semifinále play-off   24.3.2015 - 18.00
VVVPV
Rozhodčí: Hořínek, Orlický - Marek, Rybáček, tresty: 6:4
Vyloučení - 2 min.: 5:4, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Brokeš (JBL) - 10 min. OT za nesportovní chování, signalizovaný trest pro tým Sokolova nebyl uložen pro dosažení branky

Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham

Šulc, Bříška, L. Tondr "C", Brokeš, Nevyhoštěný, Frk, M. Tondr, Mulač, Žďárský, Pulec, Peřina, Šír

Kubsch

Baník zvítězil i ve druhém semifinále!

Baník udělal další krok k postupu do kvalifikace o první ligu, když v napínavém zápase v Jablonci zvítězil 5:6 po samostaných nájezdech. Třetí zápas se hraje ve čtvrtek 26.3.2015 od 18.00 na sokolovském zimním stadionu.

Sokolovští hokejisté si přivezli z druhého semifinále v Jablonci nad Nisou mečbol a můžou ve čtvrtek na svém ledě uzavřít semifinálovou sérii s jabloneckými Vlky a kvalifikovat se tak do bojů o 1. ligu. Po více jak tříhodinovém boji vyhráli na severu Čech 5:6 po samostatných nájezdech a ujali se v sérii vedení 2:0.

Úvod utkání patřil domácím, kteří s velkou dávkou odhodlání a bojovnosti vlétli na hřiště a chtěli co nejdříve skórovat. Pomohla jim k tomu i dvě po sobě jdoucí vyloučení hostů a tak se Baník v prvních šesti minutách víceméně jenom bránil. První oslabení sokolovští ubránili a zdálo se, že tak bude i u druhého, ale těsně před příchodem vyloučeného Trošky poslal domácí obránce Petr Pilař bombou od modré Vlky do vedení – 1:0. Hosté se ale rychle otřepali a trpělivou hrou dění na ledě srovnali a to jak herním výrazem, tak i ve skóre. V čase 11:41 se usídlili v obranném domácím pásmu a po souhře Sýkory se Šikem nakonec dopravil kotouč do domácí sítě Kamil Tvrdek – 1:1. Než se domácí stačili vzpamatovat, vezl se další gól. Na pravém křídle zpracoval Přindišovu přihrávku Vaněk, bez váhání vystřelil a před bránou aktivní Jakub Flek v pohodě dorazil Stejskalem vyraženou střelu – 1:2. Baníkovci v závěru první dvacetiminutovky byli aktivnějším týmem, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Druhá třetina začala úplně opačně než ta první. Hostů bylo plné hřiště a Stejskal v brance domácích měl plné ruce práce. Paradoxně to ale byli domácí hráči, kteří si vytvořili gólovou příležitost a z ojedinělé akce se podařilo Kamilovi Bříškovi vyrovnat na 2:2. Jejich radost ale netrvala dlouho. O minutu později se přiřítil do obranného pásma Vlků sokolovský rychlík Flek, jeho střela se odrazila k dobře postavenému Dominiku Vaňkovi a ten bez problému posunul puk do prázdné branky – 2:3. Domácí měli ale tentokrát pro štěstí uděláno. Na branku Sokolova ve druhé třetině prakticky nic nešlo, přesto se jim podařilo opět vyrovnat po trochu komplikovaném střídání hráčů hostí. Autorem branky byl Michal Nevyhoštěný – 3:3. Hosté ale neklesali na mysli a dále dobývali Stejskalovu svatyni. Několik vteřin před koncem druhého dějství vyhrál buly Tomáš Rohan, Kuběna přistrčil kotouč Petrovi Přindišovi a ten v čase 39:57 bombou od modré poslal sokolovské opět do vedení – 3:4.

I ve třetí dvacetiminutovce byli hosté aktivnějším týmem, škoda jen některých šancí, nedotažených do úspěšné koncovky. Domácím viditelně docházely síly, ale přece jen byli v konečném řešení některých útočných akcí velmi nebezpeční. V čase 51:12 se ocitl před brankou Honzíka nepokrytý Tomáš Brokeš a trefil se přesně do horního růžku branky hostů – 4:4. V následujících chvilkách se hrálo nahoru dolu a další gól mohl rozhodnout o vítězi utkání. Více bylo štěstí nakloněno domácím, kteří po pěkné kombinaci Brokeše s Jakubem Mulačem šli do vedení v čase 55:26 – 5:4. Hostům však stačilo 22 vteřin a Kamil Tvrdek svým druhým gólem opět srovnal stav – 5:5. Do konce řádné hrací doby si už obě mužstva obrannou fázi pohlídala a tak se šlo do desetiminutového prodloužení.

Hned v první minutě nastavení měli domácí možnost přesilové hry 4 na 3. Baníkovci ale sehráli oslabení brilantně a Vlci během přesilovky ani nevystřelili na branku. Více střel v této desetiminutovce vyprodukovali hosté, ale do koncovky se stejně jako domácí hráči už nedostali. Rozhodovat tak měly samostatné nájezdy. V těch byli sokolovští úspěšnější, když proměnili Flek a Lukáš Vrána, domácí byli úspěšní pouze jednou.

Hosté vyhráli v tomto dlouhém utkání zaslouženě a v dlouhé noční cestě domů se vraceli spokojení.

Mečbol mohou sokolovští hokejisté proměnit ve čtvrtek 26. března, když od 18.00 hrají s jabloneckými Vlky na svém hřišti. Hráči i realizační tým děkují všem fanouškům, kteří za mužstvem přijeli a mohutně fandili.