Koblitz, Kozák, Žižka, Benda, Chotaš

Hrdlička, Vrtek, Deveri "A", Ptáčník, Jáchym, Mála, Neuman, Toman, Toušek, Schönauer, Nguyen "C", Pánek

Radek Nerad

Domácí výhra nad Kláštercem

Hráči HC Baník Sokolov vyhráli na domácím ledě přípravné utkání proti soupeři z Klášterce.

V úterý 18.8.2015 odehrálo mužstvo Baníku Sokolov první přátelské utkání na domácím ledě s tradičním soupeřem z Klášterce nad Ohří. Na utkání dorazila celkem početná skupina fanoušků, kteří byli zvědaví na nově rodící se tým. Baníkovci nastoupili v oslabené sestavě, doplnění řadou juniorů. Do utkání však nastoupili aktivně a kláštereckým byli rovným soupeřem.

První branku slavil Klášterec, kdy Vladislav Vrtek překonal jinak výborně chytajícího Feča. 0:1. Domácí se závěrečnou sirénou zásluhou Romana Kašpara srovnávají skóre a k nelibosti hostí, kteří se domáhali u sudích neuznání branky, se psalo na konci 1. třetiny skóre 1:1.

Druhá třetina se nesla ve znamení mnoha vyloučení. Trest 5 + do konce utkání si vysloužil za faul loktem Tomáš Sýkora a tak sokolovským trenérům ubyl na střídačce zase jeden ze zkušených útočníků. Ve druhé třetině jsme viděli pouze jednu branku a to z hole kláštereckého útočníka. V čase 29:02 ujíždí klášterecký Deveri, který však svůj únik neproměňuje, protože byl sekán. Za sekání domácího obránce Michálka sudí nařizuje trestné střílení. A Deveri prostřeluje Feča mezi betony. 1:2. V tomto dějství si obě mužstva vypracovávala slibné šance, avšak oba brankáři byli vždy na svém místě. A tak druhá třetina končí za stavu 1:2.

Třetí třetinu ovládli domácí. I když se z ochozů mohlo zdát, že domácím pomalu dochází síly, opak byl pravdou. Velmi povedená byla přesilová hra, kterou Baník sehrál v 56. minutě utkání. Marek Jáchym dostává 2 minuty za sekání a jeho faul trestá po pěkné akci Martin Gombár, asistence Otto Novák a Pavel Kuběna. 2:2. V čase 56:42 stálo při domácích štěstí, když puk poskakoval po brankové čáře a pohotový Pavel Kuběna ho stačil včas z branky vytáhnout. A tak se skóre nemění a stále na světelné tabuli svítí 2:2. V čase 56:53 Danko Deveri seká Ivana Říhu a Ivan Říha dnes předvede ochozům, jak si vede v trestném střílení. A Ivan nezaváhá a za velkých ovací domácích fanoušků posílá svůj tým do vedení. 3:2. Půl minuty na to Baník propaluje Tichého Pavel Kuběna po přesné příhře Petra Račanského zpoza brány. Druhá asistence Ivan Říha. 4:2. Do konce 3. třetiny si domácí ještě vytváří tlak, avšak ani natřikrát Jakub Krejsa Tichého nedokázal překonat. A tak se za potlesku diváků odpočítávají poslední vteřiny utkání, které Baník díky povedenému závěru vyhrává 4:2. Vítězné rybičky a děkovačka divákům nechyběly a tak mohou fanoušci spokojeně nad výkonem svého týmu opustit zimní stadion.

Další utkání hraje A-tým v pátek 21.8.2015 v Klatovech. Doma se představí opět ve čtvrtek 3.9.2015 v 18:00 s týmem HC Klatovy.