přípravné zápasy   25.8.2015 - 18.00
VP
Rozhodčí: Kopáč – Vlásák, Krejsa, tresty: 8:9
Vyloučení - 2 min.: 8:7, 10 min. (OT): 0:1
Mimořádné tresty: Sign. trest pro tým Sokolova nebyl uložen pro dosažení branky, Sýkora (SOK) - OT 10 min. za nesportovní chování

Koblitz, Choťas, Kozák, Žižka, Hrdlička

Vrtek, Deveri, Ptáčník, Jáchym, Mála, Kounovský, Hammerbauer, Toušek, Diviš, Toman, Nguyen

Radek Nerad

Rostislav Kurfürst, Jaromír Carvan

V Klášterci prohra

Třetí přípravné utkání na ledě Klášterce po nevydařené 3. třetině Baník prohrál

K dalšímu přípravnému utkání odcestovali sokolovští hokejisté do Klášterce nad Ohří. A nesehráli vůbec špatné utkání. Dvě třetiny byli lepším mužstvem a měli více ze hry než domácí. V závěru utkání ale inkasovali dvě branky po chybách v obranném pásmu a při snaze strhnout vedení zpět na svoji stranu vstřelili domácí ještě dva góly a nakonec zvítězili 7:5 po třetinách 3:2, 0:3 a 4:0.

Baníkovci začali zhurta a hned v čase 1:12 našel Gombár ve středním pásmu najetého Sýkoru, ten svůj nájezd neproměnil, ale pozorný Kuběna puk dorazil – 0:1. Hosté dobře bruslili a obraně domácích chvílemi zle zatápěli, domácí hráči byli ale také útočně naladěni a tak si oba brankáři nemohli stěžovat na nedostatek práce. Ve 13. minutě se domácím po ojedinělé akci podařilo vyrovnat, střelcem branky byl Mála – 1:1. Rozhodčí pak několikrát za sebou vyhodnotil skokanské etudy domácích jako podražení a sokolovští se bránili v oslabení prakticky až do konce třetiny. Klášterečtí se v čase 14:22 ujali vedení, když z přesilovky skóroval Koblitz. Při krátké hře 5 na 5 se v 18. minutě v prostoru před brankou prosadil Kašpar po asistencích Račanského s Jiruškem – 2:2. Dvanáct vteřin před koncem první dvacetiminutovky ale domácí opět z přesilovky vstřelili třetí gól Kozákem a tak do šaten odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Druhé dějství bylo prakticky celé v režii Baníku a projevilo se to i na skóre. Nejprve v čase 23:37 využil přesilovou hru Beránek, který zužitkoval přihrávku Jiruška – 3:3. O dvě minuty později již šel Baník opět do vedení, když se kotouč po ose Kašpar – Beránek dostal k Jiruškovi a ten ho propasoval do Kaššákovy sítě – 3:4. Po další minutě už Baníkovci vedli o dvě branky. V prostoru před brankou se prosadil Račanský po asistenci Sýkory – 3:5. V závěru třetiny měli velké šance i domácí hráči, ale Fečo vše i s kouskem štěstí zlikvidoval.

Sokolovští ve třetí třetině začali dobře, ale přetížená obrana (od 3. minuty hráli hosté na 4 obránce) začala chybovat a domácí každé zaváhání hned potrestali. Nejprve v čase 43:37 snížil Hammerbauer a na začátku 46. minuty se podařilo vyrovnat Tomanovi. Hosté byli ale aktivní a vytvořili si několik solidních šancí jít opět do vedení, Kaššák byl ale pozorný. Rozhodla dvouminutovka mezi 53. a 55. minutou, kdy se domácím podařilo vstřelit dva slepené góly a rozhodli tak o svém vítězství. Autory jejich branek byli DeveriDiviš – 7:5.

Stínem utkání byl přehlédnutý likvidační faul kláštereckého Koblitze na Ottu Nováka ve 3. minutě, který musel odstoupit se zlomeninou klíční kostí. Baník tak téměř celé utkání musel hrát na čtyři obránce i s mladičkým Lukášem Pastierem, pro kterého to byla v A mužstvu premiéra.

Další přípravné utkání sehrají Baníkovci ve čtvrtek 3.9. od 18.00 s týmem HC Klatovy.