Holý, Houfek, Leština, Marcel, Kubík, Zeman, Blumentrit

Beran, Přikryl, Michel, Tulačka, Kristl, Kepka, Váchal, Kubeš, Pacanda, Němec, Čuban, Topinka

Vostřák

Baník prohrál s Klatovama na nájezdy

O vítězi druhého přípravného utkání na domácím ledě musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Této střelecké disciplíny se zhostili lépe hosté, a tak odjíždí ze Sokolova s vítězstvím 5:6.

Ve čtvrtek 3.9.2015 odehrálo A mužstvo Baníku Sokolov poslední přípravné utkání před začátkem sezóny 2015/2016. K přípravnému utkání dorazil na sokolovský led tým z Klatov. Klatovy v přípravě odehrály čtyři utkání, v nichž jen jednou zaváhaly s Pískem, jinak si z každého utkání připisovaly pomyslný plný počet bodů.

Sokolovští hokejisté nastoupili do utkání v upravené sestavě než v utkání proti Klášterci. Ze sestavy vypadl obránce Otto Novák, který se, právě v Klášterci, zranil a bude tak v začátku sezóny chybět. Do brány se opět postavil David Fečo, který odchytal více než povedené utkání. Do útoku tentokráte nezasáhl Beránek, kterého nahradil neméně produktivní Zikmund.

První třetinu jsme začali velmi aktivně. Již ve druhé minutě byl soupeř potrestán za krosček a domácím se v čase 3:16 podařilo faul Houfka potrestat. Střelcem branky byl Zikmund, kterému asistoval Kašpar. Než jsme se stihli doradovat z vstřelené branky, vytahoval hostující Kukin opět puk zpoza svých zad. Tomáš Sýkora zvyšuje na 2:0. Tlak hostí na naši bránu se zvětšuje a domácí Fečo předvádí v bráně jeden zákrok za druhým a stále drží svůj tým v dvoubrankovém náskoku. Avšak v čase 9:53 prudká střela Kristla propadla Fečovi mezi betony, puk se ještě zastavil na brankové čáře, kde se nejlépe zorientoval Tulačka a puk dopravil až za Fečova záda. 2:1. Ve 14 minutě si Klatovy zahrály přesilovou hru 5 na 3, avšak z této početní výhody nevytěžily, naopak v čase 14:58 byl vyloučen hostující Kristl, a tak se hraje 4 na 4. Domácí se více prosazují před bránou hostí. Obě mužstva hrají již v plném počtu. Do konce první třetiny jsme už žádnou branku neviděli. Na závěr jsme viděli pěstní souboj mezi domácím Truhlářem a hostujícím Váchalem, za což si oba od sudích vysloužili trest 2+2 minuty za hrubost.

Druhá třetina začíná hned pohotovým zákrokem Feča a na druhé straně zase lapačkou Kukina. Klatovy mají více ze hry. V čase 21:16 se podaří dostat puk do domácí brány, avšak branka uznána nebyla, pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Tak se stále píše skóre 2:1. Zasloužené vyrovnání přichází v čase 23:26, kdy Kepka překonává Feča. 2:2. Další branku přidávají hosté v čase 32:04, když hostující Kristl zakončil svou akci střelou mezi betony Feča, asistence Kepka. 2:3. Ve druhé třetině jsme ještě viděli v akci Berana, který na podruhé proměnil svou šanci a mění skóre utkání na 2:4. I přes pár akcí před hostujícím gólmanem se domácím nepodařilo ve druhé třetině skórovat.

Třetí třetina začíná, tak jako končila ta druhá. Vojtěch Tulačka v čase 41:15,dnes podruhé, skóruje a posílá tak Klatovy do tříbrankového vedení. Avšak Petr Račanský našel odpověď a bleskově koriguje stav na 3:5. Fečo opět v bráně pozorný. V brance Klatov nahradil Kukina Kuneš, který vychytal domácího Zikmunda. V čase 48:00 byl vyloučen Jakub Houfek a tak jako jeho první vyloučení Baník potrestal, i toto nezůstalo bez trestu. Račanský za asistence Říhy využívá přesilovku a snižuje náskok Klatov na 4:5. Oba brankáři si na nedostatek práce ve svém brankovišti opravdu nemohli stěžovat. V čase 56:02 Roman Kašpar nabil Ladislavu Zikmundovi a ten opět míří přesně a ochozy jásají. Je vyrovnáno. 5:5. Konec třetiny jsou hodně vidět domácí, kteří ještě prověřují pozornost Kuneše. Trenéři domácích si berou oddechový čas a dohrávají poslední vteřiny utkání.

V normální hrací době se tedy vítěz utkání neurčil, když Baník po vydařené poslední dvacetiminutovce dokázal srovnat s hosty krok. A tak přichází na řadu samostatné nájezdy. Nájezd proměňuje pouze hostující Kepka a tak si vítězství odváží Klatovy.

Příští utkání již bude mistrovské, 1.kolo na domácím ledě z 12.9.2015 je přeloženo na středu 23.9.2015, a tak začínáme 16.9.2015 od 18:00 právě v Klatovech.