HC Kobra Praha
Střely: 40:34, počet diváků: 48
  • 08:06 Račanský (Říha) - PH
  • 16:28 Kuběna (Tvrdek) - PH
  • 30:13 Šteiner (Borovanský)
  • 43:41 Jakeš (Borovanský)
  • 50:10 Tvrdek (Kuběna) - PH
  • 53:46 Antončík (Borovanský, Jakeš) - PH
  • 57:50 Beránek
  • 58:54 Beránek (Sýkora) - power-play soupeře
Řisuty - Havl. Brod 5:6
Nymburk - Jablonec 4:3
Vrchlabí - Žďár n/S 4:3
Klatovy - Jindř. Hradec 9:2
Bílina - Pelhřimov 5:6 SN
Trutnov - Písek 4:3
Děčín - Klášterec n/O 6:3
Tábor - Kolín 2:3
Soupiska HC Kobra Praha

Langer (Bílek)

Cafourek "A", Verbík R., Drahorád, Šteiner, Verbík J., Lang, Bureš, Kulich

Jakeš "C", Slanina "A", Borovanský, Vlach, Antončík, Hanták, Jedlička, Kučera, Hlinka, Kysela, Strnad, Hampl

Trenér:

Miloslav Šeba

Trenér:

Jaromír Carvan

Na Kobře po 3 letech vítězství

Hokejisté Baníku předvedli na Kobře vynikající výkon a odváží si velmi cenné body.

Sokolovští hokejisté v rámci 8. kola 2. ligy ČR zajížděli do Prahy - Bráníku, kde má svůj stadion celek pražské Kobry. Baník zde už více než tři roky nevyhrál a co hlavně, Kobra doma příliš body nerozdává a patří ke špičkovým mužstvům 2. ligy. O to cennější je výsledek, kterého sokolovští po výborné týmové hře docílili. Podařilo se jim zvítězit 3:5 po třetinách 0:2, 1:0 a 2:3.

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří svým pohybem a aktivitou dělali hostující obraně nemalé problémy. Nic ale z úvodního tlaku nevytěžili. V brance Sokolova totiž kraloval Petr Hruška. V polovině osmé minuty se poprvé vylučovalo, a to straně domácích. Baníkovci sehráli přesilovku náramně a v čase 8:06 otevřel po Říhově asistenci skóre Petr Račanský – 0:1. Hra se vyrovnala, domácí byli aktivnější ve střelbě, ale žádná z jejich střel se neujala a to ani v minutové přesilovce 5 na 3 v polovině 14. minuty. Naopak, na začátku 17. minuty hrál Baník svou druhou přesilovou hru a opět s ní naložil skvěle. Zpoza branky našel Tvrdek Pavla Kuběnu a ten z mezikruží propálil Langera – 0:2. Do konce prvního dějství ještě oba gólmani několikrát vytáhli skvělé zákroky, ale do šatny odcházeli spokojenější hosté.

Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná, byl k vidění rychlý hokej a na rozměry malém kluzišti i velký počet osobních soubojů. Obě obrany v čele s brankáři pracovaly výborně. Až ve 31. minutě se podařilo po krátkém závaru před Hruškovou brankou hokejistům Kobry snížit, když autorem branky byl Steiner po asistenci Borovanského – 1:2. Po čtyřiceti minutách tedy stále vedli hosté, ale již jen s jednobrankovým rozdílem.

I začátek třetí třetiny měl podobný průběh, nicméně ve 44. minutě se třetí pětka hostů po sérii zakázaných uvolnění zdržela na ledě déle, když nemohli podle pravidel vystřídat, čehož domácí využili a zkušený domácí kanonýr Jakeš bombou z levého kruhu vyrovnal – 2:2. Vyrovnání vneslo do utkání nový náboj a oba brankáři si nemohli stěžovat na nedostatek práce. Na začátku 51. minuty našel Kuběna při přesilovce najetého Kamila Tvrdka, který se po pravé straně vřítil do obranného pásma domácích a bekhendem strhl vedení opět na stranu Baníku – 2:3. V 54. minutě byl ale za útočný faul vyloučen Kašpar a Kobřané tentokrát sehráli svou početní výhodu výborně. Po ose Jakeš – Borovanský se k puku v mezikruží dostal Antončík a bylo opět srovnáno – 3:3. Domácí chtěli strhnout vedení konečně na svou stranu, ale sokolovští podnikali nebezpečné návštěvy v jejich obranném pásmu. Při jedné z nich ustál dva osobní souboje za domácí brankou Ondřej Beránek, získal puk a zpoza branky ho zasunul do domácí klece – 3:4. To už zbývalo do konce základní hrací doby něco málo přes dvě minuty. V 59. minutě domácí trenéři po oddechovém čase odvolali brankáře, vhazování sice vyhráli, jejich střelu ale zlikvidoval Hruška. Puk se dostal k Sýkorovi, který jej okamžitě posunul Ondrovi Beránkovi a ten zpečetil vítězství Baníku na ledě favorizované Kobry – 3:5.

Další mistrovské utkání hrají sokolovští na domácím ledě, když v sobotu 17.10. od 17.30 hostí silný celek HC Stadion Vrchlabí.