26.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Obránce Adam Rulík podepsal jednoletý kontrakt s Energií

Sedmadvacetiletý obránce Adam Rulík se stává pevnou součástí mateřského klubu, ve kterém s hokejem kdysi začínal. Urostlý zadák dostane šanci potvrdit svůj vzestup z posledních dvou sezon, kdy za Energii pravidelně nastupoval a v klubu podepsal jednoletý kontrakt.

Rulík tak může rozšířit svou dosavadní sbírku zápasů v nejvyšší soutěži, kterých má na svém kontě aktuálně čtyřiačtyřicet, k nim pak přidal téměř tři stovky zkušeností z první ligy, kde oblékal dres našeho Baníku. Většinu z extraligových startů posbíral v posledních dvou sezonách, kdy ke stálému vytížení v partnerském Sokolově přidal i výpomoc v Karlových Varech a nevedl si vůbec špatně.

Obětavý obránce se nebojí fyzické hry a je typem hráče, který maká naplno v zápase i v trénincích, kde nevynechá jediné střídání. Rulík navíc může v případě potřeby nastoupit i v útoku, což dokázal i v minulosti, kdy několikrát vypomohl Energii v době rozsáhlé marodky.

„Moc se na novou sezonu těším. Věřím, že s týmem budeme předvádět atraktivní a kvalitní hokej a budeme mít dobrou výkonnost. Po dlouhé době jsem přímo ve Varech, které mě vychovaly. Mám chuť si o to zahrát a poprat se o to, abych odehrál co nejvíce zápasů,“ hlásí odhodlaně sedmadvacetiletý bek.

Ten se zároveň těší na spolupráci s novou karlovarskou trenérskou dvojicí Patera – Moravec. „Je to pro mě extra motivace, když vím, co oba dokázali a co mají za sebou,“ říká na adresu olympijských vítězů z Nagana a donedávna také trenérů reprezentační sedmnáctky Rulík.