Vávra, Raba, Hliboký, Lukeš

Chaljavin, Křemen, Buben, M. Skuhravý, Fidler, Čadek "C", Bartoš

Jaromír Carvan

B-tým zahájil nový ročník vítězstvím

Vysokým vítězstvím nad rezervou Chebu zahájil nový ročník B-tým Baníku. Na výhře se podíleli i nové posily.

Baník k prvnímu domácímu utkání nastoupil v silné sestavě i s posilami Ondřejem Šafářem, Patrikem Michálkem, Petrem Gasparikem a Michalem Rozsypalem. A všichni tito hráči byli na ledě znát. Hosté přijeli do Sokolova pouze s 11 hráči, a i to bylo jedním z rozdílových faktorů.

Baník měl od začátku zápasu převahu, ale v první třetině se prosadil pouze jednou, když se v prostoru okolo brány zorientoval Petr Račanský, který tak načal účet B-týmu v novém ročníku. Dalším akcím Baníku pak chyběla přesnost, finální přihrávka či lepší zakončení. Pochválit je však také nutno hostujícího brankáře Uhrina, který byl oporou svého týmu.

Druhá třetina byla brankově mnohem úrodnější a Baník svému soupeři nasázel během deseti minut šest gólů. Nejprve skóroval ve 28. minutě Radim Zbránek a o chvíli později i mladík Josef Blecha. Následně předvedl krásnou individuální akci Petr Račanský a bylo to již 4:0. Poté se premiérovým gólem uvedl také Petr Gasparik, který zakončoval do odkryté brány po akci Račanského se Zbránkem. Zanedlouho vedl Baník již o šest branek, když Michal Rozsypal krásně našel před bránou Josefa Blechu, pro kterého již nebyl problém dopravit puk do brány. Účet druhé třetiny pak uzavřel Radim Zbránek, kterému asistovali Petr Gasparik a Petr Račanský, kdy druhý jmenovaný zaznamenal již pátý bod v utkání.

Po dvou třetinách bylo o vítězi jasno a tomu odpovídal i průběh třetí třetiny. Tempo Baníku o něco upadlo a ač měl i nadále domácí tým převahu, v góly ji nepřetavil. Své šance si vypracovali i hosté, ale Špírek se překonat nenechal. V závěru utkání se trochu přiostřilo, výsledkem byl nešetrný zákrok na Říhu a potyčka Šafáře s Křemenem, ale skóre se již neměnilo.

Baník v prvním utkání zvítězil vysoko 7:0. V dalším zápase zavítá B-tým do Kaznějova, který v prvním zápase porazil silný tým Rokycan. Doma by se baníkovci měli představit opět v neděli 15.10. od 18:00 proti Rokycanům.