Kopic, Hadrava Marek, Hadrava Martin, Beneš, Bezděk, Bonnel, Kasalý F., Baldwin, Vysloužil, Vylíčil, Votápek

Martin Meloun

Jaromír Carvan

V Pelhřimově chyběla trocha štěstí

Další utkání 2. ligy jel tým Baníku odehrát na led Ledních medvědů Pelhřimov.

V sobotní podvečer se na Pelhřimovském zimním stadionu střetli místní Lední medvědi se sokolovským Baníkem. Hosté nesehráli vůbec špatné utkání, nicméně neproměňování příležitostí a naopak inkasování až smolných branek vedlo k prohře 7:4 po třetinách 1:0, 3:3 a 3:1.

Úvod utkání patřil domácím, kteří byli aktivnější a tak se Fečo v brance Sokolova vůbec nenudil. Na konci třetí minuty se domácí dostali do vedení, když vyraženou střelu Martina Hadravy dorazil Filip Kasalý, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru – 1:0. I nadále byl aktivnější domácí celek, z čehož pramenila i dlouhá přesilová hra pět na tři. Medvědi svírali svého protivníka, ovšem Baník se pevnému sevření dokázal ubránit. Krátce před koncem první třetiny se probojoval až před brankáře Černého Tomáš Sýkora, ale jeho blafák do bekhendu pelhřimovský gólman vytěsnil levým betonem.

V začátku druhého dějství byli stále o chloupek důraznější domácí borci, sokolovští již byli ale daleko nebezpečnější než v první periodě. Jenomže ve 22. minutě se prosadil americký hokejista v barvách Medvědů Baldwin, který po průniku středním pásmem a střelou skrze obránce z levé strany vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana, ten kotouč zachytil, než ho ale přikryl rukavicí, Baldwin jej hbitě posunul do branky – 2:0. Přesně o dvě minuty později se pelhřimovští fanoušci radovali z třetího gólu. Při přesilové hře vystřelil Baldwin z levého kruhu, přičemž Fečo vyrazil touš pouze k volnému Votápkovi, jenž pohotově zasunul do prázdné brány – 3:0. Sokolovská odpověď ale přišla po 165 vteřinách. Tvrdek naservíroval puk zpoza brány Tomáši Sýkorovi, jenž uspěl tváří v tvář bekhendovou střelou proti Černému. Pelhřimovu mohl vrátit tříbrankové vedení Kopic, leč při přečíslení dva na jednoho minul sokolovskou klec. Obraz hry se pomalu začínal měnit, když se Sokolov více tlačil do zakončení, zatímco Pelhřimov hrozil z rychlých protiútoků. Ale byl to právě Baník, který udeřil po rychlém brejku. Na rozdíl jediné branky snížil střelou do horního rohu Miroslav Jirušek. Sedm a půl minuty před druhou sirénou bylo domácím ještě hůře. To když Tomáš Sýkora dorazil puk za Černého záda a srovnal na 3:3. Už to vypadalo, že do šaten půjdou obě mužstva za vyrovnaného stavu, ale v čase 37:47 prošla za Fečova záda střela od modré Richarda Adama – 4:3. V úplném závěru ještě skončila bohužel střela Ivana Říhy na tyči a tak světelný ukazatel skóre informoval diváky po čtyřiceti minutách o vedení domácích 4:3.

Ve třetí třetině hosté převzali iniciativu a vyrovnání bylo na dosah, paradoxně ovšem gól padl do jejich sítě. Nepříliš zdařená střela z levé strany Vylíčila propadla Fečovi mezi rukavicí a tyčkou – 5:3. Poté si i hosté vyzkoušeli přesilovou hru pěti proti třem a na rozdíl od domácích byl celek žlutočerných úspěšný. I přes předcházející skvělé zákroky Černého se Tvrdkovi povedlo zakončit pohlednou přesilovkou kombinaci s Kuběnou a Kuklou – 5:4. Sokolovští tlačili a chystali se na závěrečný atak na vyrovnání. Jenomže na začátku 58. minuty se několikrát tečovaná střela dostala před Fečovou svatyní ke Kopicovi a ten zvýšil naděje na tříbodový zisk - 6:4. Těsně před začátkem závěrečné minuty základní hrací doby se sokolovští rozhodli pro hru bez brankáře. Tato varianta nevyšla a 43 vteřin před koncem trefil prázdnou branku hostí Bezděk – 7:4.

Ve svátečním úterý 17.11. hostí Baník od 18.00 hodin tým IHC Písek a tak doufejme, že budou sokolovští borci úspěšní, jako v posledním domácím utkání s Kláštercem n/O.