PPSNPV
  • 34:52 Krejsa
  • 40:35 Třetina (Endál) - OSL
  • 52:46 Račanský (Říha) - PH
  • 60:44 Račanský (Kuběna, Tvrdek)
Nymburk - Řisuty 4:5
Děčín - Tábor 2:7
Kobra Praha - Bílina 7:4
Žďár n/S - Klatovy 4:5
Kolín - Jindř. Hradec 8:2
Jablonec - Písek 1:5
Klášterec n/O - Pelhřimov 11:5
Vrchlabí - Trutnov 5:1

Trenér:

Jaromír Carvan
Soupiska BK Havlíčkův Brod

Dusík (Zvolánek)

Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Kříž

Přidal, Třetina "C", Endál "A", Chlubna, Kozlík, Kuchta, Kondratev, Vlasov, Ludvík, Cejpek, Hlídek

Trenér:

Aleš Totter

První body jsou doma

V dohrávce 1. kola hostil Baník ve středu 23.9. 2015 na domácím ledě BK Havlíčkův Brod. I přesto, že soupeř byl po většinu zápasu aktivnější, vítězné body si do tabulky připisují právě domácí.

Utkání dohrávky 1. kola 2. ligy skupiny západ týmů HC Baník Sokolov a BK Havlíčkův Brod začíná minutou ticha na uctění památky za bývalého trenéra HC Baník Sokolov pana Jindřicha Trachty, který nás navždy opustil ve věku 65 let.

Úvodní buly vyhráli hosté a stěhují se do našeho obranného pásma. David Fečo má od samého začátku plné ruce práce. Domácí vyhodí na zakázané uvolnění, soupeř střídá a i střídající pětka prověřuje pozornost domácího gólmana. Konečně se vymaníme ze sevření a i my můžeme přejít do útočné třetiny. V čase 5:32 posílá dělovku od modré Martin Gombár směr soupeřova brána a puk se zastaví až za zády Dusíka. Asistenci si připisuje Kamil Tvrdek. 1:0. Vzápětí přichází další příležitost pro domácí, když na trestnou lavici odchází Dušan Mendl. Hosté ale dobře brání a domácí z přesilové hry žádnou branku nevytěžili. Zatímco hostům se přesilovou hru povedlo využít. V době kdy si odpykával svůj trest Petr Binias, zkušený Lukáš Endál vyrovnává. 1:1. Do konce první třetiny si hosté ještě zahráli s převahou dvou mužů v poli, avšak tuto přesilovku jsme jim již nedovolili využít a dohráli jsme třetinu již beze změny skóre.

Druhá třetina byla z pohledu domácích aktivnější. Od začátku se hra přelévá ze strany na stranu a oba brankáři se mají co otáčet. Domácí se 3x za sebou osvobozují z náporu zakázaným uvolněním. Když se však dostaneme do útoku i my, dokážeme obranu hostí pěkně potrápit. Avšak naše trápení hostující obrany netrvalo příliš dlouho a hosté jsou opět v útoku. A v čase 25:16 hostující kapitán Miroslav Třetina posílá svůj tým do vedení. 1:2. Poté má David Fečo opravdu jeden zákrok za druhým. Domácí fanoušci ženou svůj tým za vyrovnáním. A hra se teď přesunula více před Dusíka, který stále drží jednu obdrženou branku. Po zásahu betonem, lapačkou a nakonec také maskou si vysluhuje i hostující gólman menší trest za zdržování hry – úmyslné sundání helmy, neboť se Dusík domáhal přerušení hry po zásahu maskou, ale sudí tento zásah nevyhodnotili jako nutný k přerušení hry. A tak to Lukáš Dusík vyřešil po svém a oslabuje tím svůj tým. Domácí dostávají tedy možnost dlouhé přesilovky 5 na 3, neboť v tuto chvíli již na trestné sedí Miroslav Duben. Avšak minutu čtyřicetpět vteřin trvající přesilovka nepřinesla žádnou velkou akci a hostující trojice hráčů své vedení ubránila. A tak jsou hosté v plném počtu. Necelou minut poté, co hosté naskočili v plném počtu, Jakub Krejsa v důrazu před bránou doráží svou střelu za Dusíkova záda a je vyrovnáno. 2:2. Akce Třetina – Endál skončila bez efektu, na štěstí pro domácí. Do konce druhé třetiny ještě prověřil pozornost Lukáše Dusíka Kamil Tvrdek. Druhá třetina končí stejně jako ta první smírně a na světelné tabuli svítí skóre 2:2.

Třetí třetina začíná oslabením hostí, které však nehrajeme zrovna šťastně. Kdo jiný než kapitán hostů Miroslav Třetina spolu s Lukášem Endálem vyráží proti jednomu našemu hráči směr domácí brána. David Fečo byl bezmocný a Miroslav Třetina ve vlastním oslabení v čase 40:35 opět vrací svému týmu vedení. 2:3. A domácí opět tahají za kratší konec. Avšak do konce utkání ještě zbývá mnoho času a tak je třeba zmobilizovat všechny síly a pokusit se s výsledkem ještě něco udělat. Po mnohých pěkných akcích na obou stranách a jedné nevyužité domácí přesilovce přichází v čase 52:39 další přesilová hra domácích. Tu využívá Petr Račanský a za asistence Ivana Říhy srovnává krok s hosty. Čas 52:46 - 3:3. Do konce třetí třetiny jsme viděli ještě pár šarvátek a povedených zákroků obou brankářů. V čase 59:31 zkušený útočník Lukáš Endál oslabuje svůj tým a nabízí domácím přesilovku do konce utkání. Konec utkání se odehrál bez změny skóre a tak i třetí třetina psala skóre 1:1, tedy celkově 3:3. Utkání bude tedy rozhodnuto v prodloužení nebo samostatnými nájezdy.

Začíná prodloužení, Lukáš Endál zůstává nadále na trestné lavici a tak se začíná 4 na 3. Prodloužení přineslo rychlou akci, kdy se domácí nastěhovali před Lukáše Dusíka. Na střelu Kuběny a Tvrdka ještě Dusík recept našel, avšak na dorážku Petra Račanského již ne a tak ochozy bouří a Baník si připisuje první body do tabulky.

Doma zůstávají po velkém boji dva body, aktivnější Brod si odváží jeden. Nám nezbývá než poděkovat Davidovi Fečovi za další perfektní výkon a celému týmu za kvalitně odvedenou práci. Další utkání čeká Baník na ledě Bíliny, která se s třemi body drží na 13. místě, zatímco Baník je po včerejšku 15. v tabulce. Utkání začíná v sobotu 26.9. 2015 v 17:30.