů.

Ve 13. kole 2. ligy ČR se na jabloneckém zimním stadionu utkala mužstva místních „Vlků“ a sokolovského Baníku. V utkání sokolovští nadělali spoustu zbytečných chyb a tak si odvezli prohru 6:2 po třetinách 3:0, 2:1 a 1:1.

Do zápasu vstoupili hosté dobře, jakoby ani neměli v nohách čtyřhodinovou cestu autobusem. V první pětiminutovce byl jablonecký gólman v plné permanenci a několikrát zachránil domácí hokejisty od pohromy. V šesté minutě byl vyloučen za zbytečný faul ve středním pásmu Roman Kašpar a je známo, že přesilové hry domácích jsou jejich silnou stránkou. To také potvrdili, když po 30 vteřinách zakončoval po kombinaci Demel – 1:0. Hosté byli najednou jako z jiné planety, sice neustále svými výpady ohrožovali branku Stejskala, ale v obranném pásmu zmatkovali při rozehrávce i v pokrývání protihráčů. V desáté minutě, opět za zbytečný faul ve středním pásmu, byl vyloučen tentokrát Tomáš Sýkora. A domácí nezaváhali – v čase 11:07 využili i druhou přesilovku, autorem zakončení přesilovkové kombinace byl Peřina – 2:0. Ve čtrnácté minutě projel v obranném pásmu Baníku skrze tři hráče domácí obránce Pavlů a poslal Vlky do tříbrankového vedení – 3:0.

O přestávce trenér hostů velmi výrazně probral s hráči dění první dvacetiminutovky. Ti do druhé třetiny sice vstoupili lépe, ale pořád převládala nepřesnost jak v rozehrávce, tak při zakončení. Ve 27. minutě se jablonečtí na chvíli usadili v pásmu Baníku, dobře zakombinovali, kotouč se dostal na modrou čáru a obránce M. Tondr prostřelil vše až do branky – 4:0. Ve 32. minutě se prosadili konečně i hosté. Domácí brankář neudržel střelu Vrány a Ondřej Beránek bekhendem rozvlnil síť za Stejskalovými zády – 4:1. Ihned po buly se puk dostal za Fečovu branku. Mladý obránce hostů Binias vyrobil „superhrubku“, když rozehrál přímo na hole domácích a L. Tondr vstřelil pátý gól severočechů – 5:1. Takovým skóre skončila druhá třetina.

I když trochu flustrovaní, vstoupili hosté do 3. dějství aktivně a snažili se s výsledkem něco udělat. Hned v čase 40:22 se jim podařilo skórovat, když si Beránkovu střelu ztečovali do brankářova protipohybu jablonečtí obránci - 5:2. Baníkovci se snažili, nicméně koncovka byla jalová a to i když se snažili o střelbu z jakékoliv pozice. Ba naopak, opět po chvilkovém obléhání branky Baníku se k puku dostal domácí útočník Mulač a zvýšil na 6:2. V závěru utkání si hosté zahráli tři přesilovky, ale za Stejskalova záda kotouč již neprotlačili.

Na nepovedené utkání je třeba urychleně zapomenout a soustředit se na další. Na domácím ledě hostí Baníkovci v sobotu 7.11. od 17.30 hodin podkrušnohorského souseda, tým HC Klášterec n/O. Toto utkání bude mít zvláštní náboj, neboť v barvách domácích se po letech objeví sokolovský odchovanec Radek Duda, který už po několikáté, v rámci možností, projevil zájem startovat v některém zápase za Baník. Tak držme palce a věřme, že se sokolovský zimní stadion solidně naplní a bude skvělá atmosféra.