Tulačka, Kristl, Kepka, Michel, Přikryl, Schleiss, Beran, Kubeš "C", Váchal, Topinka, Pacanda, Němec, Čuban

Pavel Vostřák

Rostislav Kurfürst

Z Klatov bez bodu

První utkání 2. ligy odehrál A-tým Baníku v Klatovech. V utkání měli větší převahu domácí a tak si po vzájemném střetnutí připisují všechny body do tabulky.

Ve 2. kole 2. ligy ČR se utkali na klatovském zimním stadionu místní celek HC Klatovy se sokolovským Baníkem. Klatovské mužstvo od letošního ročníku úzce spolupracuje s HC Škoda Plzeň a na výsledcích a sestavě týmu je to znát. Naproti tomu sokolovští jako vítězi dvou posledních sezón ve druhé lize značně omladili kádr. To jsou hlavní znaky střetnutí těchto dvou tradičních soupeřů ve středečním podvečeru. Utkání se více povedlo domácím, kteří zvítězili 7:3 po třetinách 3:0, 2:2 a 2:1.

Klatovští se podle očekávání pustili do hostů ve velkém tempu a tak si v úvodu utkání vytvořili dost příležitostí a Fečo v brance Sokolova měl plné ruce práce. Na začátku 6. minuty se při přesilovce domácích dostal do úniku jejich útočník Schleiss, běžný bránící prvek hostujícího obránce byl ohodnocen jako nedovolený a bylo nařízeno trestné střílení. Schleiss proměnil – 1:0. V polovině 9. minuty si hosté nešťastně ztečovali Váchalovo nahození puku od pravého mantinelu a Fečo už nestačil zareagovat – 2:0. Hosté se jen těžko dostávali k nějaké ustálené ofenzivě, ale pár svých příležitostí si vypracovali. Minutu před koncem první dvacetiminutovky propadla střela Kristla za Fečova záda a zastavila se pár centimetrů za brankovou čárou – 3:0. Takový stav svítil na ukazateli po první třetině.

Ve druhé třetině se hosté osmělili, navíc domácí pravděpodobně podlehli dojmu, že je už hotovo. Baníkovci několikrát prověřili Kukina v brance domácích a ve 27. minutě se jim podařilo snížit. Po asistencích Tvrdka a Truhláře se ke střele dostal Ladislav Zikmund a trefil přesně – 3:1. Na konci 28. minuty to už bylo pouze o jeden gól. Důrazní před klatovskou svatyní byli Kašpar a Ondřej Beránek – 3:2. Domácí byli trochu zaskočení, je škoda že se sokolovští zbytečnými vyloučeními sami vyvedli z tempa. Ve 32. minutě klatovští využili přesilovou hru a posunuli svůj náskok opět o dva góly. Autorem branky byl Němec. Hra byla v těchto momentech poměrně vyrovnaná, ale v závěru druhého dějství byl sokolovský útočník Tomáš Sýkora zbytečně vyloučen za útočný faul, domácí tak měli 20 vteřin před sirénou příležitost přesilovky 5 na 3 a čtyři vteřiny před koncem třetiny se jim podařilo Kristlem vrátit zpět tříbrankové vedení.

Třetí dvacetiminutovka byla herně dost neurovnaná, hodně se vylučovalo na obou stranách. Ve 44. minutě domácí využili svou druhou přesilovku a Přikryl (možná vysokou holí) zvýšil na 6:2. Na hostech bylo sympatické, že stále bojovali a snažili se uhrát co nejlepší výsledek. Měli ale při svých příležitostech někdy i smůlu, naopak domácí využili další svou šanci na zvýšení. Na 7:2 skóroval Kristl. Na začátku 57. minuty se hosté usadili v obranném pásmu klatovských a po krátkém obléhání Kukinovy branky se podařilo Jakubovi Vránovi vstřelit třetí gól sokolovských – 7:3. To byl také poslední zápis do kolonky střelců v utkání.

Další mistrovské utkání odehrají hráči HC Baník Sokolov v sobotu 19. září, když od 17.30 hostí tým HC Trutnov.

Partnerem utkání je RESTAURACE NA BANÍKU – pan František Schneider.