VPPVP
9. kolo   17.10.2015 - 17.30
HC Stadion Vrchlabí
VVVPV
Rozhodčí: Kostourek (Karlovy Vary) – Fiala (Sokolov), Kilián (Děčín/Praha), tresty: 9:12
Vyloučení - 2 min.: 8:11, 10 min. (OT): 1:1
Mimořádné tresty: Mrňa (VRC) a V. Truhlář (SOK) - oba 10 min. OT za nesportovní chování
Střely: 32:41, počet diváků: 752
  • 43:07 Filip (Oppelt, Jirků)
  • 45:06 Tvrdek (Kuběna) - PH
  • 52:23 Jebavý (Mrňa, Filip) - PH
Klášterec n/O - Nymburk 1:4
Písek - Bílina 7:4
Havl. Brod - Klatovy 3:5
Kolín - Kobra Praha 3:4
Žďár n/S - Řisuty 3:9
Jablonec - Tábor 2:3
Děčín - Pelhřimov 2:4
Jindř. Hradec - Trutnov 2:4

Trenér:

Jaromír Carvan
Soupiska HC Stadion Vrchlabí

Jelínek (Abrahám)

Jebavý, Lenoch, Klement, Beneš, de Carvalho, Kadavý

Jirků "A", Filip "C", Šťastný, Bláha "A", Šimoníček, Mrňa, Matějka, Urban, Maďar, Oppelt, Vacek, Srnský

Trenér:

Petr Hlaváč

Bojovný výkon se Stadionem Vrchlabí body nepřinesl

Na výborný výkon na Kobře navázali hráči A-týmu i v sobotním utkání. Na domácím ledě přivítali HC Stadion Vrchlabí, které se v tabulce drží na 6. místě a v tomto utkání bylo jistě považováno za favorita.

Avšak jak jsme se sami přesvědčili i favoriti měli plné ruce práce s naší obranou a s neméně úspěšnými útočníky. První dvě třetiny jsme s hráči z Vrchlabí drželi stejný krok a co jsme nedokázali ubránit, vychytal výborný Petr Hruška. Avšak i hostující Jelínek si na nedostatek práce nemohl stěžovat - i domácí hráči nejednou jedovatou střelou prověřili jeho pozornost.

Změnu stavu skóre přinesla až 3. třetina, která chvílemi připomínala spíše boxerský ring. Nejen že jsme viděli góly, ale také bitku mezi Jakubem Truhlářem a Patrikem Lenochem a plno vyloučení na obou stranách. První branka přišla po zákroku Jebavého na domácího hráče, kdy se fanoušci - a nejen ti - domáhali vyloučení jmenovaného hráče, avšak sudí zákrok posoudil jako dovolený a hra pokračuje dál. Rozladění na straně domácích využil zkušený Filip a posílá Vrchlabí do vedení 0:1. Avšak vzápětí přichází již správně posouzené podražení a několik vteřin na to i sekání a domácí hrají přesilovku 5 na 3. Domácí trenér si bere oddechový čas. Posílá na led přesilovkovou formaci a té netrvá dlouho a je vyrovnáno. Kamil Tvrdek prostřelil Jelínka po asistenci Pavla Kuběny. 1:1. A je tady další přesilovka 5 na 3, avšak tuto se již domácím využít nepodařilo. A tak se z další branky radovali hosté, v čase 52:23 i Vrchlabí využívá přesilovou hru a opět se dostává do vedení. I přesto že jsme bojovali a na ledě nechali všechno, do konce utkání se nám již skórovat nepodařilo. Ani závěrečná power-play 6 na 4 nepomohla a tak si všechny body z tohoto utkání odváží soupeř.

Utkání se neslo v duchu velmi dobře chytajících brankářů na obou stranách. Domácí hráči ve skromném počtu bojovali do samého konce a je škoda, že z takového utkání odcházeli bez bodu. Určitě si zaslouží velký obdiv a dík. Příští utkání hraje A tým ve Žďáru nad Sázavou v sobotu 24.10.2015 od 17:30. Na domácím ledě ve svátek 28.10. přivítáme od 18:00 TJ HC Řisuty.