Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták, Kulhánek

Veselý, Semirád, Malý "C", Zumr, Jankovský, Morkes "A", Jiří Kadlec ml., Jiří Kadlec st. "A", Ježek, Navrátil

Jiří Seidl

Kolín si odváží body, avšak zadarmo je nedostal

Kolín si odváží body z utkání, které se odehrálo v sobotu 31.10.2015. Avšak zisk bodů se hostům nerodil vůbec jednoduše a domácí tým bojoval do poslední vteřiny.

Úvodní vhazování vyhrává soupeř a nahazuje puk do útočného pásma. Již v čase 1:40 přichází první přesilová hra Kolína. Na trestnou lavici putuje Jakub Krejsa za podražení, kolínští však domácího útočníka z trestné vysvobozují po minutě trvání přesilové hry, brankou Petra Mokrese. 0:1. Běží 6. minuta a David Fečo, střežící domácí svatyni, vytahuje puk zpoza svých zad podruhé. Autorem branky je ohlášen Václav Jankovský. 1:2. V tuto chvíli se zdá, že to dnešní utkání bude zcela jednoznačné. Avšak i přestože domácí tým hraje se 12ti statečnými v poli, bude se soupeř chvílemi i obávat o výsledek. V čase 11:55 dostává 2+2 minuty hostující Zumr za hru vysokou holí. Domácí hrají přesilovou hru. K radosti domácích, hostující hráč č. 47 Jan Veselý nedovoleně brání domácího hráče a přisedá ke svému spoluhráči na trestnou. Přesilovou hru 5 na 3 Baník nevyužil, avšak tu 5 na 4 již ano. Tomáš Sýkora po přihrávce Ivana Říhy propaluje Moravce v kolínské brance. Stav utkání v čase 12:46 1:2. Do konce této třetiny jsme již žádnou velkou akci neviděli a tak se do kabin odchází s rozdílem jedné branky.

Druhá třetina začala pro Baník oslabením. Dvě vteřiny před koncem předchozího dějství sudí posílají na trestnou lavici domácího Tomáše Sýkoru. Oslabení jsme odehráli velmi obětavě a kolínští nenašli recept na naši obranu. A jak se ukázalo, celou druhou třetinu nenašli ani recept na překonání výborného Davida Feča v bráně. Ani výhoda dvou mužů v poli jim navýšení skóre nepřinesla. A tak bylo vidět, jak se hosté trápí a hledají cestu k přemožení našich statečných. V čase 38:12 přeci jen puk za Fečova záda zapadne, avšak sudí správně posoudili branku jako neplatnou pro úmyslné kopnutí. A tak 2. třetina končí za stejného stavu jako ta první - 1:2.

Třetí třetina přinesla Kozlům trochu klidu na duši. Již v čase 42:00 Martin Barták posílá nenápadnou střelu od modré směr David Fečo a puk se zastaví až o zadní síť brány. 1:3. Domácí bojují, avšak je vidět že síly dochází, čehož soupeř využívá a v čase 47:08 pěknou individuální akci zakončuje Dominik Zumr čtvrtou brankou. 1:4. Do konce poslední třetiny jsme již branku neviděli. Utkání divákům zpestřili Jakub Truhlář a Martin Ježek bitkou, za kterou si oba vysloužili trest 2 minuty + 10 OT. Utkání končí tedy za stavu 1:4, ale i přesto diváci domácím hráčům děkují za odvedený výkon.

Kolín si tedy odváží tři body z našeho ledu, avšak my se za výkon stydět nemusíme. Všichni hráči si zaslouží poklonu. A závěrem je nutné vyzdvihnout vynikající výkon Davida Feča, na kterém si kolínští v sobotu vylámali zuby.

Příští utkání hraje Baník ve středu 4.11.2015 v Jablonci nad Nisou. Další domácí utkání nás čeká hned v sobotu 7.11.2015, kdy přivítáme našeho rivala z Klášterce nad Ohří. Začínáme tradičně v 17:30 a věříme, že toto atraktivní utkání přivede do ochozů co nejvíce fanoušků.