Bartoš, Hengerič, Jungmann, Kosina

Havrda, Rossler, Bockstefel, Bělohlávek, Svoboda, Hrůšová, Říhánek, Matoušková

Starší žáci Tachovu / M. Lázním podlehli

Baník - Tachov / Mariánské Lázně 2:7

Není to tak dlouho, co jsme si vezli vítězství z tachovského ledu a už tady máme odvetu. Ve středu 4.2.2015 jsme předehrávali 29. kolo a na zimní stadion v Sokolově dorazil právě tým HC Tachov / Mariánské Lázně. Tentokrát již v plné síle a bylo to na utkání znát. Jakoby se sešly dva úplně rozdílné týmy než před pár dny, přesně tak vypadalo to středeční utkání. Tachovští měli jasnou převahu a tentokrát si odvážejí vítězství oni.

První vteřiny se stěhujeme před branku hostujícího týmu, avšak nic velkého jsme nepředvedli. Takže se puku ujímá i soupeř a hraje se nahoru dolů. Žádné velké šance však vidět nejsou. Domácí hráči se snažili tlačit před hostující branku, avšak stále málo důrazně. A tak jsme v čase 5:21 viděli pěknou šibenici, bohužel v podání hostujícího Bartoše - 0:1. Do konce 1. třetiny jsme viděli hokej nahoru - dolů avšak domácí nepředváděli hru, kterou se vyhrávají utkání. Naděje nám svitla v čase 19:08, kdy jsme předvedli - ten trenéry vyžadovaný - důraz před bránou a hned jsme se mohli radovat z vyrovnání. Vojta Jiroušek střílí směr brána, Venca doráží puk, avšak ani jeho dorážka nebyla ještě ta gólová, puk se tedy za velkého tlaku před bránou odráží ke Zdendovi Trochovi a ten už neměl moc práce puk za záda Nového dostat, 1:1. Ale dlouho nám radost z remízy nevydržela a soupeř se pro změnu natlačil před naši bránu a i on svým důrazem překonává Matěje Bímu v bráně, 1:2. Za pár vteřin siréna znějící stadionem oznamuje konec první třetiny a jdeme do kabin.

Ve druhé třetině jsme se nedokázali prosadit vůbec, i přesto že střel na bránu soupeře nebylo zrovna málo. Asi jsme si to střelecké štěstí vybrali v Tachově. V čase 22:11 hrajeme přesilovou hru, avšak ani ty nám dnes nešly. Ani jednou jsme se v početní výhodě neprosadili. V čase 31:25 střídáme gólmany a do brány se staví Matyáš Pitoňák, který hned v úvodu svého počínání v bráně pěkně zasahuje lapačkou. Avšak již v čase 34:47 vytahuje puk zpoza svých zad, když právě minule chybějící Bockstefel, coby nejlepší hráč soupeře, nekompromisně překonává celou pětici domácích hráčů včetně Matyáše. A tak nám soupeř odskakuje už o dvě branky, 1:3. Dnes nemůžeme najít recept na tachovské, i přesto že jsme ve 35. minutě měli obrovský tlak před tachovským gólmanem, avšak tlak končí únikem hostů do našeho obranného pásma, naši hráči bránili tachovského Rosslera který vystřelil na branku, avšak puk se odráží k úplně volnému Svobodovi, který stál nikým nehlídán ve výborné střelecké pozici a také toho náležitě využil a zvyšuje skóre na 1:4. A tak končí druhá třetina.

Ani třetí třetina nepřinesla změnu ve hře domácích. Trápili jsme se dál v koncovce, soupeř již hrál s klidem a v čase 43:03 také s úsměvem na rtech. V tomto čase se prosazuje šikovná hráčka hostů Sabina Matoušková a posílá svůj tým do vedení 1:5. V 50. minutě přidává další branku Bockstefel a to už tachovští hrají v pohodě, 1:6. Sedmou poslední branku utkání inkasujeme v čase 50:11 z hole již zmiňovaného Rosslera. V tuto dobu se nechává vystřídat domácí Matyáš Pitoňák, kvůli bolestem levého kolena. Do brány tedy putuje zpět Matěj Bíma, který už utkání dochytává bez inkasované branky. Konečné slovo si přeci jenom bereme my a v čase 57:34 se prosazuje Míla Janda, který po akci Dana Denka a Matěje Opatrného doráží puk do tachovské branky, 2:7. A za tohoto skóre utkání končí. Tachovští si vezou domů vítězství, za které můžou děkovat brankáři Novému, který je - hlavně ve 2. třetině - podržel a pak našim střelcům, kteří mu to poměrně dost usnadnili svými střelami do jeho výstroje. V utkání domácího týmu se představili hráči ročníku 2003 Otakar Veverka a Robin Valta, kteří zatím oblékali jen dres mladších žáků a řekněme si, že se oba do týmu zapracovali a byla vidět snaha odehrát co nejlepší utkání a vůbec se na ledě neztratili.

V kabině trenéři důrazně promluvili ke svým svěřencům, tak věřme že si to vezmou k srdci, na dnešní utkání rychle zapomenou a v tom příštím si půjdou pro vítězství. Další utkání máme na programu 7.2.2015 na domácím ledě proti týmu z Loun. Začínáme tradičně po utkání mladších žáků ve 12:15.