Eis, Král "C", Stehlík, Šimek, Protivný, Bičiště, Barbora, Kuzďas, Smejkal, Michálek, Jebavý

Pavel Bičiště

Jaromír Carvan

Z výjezdu bez bodu

V sobotu 3.10. 2015 vyjížděli hokejisté Baníku do dalekého Nymburka. Ani z tohoto výjezdu si A tým body nepřivezl.

Třetí výjezd základní části 2. ligy ČR zavedl sokolovské hokejisty do středočeského Nymburka. Ten obýval zatím konec tabulky a v poslední době měl velmi nepravidelné výkony. Baníkovci se svým mladičkým kádrem odjeli s tím, že se pokusí nějaký bod přivézt. Tento záměr však ztroskotal na zpackané druhé třetině, kdy hosté třikrát inkasovali a nakonec si odvezli prohru 4:2 po třetinách 0:0, 3:0 a 1:2.

Přestože měli sokolovští za sebou dalekou cestu, úvod zápasu patřil jim a domácí tým se jen těžko prosazoval před Fečovu branku. V první desetiminutovce si hosté vytvořili několik velmi solidních příležitostí ke skórování, ale v koncovce byli buď nepřesní, nebo jejich střely pokryl Brázdil. Až v závěru třetiny dokázali nymburští vyrovnat hru, diváci se však žádného gólu ani na jedné straně nedočkali, a tak se šlo do šaten s dvěma nulami na světelném ukazovateli skóre.

Druhé dějství už bylo ze strany domácího týmu s řadou velmi zkušených hráčů o něčem jiném. Přesto sokolovští mladíci drželi průběh hry vyrovnaný. Velký rozdíl byl však v početnosti střelby, domácí byli v tomto směru mnohem aktivnější a snažili se Feča ohrozit prakticky z každé příležitosti a to se jim vyplatilo. Ve 25. minutě Eis nepokryt na levém křídle zpracoval Loučkovu přihrávku a trefil se ideálně k pravé tyčce – 1:0. Chvilku nato předvedl parádní zákrok sokolovský gólman Fečo proti Šimkovi, o několik střídání později se již domácí opět prosadili po individuální chybě bránícího sokolovského útočníka a Fečo neměl proti Šimkovi žádnou šanci - 2:0. Krátce nato zamířil přesně do víka domácí Bičiště a nymburští vedli tříbrankovým rozdílem. Sokolovští v závěru mohli také skórovat, ale prostě jim nebylo dáno. Buď branku netrefili, nebo trefili vlastního spoluhráče. Po 40 minutách tak odcházeli do šaten s tříbrankovým mankem.

Do třetí periody nastoupili hosté bez zraněných Sýkory a Gombára, sedět zůstal Jirušek. To znamenalo dohrát utkání prakticky na dvě pětky. Přestože předváděli sympatický bojovný výkon, na obrat to nestačilo. Ba naopak, ve 46. minutě využil nymburský Loučka přesilovou hru a čtvrtou brankou uklidnil domácí tým – 4:0. Hosté poté měli v krátkém sledu možnost dvou přesilových her a přestože se usadili v domácím obranném pásmu a vyvinuli tlak, na Brázdilovu branku toho moc nešlo. Po dvou ubráněných oslabeních už se zdálo, že Nymburk dokráčí k prvnímu vítězství rovnou bez obdržené branky, ovšem nakonec se tomu tak nestalo. V 54. minutě totiž našel Kuběna ideálně postaveného Račanského a domácí brankář Brázdil mohl zapomenout na první čisté konto. I poslední slovo ve střeleckých statistikách utkání patřilo hostům, kteří sedm vteřin před koncem využili přesilovku a nejaktivnější sokolovský hráč Kuběna se mohl radovat alespoň ze vstřelené branky.

Sympatický výkon podal třetí útok mladíků Pfister – Dimitrov – Krejsa, naopak někteří ostatní mladí hráči si musí uvědomit, že je čeká ještě hodně práce, aby byli hotovými hráči alespoň pro druhou ligu.

Další utkání hraje Baník na domácím ledě, když se ve středu 7.10. od 18 hodin utká s tradičně silným celkem, mužstvem HC Tábor.