• 3:0, 0:1, 3:3
5. kolo   28.9.2015 - 18.00
HC Děčín
PPPPP
Rozhodčí: Hornáček (Příbram) – Vavruška (Strakonice), Oudes (Písek), tresty: 4:4

Baník slaví vítězství nad Děčínem

Jako třešinku na dort přidali sokolovští muži své vítězství nad HC Děčín v pondělí 28.9. 2015. Celý prodloužený víkend se odehrála mnohá utkání všech kategorií, některá úspěšná, jiná méně, avšak všichni čekali na závěrečné utkání tohoto víkendu a to právě na toto utkání. Po nepovedeném utkání v Bílině si A tým spravil chuť na Děčínu a bral zaslouženě všechny body.

Sváteční pondělí a s ním i další utkání 2. ligy. V Sokolově se tentokráte sešli fanoušci, aby shlédli zápas mezi domácím týmem a HC Děčín.

Utkání začíná úvodní buly, kterou vyhrává soupeř, avšak žádné ohrožení domácí branky nenásledovalo. V čase 1:41 se naopak domácí hokejisté ujímají vedení, když se přesně trefil Ondřej Beránek, jenž zužitkoval přihrávku Jiruška. 1:0. První přesilovou hru nabídli hosté domácím v 6. minutě utkání, avšak hosté dobře bránili a puk tak několikrát končil až za Fečovou brankou. Hraje se více ve středním pásmu. A sokolovští hrají další přesilovou hru. I přes počáteční dobré bránění soupeře se domácím podaří přesilovou hru využít a zvýšit tak své vedení. Pavel Kuběna po přihrávce Kamila Tvrdka sklepává kotouč až za Lavingerova záda. 2:0. Soupeř se snažil vzápětí na branku odpovědět, avšak pozorný Fečo mu v tom zabránil. Ale ani domácí nehrají úplně bez faulů a sudí v čase 11:30 posílají na trestnou lavici domácího Jakuba Vránu. I domácí zvládají své první oslabení a vyhazují puky až do pásma hostí. Děčín však bojuje a dál vysílá nebezpečné střely na Feča, který svými výbornými zákroky stále drží čisté konto. Baník již hraje v plném počtu. Děčínští se nadechli a snaží se do konce první třetiny ještě s výsledkem něco udělat. Avšak jejich snaha vychází vniveč, zatímco domácí opět navyšují skóre. Mladý útok ukázal velmi pohlednou akci a po ose Zikmund, Beránek zakončil Jakub Vrána. 3:0. Do konce první třetiny jsme viděli ještě vyloučení na obou stranách, avšak ani jedna početní převaha již nebyla využita. Oba brankáři si připsali povedené zákroky a do kabin se odcházelo za příznivého stavu pro Baník 3:0.

Druhá třetina začíná opět povedenou akcí Ondřeje Beránka, ale se střelou jím vyslanou si Lavinger poradil svou lapačkou. A hra se přesouvá před domácího Feča, který čelí mnohým střelám, avšak na tu ze třetí dorážky je již krátký a tak Baník inkasuje první branku tohoto utkání. 3:1. Autorem branky byl Tomáš Faigl. Branka hosty nakopla a hnala je dál dopředu. Další střelu chytá David Fečo. A opět máme oslabení, které jsme zvládli. Poté přichází série nepřesných rozehrávek a tak se hra odehrává více ve středním pásmu. V této části utkání byly vidět pohledné akce, avšak oba gólmani pracovali velmi zodpovědně a ani jeden již nedopustil změnu skóre a tak druhá třetina končí za stavu 3:1.

Třetí třetina začíná útokem domácích. Lavinger si připisuje dva povedené zákroky. Na světelné tabuli svítí čas 44:00 a ochozy zimního stadionu jásají již počtvrté. Pavel Kuběna se dostává do samostatného úniku a ten zakončuje povedenou střelou, která končí až za zády děčínského gólmana. Avšak euforii z tříbrankového vedení nám ihned překazil soupeř, který v čase 44:33 překonává Davida Feča v bráně a snižuje opět na rozdíl dvou branek. 4:2. A v čase 49:23 jsme se začínali trochu bát. Děčín přidává další branku a již se blíží na dosah domácím. 4:3. Avšak tak, jak dokázal Děčín odpovědět na naší čtvrtou branku, odpověděli jsme i my na jejich třetí. Po dvaceti vteřinách jednobrankového rozdílu navyšuje Petr Račanský opět náskok Baníku o dvě branky a je zase veseleji. 5:3. Asistenci u páté branky si připisují Ivan Říha a Kamil Tvrdek. Domácí jsou při chuti a neustále se tlačí na hostující branku. A přichází další akce, která také končí za zády Lavingera. Ondřej Beránek dnes již podruhé skóruje a posílá tak svůj tým do vedení o 3 branky. Čas 50:18 6:3. Teď je naším úkolem dohrát utkání v klidu a dojít si tak pro další body do tabulky. Stále útočíme a hosty k žádné velké akci nepouštíme. Hostům se čas krátí, dohnat 3 brankové manko již bude asi nemožné a ochozy už začínají slavit. Ale přesto ještě Děčín pozlobil Davida Feča a půl minuty před závěrečnou sirénou přidal Radim Vacek čtvrtou branku hostí. 6:4. Domácí se již nikam neženou a tak třetina končí na našich hokejkách a na světelné tabuli svítí výsledek 6:4.

3 body zůstávají doma a fanoušci děkují hráčům.

Příští utkání hraje Baník 3.10. 2015 na ledě NED Hockey Nymburk. Doma uvidíme naše hokejisty ve středu 7.10. 2015, kdy budeme hostit HC Tábor. Všichni jste srdečně zváni.