Kašák "A", Kužel, Sedláček, Babický, Bílek, Muláček, Kolařík, Dostál

Butor, Kos "C", Sladký, Záleský, Brém, Arnošt, Šilhavý, Čurda, Janeček, Kalla, Náprstek, Fortelka

Jan Novotný

Baník získal cenné dva body s Řisuty

Famózní obrat ve 3. třetině předvedli hráči A-týmu ve sváteční středu 28.10.2015.

Ve středeční sváteční podvečer na sokolovském zimním stadionu nejednomu fanouškovi domácího týmu srdce zaplesalo nad výkonem hráčů A-týmu. Z neveselého skóre 0:3 po druhé třetině vykřesali naši bojovníci dva cenné body do tabulky.

V první třetině jsme viděli poměrně vyrovnané utkání. Gólmani na obou stranách drželi své týmy a tak jsme první branku viděli až na samém konci třetiny, přesně v čase 19:14, kdy po sporném zákroku na Václava Truhláře, který nebyl odpískán, ujeli soupeři a Petr Janeček posílá Řisuty do vedení. 0:1.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s výhodou jednoho muže v poli, po vyloučení Lukáše Kužela z konce 1. třetiny, avšak nabídku k vyrovnání jsme nevyužili. V době, kdy už soupeř hrál v plném počtu, ujel útočník Řisut směr naše brána, Václav Truhlář v dobré víře mu v tomto úniku zabránit se provinil faulem posouzeným jako držení a sudí kříží ruce nad hlavou. K trestnému střílení se staví Vojtěch Šilhavý, který však svůj nájezd neprovedl dobře a Petr Hruška si tak připisuje úspěšný zákrok. A tak stále na světelné tabuli svítí 0:1. To se však měnilo v čase 26:42, když Arnoštovo nahození na Hrušku doráží Jiří Kalla. 0:2. Domácí hráči se snaží o překonání Ilašenka, avšak ten stále drží čisté konto. Což se ale nedělo na druhé straně kluziště. V čase 28:26 Petr Hruška inkasuje 3. branku a domácí tým si bere oddechový čas. Petra Hrušku v bráně střídá David Fečo. Do konce této třetiny jsme již branku neviděli, byly však vidět pěkné šance na obou stranách, avšak oba gólmani dobře pracovali ve svém brankovišti. A tak druhá třetina končí za stavu 0:3.

Na začátku 3. třetiny jsme dostali možnost hrát 5 na 3, ač šance byly, ani ta tutová Petra Račanského, neskončily za zády Ilašenka. A tak bylo potřeba, aby i David Fečo předvedl parádní zákrok proti Matějovi Kosovi. V čase 47:56 však startuje z mrtvých vstání Sokolova Ladislav Zikmund, když po přihrávce Pavla Kuběny propálil Ilašenka a snižuje na 1:3. Poté si vzali více řeč domácí. Petr Račanský zakládá útok, Tomáš Sýkora si zpracovává puk ve vzduchu a svou pohotovostí snižuje na 2:3. A sokolovští dostali vítr do zad. Fanoušci ženou své hráče za vyrovnáním a to se také stalo. V čase 54:53 Patrik Michálek předvádí neskutečné a za asistence Pavla Kuběny srovnává skóre na 3:3. Stadion bouří a žene domácí hráče ještě dál. Do konce 3. třetiny již ale branky vidět nebylo a tak přišlo na řadu prodloužení.

Ani v prodloužení se týmy střelecky neprosadily a tak o vítězi tohoto utkání rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich byl Sokolov úspěšnější. Vítěznou branku si připisuje Ladislav Zikmund a domácí mohou slavit dvoubodové vítězství nad týmem z Řisut, které už asi málokdo na začátku 3. třetiny čekal.

Příští utkání čeká hráče Baníku v sobotu 31.10.2015, kdy na domácím ledě hostíme SC Kolín. Začátek utkání je tradičně v 17:30.