HC Most
Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Kokrment, tresty: 8:10
Vyloučení - 2 min.: 8:10
Počet diváků: 120
  • 28:00 Přeučil (Havelka, Řehoř)
  • 37:00 Havelka (Válek, Vaněk)
  • 52:00 Bittner (Strejček, Válek)
  • 60:00 Říha (Sýkora, Kuběna)
Soupiska HC Most

Horák (41. Chabr)

Havelka, Vaněk, Fučík, Bittner, Procházka T., Šesták, Strejček

Zdeněk, Hanzl, Čmolík, Tauš, Válek, Mical, Nedrda, Přeučil, Řehoř, Řezníček, Trubenekr, Procházka J.

Trenéři:

Josef Řeháček, Jan Zachrla, Lukáš Bednařík

Trenéři:

Rostislav Kurfürst, Jaromír Carvan

Baník první utkání v Mostě prohrál

V prvním přípravném utkání prohrál Baník po srdnatém výkonu na ledě prvoligového Mostu 3:1. Jediný gól zaznamenal jeden z nejzkušenějších hráčů v sestavě Ivan Říha. Skvělý výkon podal mladý brankář David Fečo.

První přípravné utkání sehráli sokolovští hokejisté na ledě prvoligového Mostu. Nově sestavované mužstvo podalo velmi solidní výkon a se silným soupeřem drželo krok po celé utkání. Nakonec ale domácí zvítězili 3:1 po třetinách 0:0, 2:0 a 1:1, když všechny své trefy zaznamenali v přesilových hrách.

Baníkovci k utkání odjeli bez brankáře Hrušky a útočníků Tvrdka s Táborským. Utkání začalo, jak to bývá v tomto období k vidění, ve velkém tempu, mužstva dobře bruslila a brankáři se rozhodně nenudili. Zvláště mladý David Fečo v brance hostů hned při svých prvních kontaktech s pukem vytáhl superzákroky. Na domácích byla rozhodně znát jejich větší sehranost a zkušenost, nicméně brankově se neprosadili a sokolovští ve druhé desetiminutovce také vystrčili ofenzivní růžky. Branka však v první třetině nepadla.

Ve druhém dějství už se domácí prosadili, když využili dvě přesilové hry. Nejprve ve 28. minutě našel obránce Havelka před brankou Přeučila a ve 37. minutě po pěkné kombinaci zvýšil Havelka po asistenci Války na 2:0. Sokolovští ale vůbec nepůsobili nějak deprimovaně, ba naopak - vytvořili si řadu pěkných šancí ke skórování, ale Horák v brance Mostu byl vždy na místě. Největšími „loženkami“ byly brejkový nájezd Račanského a samostatný únik dvojice Kuběna – Jirůšek. Po 40 minutách tak na ukazateli skóre svítil stav 2:0 pro domácí tým.

Ani ve třetí dvacetiminutovce se sokolovští neztratili, i když domácí začali velkým tlakem a snažili se vstřelit další góly. Nakonec, jak jinak, se jim branku podařilo vstřelit opět z přesilové hry, když v 52. minutě zvýšil na 3:0 bombou od modré Bittner. V závěrečných minutách se trochu více vylučovalo, ale přesilovky jak domácích, tak hostů zůstaly již nevyužity. Až v 60. minutě vybojovali ještě sokolovští v útočném pásmu kotouč, který se po ose Kuběna – Sýkora dostal do mezikruží k Ivanovi Říhovi, který dokončil brankový účet utkání a snížil na závěrečných 3:1.

Další přípravné utkání hraje Baník na domácím ledě a to v úterý 18. srpna, když od 18.00 hostí mužstvo HC Klášterec nad Ohří.