Kuncl "C", Sklenička, Žižka, Kozák, Páleník, Benda, Schönauer, Pokorný

Andres, Vrtek, Deveri, Hrdlička, Jáchym "A", Huňady, Neuman, Toušek, Vlastník, Toman, Nguyen "A", Diviš

Petr Mikeš

Baník s Radkem Dudou rozstřílel Klášterec

Derby, které odehrál Baník na domácím ledě s Kláštercem, bylo jistě potěšením pro oko každého fanouška.

Derby hrané v sobotu 7.11.2015 přilákalo do ochozů sokolovského zimního stadionu více než osm stovek fanoušků. Aby ne, toto utkání bylo okořeněno účastí odchovance našeho hokeje Radka Dudy, který si utkání v černožlutém dresu opravdu užíval.

Utkání začíná zahajovací formací ve složení Duda, Tvrdek, Kuběna, Říha, Truhlář Jakub. První vhazování vyhrávají domácí, avšak puk na hokejkách jim dlouho nevydržel. Hra se přelévá z jedné strany ledové plochy na druhou a oba brankáři si hned v úvodu stihli sáhnout na puk. V čase 2:59 dostává hostující Jaroslav Benda trest 2 minuty za nedovolené bránění a domácí si zahrají přesilovou hru. Na led je vyslána speciální přesilovková formace, která přesilovku přesně po 30 vteřinách jejího trvání využívá a Kamil Tvrdek po asistencích Pavla Kuběny a Radka Dudy otvírá skóre dnešního utkání. 1:0. Na ledě již řádí druhá domácí formace, která je - přesně minutu poté, co se trefil Kamil Tvrdek - také úspěšná a Jakub Vrána navyšuje na 2:0. Asistenci u druhé branky si připisují Tomáš Sýkora a Ondřej Beránek. I Petr Hruška v domácí bráně si připisuje úspěšný zákrok. Hosté však měli více práce v obraně než domácí tým. Domácí se často dostávali do útoku, avšak Kaššák byl v bráně pozorný. V čase 8:33 hosté opět faulují a domácí dostávají výhodu jednoho muže v poli, avšak tato přesilovka se nevydaří a Klášterec se ubrání. Je vidět, že hosté jsou o krok pomalejší a často si pomáhají nedovolenými zákroky, za které jsou trestáni. Tak jako Lukáš Hrdlička a o chvíli později jeho spoluhráč Michal Žižka. A tak sokolovští hrají 5 na 3, ale i ve třech se Klášterec ubrání. Při hře 5 na 4 i na straně domácích dochází k vyloučení a počet hráčů na ledě se vyrovná. Po uplynutí trestu Michala Žižky hraje Klášterec krátkou přesilovou hru. Avšak domácí se osvobozují a zakládají útok, Radek Duda posílá ideální přihrávku Pavlovi Kuběnovi a ten již neměl problém poslat puk za Kaššákova záda. 3:0. Do konce 1. třetiny jsme již skóre neupravovali. Tomáš Sýkora se sice ocitl ve vyložené příležitosti před Kaššákem, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. A tak se na konci 1. třetiny píše stav 3:0.

Druhá třetina začíná přesilovou hrou hostů. Na trestnou lavici odchází Patrik Michálek a jeho trest Klášterečtí využívají a snižují domácí vedení na 3:1. Autorem branky je Danko Deveri. Avšak Baník stihl vzápětí odpovědět brankou Petra Račanského, který svým důrazem na brankovišti překonal Kaššáka. Asistenci u této branky si připisuje Václav Truhlář. 4:1. Hra pokračuje, sudí drží ruku nahoru a dává výhodu hostům, před vyloučením domácího Adama Rulíka. Ale přesilová hra soupeře netrvala dlouho, neboť i na druhé straně se píská prohřešek. Po uplynutí trestu Adama Rulíka hraje Sokolov přesilovou hru. A opět další povedená. Radek Duda střílí tvrdou střelu na Kaššáka, ten vyráží puk před sebe a Kamil Tvrdek svou dorážkou zvyšuje na 5:1. Domácí hrají v opravdové pohodě, Kaššák má v bráně plné ruce práce. V čase 31:51 Baník posílá Klášterec do kolen. Po pěkné spolupráci Tvrdek, Kuběna, kdy Kamil Tvrdek dostává pas od Adama Rulíka, zaváží puk do útočného pásma a přesně najde hůl Pavla Kuběny, který tuto parádní akci zakončuje přesně. 6:1. A je tady opět vyloučení na straně Klášterce. Kamil Tvrdek se dokázal prokličkovat mezi třemi protihráči, avšak jen těsně minul bránu. Pavel Kuběna si bere slovo po Kamilovi Tvrdkovi a i on motá klášterecké obraně hlavu. Jakub Neuman situaci řeší opět nedovoleným zákrokem a odchází k Nguyenovi na trestnou. Ku podivu v publiku i na střídačce odchází na trestnou i domácí kapitán Pavel Kuběna za nafilmovaný pád. Ani z jedné z přesilových her jsme branku neviděli. A v čase 36:58 opět klášterecké vyloučení. Přesilová hra se domácím vydaří a na světelné tabuli již svítí 7:1. I když byl jako autor branky sudími označen Kamil Tvrdek, skutečným autorem je Jakub Vrána, kterému asistovali Ondřej Beránek a Tomáš Sýkora. Do konce druhého dějství jsme viděli ještě jednu akci ala Radek Duda. Jmenovaný připravil tutovku pro Kamila Tvrdka, který nedal Kaššákovi vůbec žádnou šanci a svým dnešním hattrickem zvyšuje na 8:1. A za tohoto stavu se odchází do kabin po 2. třetině.

Ve třetí třetině jsme již branku do sítě hostů neviděli, i když měl Kaššák stále plné ruce práce. Jediná branka, která padla, byla do domácí sítě. V čase 55:05 Sokolovu známý Vladislav Vrtek propálil Petra Hrušku z mezikruží a snižuje na konečných 8:2.

A tak skončilo představení Radka Dudy, který kolem sebe rozdával radost. Pohoda na střídačce se odrazila také ve výsledku utkání. Po celý zápas byli baníkovci lepším týmem a vítězství za 3 body si právem zaslouží. Domácí fanoušci poděkovali Radkovi Dudovi za jeho pomoc a my všichni doufáme, že se s Radkem na domácím ledě zase brzy potkáme. Další utkání hraje Baník na ledě v Pelhřimově v sobotu 14.11.2015. Další domácí utkání hrajeme ve sváteční úterý 17.11.2015 od 18:00 s Pískem. Pojďme zase naplnit ochozy!