Havran, Semrád, Kříž, Kanov "A", Heršálek "A", Dvořák

Kellner, Mrkvička, Blažek, Březina, Matušík "C", Seidl, Severa, Boháč, Vaniš, Dudák

Tomáš Matušík

Táborští kohouti splnili svůj cíl cesty do Sokolova

Středeční podvečer přinesl na sokolovský zimní stadion zajímavé utkání. Na žhavý led přijeli Kohouti z Tábora, kteří se do Sokolova vydali s chutí vrátit svému barážovému soupeři porážku 16:3.

A to se také Kohoutům povedlo. Ne však, jak by se podle výsledku mohlo zdát, jednoduše. Sokolovští nebyli úplně snadným soupeřem. Bohužel domácí tým ztroskotal na nepovedené koncovce a dobře chytajícím Novákovi.

Táborští začínají aktivně, jejich aktivita přinesla také první přesilovou hru. I přesto, že si hosté pár šancí v přesilové hře vypracovali, narazili na dobře pracující čtveřici hráčů, která blokovala střely a na konci byl připravený Fečo. První přesilová hra hostí tedy vyšla naprázdno. V 5. minutě utkání sudí posílají také hostujícího Heršálka na trestnou lavici za držení protihráče. I sokolovští budou hrát s výhodou jednoho hráče v poli. Ani ti však nedokázali překonat obranu a brankáře soupeře a tak obě úvodní přesilovky žádné drama nepřinesly. V čase 8:29 však přichází první branka utkání. Chybu domácí obrany hosté trestají a David Kellner překonává Davida Feča. 0:1. Poté Sokolov hraje opět přesilovku, avšak nedaří se nám ani puk zavézt do útočného pásma a ani tahle přesilovka se nedaří. Naopak aktivní soupeř si vyjel na naši bránu, avšak David Fečo svou lapačkou svůj tým drží nad vodou. Stejně tak na druhé straně drží hostující brankář Novák svůj tým. Dvakrát za sebou dokázal vychytat domácího Romana Kašpara. A tak stále máme manko jedné branky. Do konce třetiny jsme viděli ještě několik povedených střel na bránu hostů, avšak za záda Nováka nepadla žádná. A tak se do kabin odchází za stavu 0:1.

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí, avšak radovali se jen hosté. Střely Tvrdka a Michálka ze začátku třetiny neskončily za zády Nováka. A tak to vypadá, že se nás ta střelecká smůla drží dál. Zatímco Tábor se rozjel na naši bránu a střelou mezi betony překonává Feča podruhé. 0:2. Táborští se často dopouštěli faulů a tak nám nabídli za celou třetinu 10 minut výhody jednoho hráče v poli, avšak ani jednu z těchto výhod jsme nedokázali využít. A tak přichází trest. Na konci třetiny nám hosté unikli při vlastním oslabení a Radek Seidl nám dává branku do šatny. 0:3.

Třetí třetina byla třetinou propadu domácího týmu. Dopouštěli jsme se faulů a Tábor naše chyby trestal. A to už v čase 42:51 mladý Jiří Severa svou střelu z mezikruží míří přesně za Davida Feča. 0:4. A o chvíli později si tento mladý útočník užívá slávy ještě jednou. 0:5. Fečo má plné ruce práce. V čase 52:08 dostává dvojitý trest Kamil Tvrdek, který odchází na trestnou lavici, kde už sedí také Václav Truhlář, Tábor hraje 5 na 3. A o pár vteřin později putuje za nimi také Petr Račanský, to se nám ta trestná plní. A tak Tábor hraje dlouhou přesilovku 5 na 3. A trestá. V čase 53:01 rozeberou hosté domácí trojici hráčů a Radek Seidl přidává svou dnes druhou branku a zvyšuje na 0:6. I přesto, že Truhlářův trest již vypršel před obdržením šesté branky, přesilovka Tábora 5 na 3 trvá dál. A v čase 53:46 ji Tábor opět využívá a skóre na světelné tabuli svítí 0:7. Ochozy začínají řídnout, avšak ti opravdoví fanoušci vydrželi do konce a udělali dobře. V čase 53:54 Baník konečně našel recept na Nováka a ve vlastním oslabení se trefuje Jakub Vrána po asistenci Pavla Kuběny. Branka domácí nadzvedla, avšak přišla příliš pozdě, aby se dalo s výsledkem něco udělat. Střely Říhy, V. Truhláře a Biniase byly nebezpečné, avšak skóre se po nich neměnilo. A tak utkání, ve kterém měl Tábor jediný cíl, a to vítězství, končí jejich radostí. Skóre na světelné tabuli se s konečnou sirénou zastavilo na 1:7.

Další utkání je přeloženo ze soboty 10.10.2015 na středu 14.10.2015, kdy hraje A-tým venku s Kobrou Praha od 18:00. Domácí utkání si opět užijeme v sobotu 17.10.2015, kdy na náš led zavítá soupeř ze Stadionu Vrchlabí. Začátek utkání je plánován na 17:30.