V Ústí starší žáci prohráli

Ústí - Baník 5:3

V neděli v brzkých ranních hodinách vyrazil autobus s žáky sokolovského Baníku směr Ústí nad Labem. Cesta byla dlouhá a na našich mladých nadějích bylo znát, že klidné sezení v autobuse jim dělá problém a tak jsme si oddechli, když autobus zastavil na parkovišti před ústeckou arénou. Vybalili jsme věci a šli na ochoz fandit mladším žákům, a že nám to šlo…

A tak přišel i náš čas, rozcvička, oblékání do výstrojí, porada a jdeme na to.

První vhazování vyhrává soupeř, držíme však stále střední pásmo, poté se nám podaří získat puk na své hokejky a zavážíme ho do útočného pásma. Útočíme, avšak s žádným výsledkem. A tak se hra přelévá ze strany na stranu a oba gólmani se v brance určitě nenudí. První zaváhání přišlo na straně Baníku, kdy v čase 8:57 velmi agilní David Gašpar přešel přes hostujícího obránce a sám se proháčkoval až před Honzu Charváta, který se dnes jako první postavil do brány. Honza Charvát na jeho střelu nevyzrál a tak vytahuje puk zpoza svých zad, 1:0. A než jsme se stačili oklepat, přidávají ústečtí další branku, 2:0. V čase 11:47 sudí vylučují Matěje Opatrného za podražení a přidávají Matějovi i osobní trest za nesportovní chování poté, co Matěj přidal komentář ke svému vyloučení. A tak se musíme na dlouhých 10 minut obejít bez druhého centra. A zatímco Matěj sleduje hru z opačného konce od střídačky, na ledě jeho spoluhráči bojují o každý centimetr ledu. V 16. minutě se dopouštíme chyby na útočné modré, opět hráč #13 David Gašpar se vydává sám proti Honzovi, tentokrát však byl lepší Honza a puk Gašparovi vyráží. Bojovnost se nám na samém konci tohoto dějství vyplatila, když Ondra Dimitrov 40 vteřin před sirénou oznamující konec první třetiny získal puk pro sebe a v samostatné akci projel celé hřiště, dostal se až před ústeckou branku a tuto akcičku zakončil jak nejlépe mohl, 2:1. A za tohoto skóre končí 1. třetina.

V první třetině jsme ubránili dvě oslabení, 9x jsme vystřelili na bránu a Honza pochytal 7 střel na něj vyslaných. Jak je z této statistiky vidět, nebyli jsme vůbec horší. Jediné co se může opět klukům vytknout, je neustále vytýkaná efektivnost střel.

Druhá třetina a opět pohledný hokej z obou stran. Ve 23. minutě se soupeř rozjíždí na naši branku a našemu obránci nezbývá než zatáhnout za záchrannou brzdu. Útočící hráč padá a sudí obranný zákrok posuzují jako nedovolený a nařizují trestné střílení. Ze střídačky vyjíždí Matěj Bíma, který je trenérem pověřen, aby na toto trestné střílení šel do brány. Hráč #13 David Gašpar se proti Matějovi rozjíždí a puk s pomocí tyčky a Matějovy výstroje dostává do branky, 3:1. Do branky se vrací Honza Charvát. V čase 26:25 má obrovskou šanci Míla Janda, který trefuje tyč. Iniciativa je více na straně Baníku i přesto, že i v této třetině jsme byli vylučovaní. V době, kdy si svůj trest odpykával Tomáš Pazour, jsme se dokázali prosadit a v čase 30:22 Ondra Dimitrov střílí puk na bránu, který se odráží k Vencovi Hnízdilovi a ten dostává kotouč do brány, 3:2. V čase 31:25 si trochu vyměnili názor Pepa Blecha s domácím Jakubem Vinařem a tak se oba jdou uklidnit na trestnou lavici a my v té době střídáme brankáře, do brány se staví Matěj Bíma. Hra ve 4 však žádnou změnu skóre nepřinesla. První útok Troch, Dimitrov, Hnízdil, podporovaný svými obránci Rožánkem a Jirouškem pracuje velmi svědomitě v útočném pásmu, tlak do brány se vyplácí a Venca Hnízdil opět skóruje. Asistenci si připisují Zdenda Troch a Ondra Dimitrov. A tak v čase 35:24 máme srovnáno, 3:3. Avšak vyrovnané skóre jsme udrželi pouhou minutu. V čase 36:53 domácí Bláha zasunul puk za Matějova záda, když se po dorážce Matěj nestihl přesunout k druhé tyčce a inkasoval, 4:3. Nechtěli jsme se vzdát a bojovali jsme dál. 38:56 soupeř špatně střídá a sudí avizuje trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. A tak opět hrajeme přesilovku. Největší šancí této přesilovky se blýsknul Jirka Ticháček, avšak opět se arénou jen ozval zvonivý zvuk brankové konstrukce. A tak jsme již do konce druhé třetiny výsledek nezměnili. Opět prohráváme rozdílem jedné branky - 4:3.

Třetí třetina byla ve znamení vylučování soupeře, avšak ani jednu z nabídnutých přesilových her jsme nedokázali využít. Soupeř hrál více do obrany a své hubené vítězství si ostražitě hlídal. A tak si v čase 57:48 bereme oddechový čas a odvoláváme Matěje Bímu z brány. Na led posíláme šestici hráčů, kteří se mají snažit vybojovat remízu. Power-play jsme nezahráli vůbec špatně, soupeře jsme minutu a půl drželi zamčeného v jeho obranném pásmu a chyběla nám trocha toho štěstí a mohli jsme si dnes psát o remíze. Avšak z přílišného tlaku přišla chyba, které soupeř využil a přes dvě čáry vyhazuje puk směr naše prázdná branka. A tak v čase 59:16 hráč s číslem 10 na zádech Tomáš Konopásek uklidňuje domácí střídačku a rozhoduje o výsledku dnešního utkání. Dohráváme utkání a na konci třetí třetiny tedy na časomíře svítí stav 5:3.

Baníkovci předvedli velmi povedený výkon a zatím z žádného nadstavbového utkání jsme nemuseli odjíždět s ostudou. V každém utkání, ať skončilo jakkoliv, jsme byli vždy rovnocenným soupeřem a to i v tom dnešním. Kluci si v kabině poslechli pochvalu a jelo se směr domov. Příští utkání hrajeme již ve středu 4.2., kdy předehráváme s Tachovem na domácím ledě od 17:15.